Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz családtámogatási...

A Fidesz családtámogatási rendszerével mi a baj?

Figyelt kérdés

Azon kevés dolgok közé tartozik, amit jól csinálnak.


Magyarország azok közé az európai országok közé tartozik amelyek a GDP egy jelentős részét költi családtámogatásra.Ebben a dologban, Magyarország az élvonalba tartozik.GDP arányosan az egyik legtöbbet költi családtámogatásra.


A demográfia egy bonyolult terület, nem fognak csettintésre javulni az adatok,évek kellenek hozzá és a támogatások folyamatos igazítása.Minimális javulás már most is van, a Total fertility rate 1995 óta most a legjobb.Tehát, a számok ezt a családpolitikát igazolják.



Az egyik gyakori kritika,hogy nem szociális alapú.

A családtámogatást a lehető legdemagógabb,legirracionálisabb dolog szociális helyzettől függővé tenni.

Sokkal jobb, racionálisabb a teljesítménylapú, mint amilyen most.



A szigorú feltételek eleve kizárják azokat, akik nem tudnak rendesen felnevelni gyerekeket.A környezetemben a Csokot, fiatalabb diplomások, vállalkozók veszik igénybe.

Ők az a réteg, akiknek minél több gyereket kell vállalnia és nem a "szegényeknek", de legfőképpen nem a kisebbségnek.



Én egyedül annyit módosítanék a családtámogatásokon,hogy az egyedülálló szülő is tudjon csokot felvenni.Illetve, az adókedvezmény mellett, kapjon emelt családi pótlékot.Ugyanis, egyedül kell nevelnie gyerekeket.



Viszont, mellette az alanyi jogon járó családit meg teljesen kivezetném.Teljesítmény nélkül ne legyen pénz.

Csak speciális esetekben járhatna, a szegénység,mélyigénytelenség nem az, hanem csak egy állapot



2020. nov. 23. 18:10
1 2
 11/11 sörpocak ***** válasza:
58%

"Aztán felemelni a családit 50 ezerre gyerekenként minimum. Had szaporodjanak az ingyen élők. Ez lenne a jó."


Megvannak a hátulütői nem vitatom, de pl. engem a fogyatékkal élő édesanyám (30-40%-ban megváltozott munkaképesség) egyedül nevelt és az államtól semmilyen más segítséget nem kaptunk a családi pótlékon kívül. Ennek ellenére lediplomáztam, de ott sem voltam jogosult szociális ösztöndíjra, mert az egy főre jutó jövedelem nem volt elég alacsony (ez a másik dolog ami felb"sz, az sem elég nekik, ha kvázi a létminimum alá csökken az érték, teljesen ad hoc módon találják ki, hogy mi a szociálisan támogatandó érték, vagy nem tudom). Édesanyám pedig ott lavírozott, hogy tud e eleget dolgozni ahhoz, hogy megérje e lemondani a rokkantnyugdíjról, vagy maradjon a keresethatár alatt (újfent valami baromság, hogy belekényszerítik a fogyatékkal élőket egy olyan, kb. 40-80 ezres határtartományba, ahol igazából ellenérdekeltté válnak abban, hogy többet keressenek és dolgozzanak).


Nahh, elismerem, most csak ki kellett panaszkodnom magamat, viszont arra is rá akartam világítani, hogy a CSOK, a babaváróhitel és egyebek ugyanúgy operálnak hibákkal csak ez máshol jelentkezik. Megjelenik ott, ahol valódi szociális segítségre volna szükség, nem pedig hitelekre. És megjelenik ott is, mikor olyan családok kapnak támogatást, akiknél ez egyszerűen nem fog hozni több gyereket, max. felhúznak még egy emeletet, vagy lecserélik a lakást, ami egy dícséretes életszínvonalnövekedés, de az építőiparon kívül sehol máshol nem fejti ki társadalmi és gazdasági hatását.

2020. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!