Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország a Szovjetúnió...

Magyarország a Szovjetúnió része volt a kommunizmusba?

Figyelt kérdés
George Clooney azt nyilatkozta legutóbb, amikor Orbánt kritizálta hogy még a '80-as években járt itt és akkor még Szovjet tagállam voltunk. Ebből levezteve a gondolatot, hogy nem is csoda, ha még mindig diktátorok vannak itt. Én nem éltem akkor, de erről nem is tudtam. Ez teljesen más fényt vet az ország mentalitására. Nem olvasok kormánymédiát, de a független média nem javította ezt ki. Akkor valóban így volt. Clooney felelős színész, nem beszél ostobaságokat. Annyit tudok, hogy a KGST és a Varsói szerződés oszlopos tagjai voltunk és kötelező volt az orosz nyelv tanulása. Mindenki tudott alapszinten oroszul

#gerorge clooney
2020. nov. 28. 09:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37%

Annyira nem voltunk a Szovjetúnió része, hogy Kádár MAGA döntötte el, hogy Erdély visszacsatolása NEM kell Mo-nak, mert túl nagy ott a szegénység -látta, amikor a visszacsatolás miatt ott járt-.


És miért is? Mert Kádár félt a főelvtársaitól, többek között a Dobrev nagyapjától, az Apró Antaltól! Moszkva mellette volt a visszacsatolásnak, a magyar elvtársak Kádár mögött meg NEM AKARTÁK.


Fognak még dolgok kiderülni, ahogy sorban lejárnak a titkosítási határidők.

2020. nov. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
volt kommunizmus?- nem is tudtam, pedig már vén hülye vagyok!
2020. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!