Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz családtámogatási...

A Fidesz családtámogatási rendszerével mi a baj?

Figyelt kérdés

Azon kevés dolgok közé tartozik, amit jól csinálnak.


Magyarország azok közé az európai országok közé tartozik amelyek a GDP egy jelentős részét költi családtámogatásra.Ebben a dologban, Magyarország az élvonalba tartozik.GDP arányosan az egyik legtöbbet költi családtámogatásra.


A demográfia egy bonyolult terület, nem fognak csettintésre javulni az adatok,évek kellenek hozzá és a támogatások folyamatos igazítása.Minimális javulás már most is van, a Total fertility rate 1995 óta most a legjobb.Tehát, a számok ezt a családpolitikát igazolják.



Az egyik gyakori kritika,hogy nem szociális alapú.

A családtámogatást a lehető legdemagógabb,legirracionálisabb dolog szociális helyzettől függővé tenni.

Sokkal jobb, racionálisabb a teljesítménylapú, mint amilyen most.



A szigorú feltételek eleve kizárják azokat, akik nem tudnak rendesen felnevelni gyerekeket.A környezetemben a Csokot, fiatalabb diplomások, vállalkozók veszik igénybe.

Ők az a réteg, akiknek minél több gyereket kell vállalnia és nem a "szegényeknek", de legfőképpen nem a kisebbségnek.



Én egyedül annyit módosítanék a családtámogatásokon,hogy az egyedülálló szülő is tudjon csokot felvenni.Illetve, az adókedvezmény mellett, kapjon emelt családi pótlékot.Ugyanis, egyedül kell nevelnie gyerekeket.



Viszont, mellette az alanyi jogon járó családit meg teljesen kivezetném.Teljesítmény nélkül ne legyen pénz.

Csak speciális esetekben járhatna, a szegénység,mélyigénytelenség nem az, hanem csak egy állapot



2020. nov. 23. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Mivel nem tervezek Magyarországon gyereket vállalni, ezért nekem semmi.
2020. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert aki nem szándékszik elleni a kormánynak, annak csak úgy jófejségből sarcolják az adókkal, de szart se kap vissza.
2020. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Alapvetően diszkriminatív az egész "családpolitika". Zippelve "csak" ennyi! Aki nem ellik ész nélkül, azt (nem is leplezetten) büntetik, hátrányosan megkülönböztetik, - ugyanakkor az adóikat készséggel elfogadják és szétosztogatják bőkezűen azok között, akik képtelenek 30 percnél hosszabb távon gondolkodni.
2020. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező! Elolvastam az értelmezésedet. A te kérésed az, hogy előbb tanítsuk meg az integrálszámítást, utána a számokat. Nem fog menni.
2020. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A számok ezt a politikát igazolják.



Az előző kormány alatt rosszabbak voltak a demográfiai adatok.

2020. nov. 23. 18:32
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem liberális. Az LMBTQ fiatalokat kellene ösztönözni családalapításra, szülésre ahol lehetséges, hogy sok hasonló hasznos társat neveljenek
2020. nov. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sörpocak ***** válasza:
91%

"Minimális javulás már most is van, a Total fertility rate 1995 óta most a legjobb.Tehát, a számok ezt a családpolitikát igazolják."


Bizonyítsd be nekem a korrelációt és utána elfogadom ezt érvnek, de szerintem több köze van ennek ahhoz, hogy most stabilabb a gazdasági helyzetünk, többen dolgoznak és hasonlók. A családtámogatások legnagyobb részét tapasztalatom szerint nem azok veszik fel, akik gyereket terveznek, hanem akiknek már van. Egyedül a babaváróhitelt mondanám ilyen szempontból illeszkedő intézkedésnek.

2020. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előbb élhetőb körülményeket kellene teremteni, hogy lehessen is valahová születni. Ne csak azért járjanak különféle juttatások, mert szült három gyereket.


Kormánynak lehet nem tűnt még fel, de már javában tart a 21. század. Évszázadokkal ezelőtt persze alapvető norma volt 16 évesen már 5 gyerek megléte, ám a szokások változnak, még ha nem is tetszik.

Szerinted ma egy 18 éves, friss végzős egyből házasságban és gyerekben gondolkodik?

2020. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Nem minden jó szerintem se vagy van amit másképp kellett volna csinálni. De alapjában véve kellett valami. Sokak örülnek neki és ki is használják. Az előző kormányok alatt a fiatalok semmit se kaptak. Mivel az ellenzék szerint semmi se jó talán vissza kell hozni azt a rendszert mikor nem volt kivétel. Egységesen senki nem kapott semmit. Így nem volt vita irigység . Erre van igény az ellenzékben. Aztán felemelni a családit 50 ezerre gyerekenként minimum. Had szaporodjanak az ingyen élők. Ez lenne a jó. Nyilván van ebben irigység . Valakinek már nagyok a gyerekei és lemaradt ezekről. Ilyennel is találkoztam már. Attán jön a sablon szöveg hogy pénzért szülnek normálatlanok szerint ellenek. Hogy a családi adókedvezmény a gyerek kajáját se fedezi szinte abba bele se gondolnak. És akkor hol a ruha gyógyszer taníttatás költségei? Hogy lehet akkor pénzért szülésről beszélni? Meg sokszor előjön hogy nem lehet igénybe venni a támogatásokat. Csok babaváró stb. Hát nem tudom az én ismerőseim közül mindenkinek összejött pedig nem mondanám hogy akár még a közép réteghez is tartoznának. Csóringer dolgozó emberek. De ne ringasd hiú ábrándba magad kérdező az ellenzéki családtámogatást bírálók ugyan úgy zsebre teszik a gyerekek után járó adókedvezményt. Még egyet se hallottam aki visszautasította volna hamár annyira elviselhetetlenül rossz intézkedések.
2020. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
73%
Ja ja, tök korrekt, hogy a szegények pénzéből ösztönzik a gazdagokat gyerekvállalásra :D
2020. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!