Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kedden bevezetett intézkedés...

A kedden bevezetett intézkedések hatására kb. mikorra várható, hogy csökken a teher a kórházi dolgozókon?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 04:00
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
94%

#17: Mindig minden fórumon, ahol erről tudósok, orvosok vagy akár politikusok beszélnek, elhangzik, hogy az emberek többsége tünetmentesen vagy legfeljebb enyhe tünetekkel vészeli át a fertőzést. Senki nem harsogja, hogy mind meghalunk, és senki nem hallgatja el, hogy ezrek gyógyulnak otthon. Nem igaz, amit írsz (hogy szándékosan hazudsz, vagy tévedésben vagy, azt én nem tudom megmondani).


Tehát sokadszor is. A vírus nagyon fertőző, nagyon könnyen terjed egyik emberről a másikra. Az esetek túlnyomó többségében a fertőzés tünetmentes, vagy csak enyhe lefolyású betegséget okoz. Azonban mivel nagyon sokan elkapják, az összes fertőzött kis töredékénél előforduló súlyos megbetegedések száma is magas. Ezek könnyen túlfeszítik az egészségügyi ellátórendszerek kapacitását: túl sokan halnak bele pusztán azért, mert ellátatlanul maradnak. Ez tavasszal nagyon látványosan történt Észak-Olaszországban és New Yorkban. Össztársadalmi érdek, hogy a megfertőződések számát alacsonyan tartsuk, mert néhány száz embert tudunk intenzív osztályon kezelni, tízezret nem - és hát az intenzív terápiára szorulók száma egyenesen arányos az összes fertőzött számával.

2020. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
53%

21 Enis tisztában vagyok a betegséggel de ezt úgy értettem sarkítva hogy csak a negativ oldal van hangsúlyozva

Sok helyen alapból úgy kezdik :ma is X száz halott és tényleg a negativ oldalt hangsúlyozzák meg a büntetést ...

2020. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

"Sok helyen alapból úgy kezdik :ma is X száz halott"

Többek között azért, mert arról nincs adat, hogy ma hányan fertőződtek meg úgy, hogy még csak nem is köhintettek egyet sem.

2020. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
9%
Értem én de maga a hangnem ez a rettegésben tartó riogató...
2020. nov. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

Nem mindig. Szlávik pl. főleg nyugtatni szokta a népet, én úgy vettem észre. Cecília meg hol így, hol úgy, ahogy a helyzet kívánja. Tudják ők, hogy pszichésen se szabad leamortizálni az országot - na de azért azt se hagyhatják, hogy elbagatellizáljuk. Biztos nehéz megtalálni az egyensúlyt.

Egyébként még tavasszal azt vettem észre saját magamon, hogy nem szabad index.hu-val kezdeni a napot, mert az teljesen kicsinált. Ezt is érdemes figyelni: hogy honnan származik az a sok rettegtetés, amiről beszélsz. Ha túl sok, akkor válts információforrást.

2020. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

#24: Jó kérdés, hogy mi az ideális hangnem. Nyilván az lenne a cél, hogy mindenki ésszerűen, józanul vegyen részt a járvány elleni védekezésben, vagyis vegye komolyan a korlátozó intézkedéseket, de ne pánikoljon.


Sajnos az emberek reakciója nem egyforma. Vannak, akik most pánikolnak, és vannak, akik folyamatosan a maszkviselés és a korlátozások ellen lázadoznak.

2020. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
20%
A kórházi dolgozókon lévő teher elsősorban nem a korlátozásokon múlik, hanem hogy meddig visznek kórházba mindenkit, aki kettőt köhög.
2020. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
93%

#27 Te tényleg nem fogod fel, hogy akinek enyhe tünetei vannak, azt nem tartják kórházban (jó, van kivétel, de ritka), nem kerül intenzívre, gépre?

Márpedig ezek miatt az esetek miatt van nyomás a kórházi dolgozókon...

2020. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
Én azt nem értettem hogy nem most hanem korábban mikor 100 körül voltak lélegeztetőgépen egész Magyarországon akkor is már a leterheltséget fújták és az nem tűnt reálisnak hiszen orszagos adat volt ....
2020. nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
Ellentmondásos infók vannak előtte valo nap szinte ment le adásban hány lelegeztetogep stb van aztán már országosan 100 lelegeztetettnél pánik volt /van.
2020. nov. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!