A kormány miért akar minden vállalkozásban társtulajdonos lenni? Miért vesz le minden vállalkozást munkavállalót pénzzel?
A kormány miért rabolja le az embereket a vállalkozásokba miért akar beszállni társtulajdonosnak?
Ezz arra értem hogy mindenért adózni kell ,ha csinálok egy vállalkozást pl bor vagy pálinka vagy bármit és ha nem adózok akkor jönnek a Tekkesek és tepernek le a földre de ha adózok akkor nincs semmi baj.
Vagyis ez olyan dolog mintha a gyereked elmenne locsolkodni és keresne pénzt amiből nem adna semmit akkor pofon vágnád megbüntetnéd elvennéd a pénzét viszont ha haza menne és adna a locsolkodó pénzéből oda adná a 10%-át akkor nem büntetnéd meg hagynád hogy locsólkodjon kerese a pénzt.
Az állam adóval rabolja az embereket legálisan de miért?
#1 ja akkor már értem , gondolom azért ilyen lyukacsosak kátyúsak az utak erre fele amerre lakom.
Én úgy vettem észre hogy fontosabb milliárdokat költeni gyűlölet keltő propagandákra gyűlölet kampányokra Soros György ellen és a migránsok ellen uszító kanpányokra költeni mégis jobban szeret költeni a kormány mint utakra.
Ha kicsit kevésbé lennél indulatos, el tudnám neked magyarázni, miért ilyen az állammodellünk. De úgy látom, csak fröcsögni szeretnél, ahhoz kár bármit is hozzáfűzni.
(egyébként én is úgy gondolom, hogy nem működik jól az állam, de ez nem válasz arra, miért kell adózni)
Adókra szükség van. Abból épülnek közös dolgaink (fentebb részletezték). Ha a nép úgy gondolja, hogy kormány (önkormányzat) rosszul költi el, akkor vannak eljárások, amivel ezt a tudomására lehet hozni:
*A választásokon másra szavazni
*Tüntetések
*Polgári engedetlenség
*Forradalom
Sajnos Magyarországon a korrupció nagyon mélyen beépült a kultúrába, különböző neveken. Ezeket hiába tiltja a törvény a társadalmi tehetetlenség fenntartja ("hálapénz", a rendőr megemlíti, hogy mekkora összeget tegyél a forgalmidba stb.)
Az elmúlt 30 évben a korrupció alsó szintjei egy kicsit visszaszorultak (ma már be lehet menni az önkormányzathoz "boríték nélkül", legalább az alap ügyeket elintézni, illetve sok ügyintézés elektronikus lett, ahol nincs kinek "csúsztatni"), azonban a Vegyépszer, Mészáros és egyéb "márkák" azt a gondolatot ültetik el az ember fejében, hogy kormánytól függetlenül, nem minden megbízást a szakmai hozzáértés alapján osztottak ki.
Hogy miért? Mert hagyjuk. Voltak a magyar történelemben is olyan esetek, amikor az embereknek elegük lett abból, hogy nem jutnak egyről a kettőre (vagy legalább másfélre). Ezekről meg is emlékezünk (Dózsa György, Kossuth Lajos, Nagy Imre). A forma szerint mind elbuktak (személyükben igen), azonban a Kiegyezés után az ország akkorát fejlődött, hogy azóta is irigyeljük (Az első elektromos földalatti, Elektromos vontatás, Andrási út, stb). '56 után a megtorlásról illik beszélni, de utána jött az új gazdasági mechanizmus (igen részben valósult meg), ami azt jelentette, hogy jelentősen jobb volt az életszínvonal, mint a szomszéd országokban (nem csak az anyagi). Lehetett "maszekolni", "fusizni", lettek TSz melléküzemágak, amik az állami mamutok mellett elfogadható termékeket gyártottak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!