Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kedden bevezetett intézkedés...

A kedden bevezetett intézkedések hatására kb. mikorra várható, hogy csökken a teher a kórházi dolgozókon?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 04:00
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg érdemben csökken a kontaktusok száma, akkor is szerintem legalább egy hónap, mire bármi javulás lesz a kórházakban. De hát ugye az is kellene, hogy a lakosság komolyan vegye. Sajnos még mindig nagyon sok a magát vírusrealistának nevező holdkóros.
2020. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
65%

Egy hónap? Karácsony előtt egy ft nélkül annak akinek nincs munkája ez egyenlő a halállal. Persze lehet majd arra is azt írjàk COVID....

☹️


Nem vagyok vírus tagadó de sokan meg úgy állnak hozza mintha semmi más nem lenne fontos ezen kívül az 1db víruson kívül...

2020. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
40%
Én személy szerint beáldozom a karácsonyt, ha ezzel mondjuk nem esik szét az egészségügy.
2020. nov. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
40%
Ahogy elül a pánik, úgy csökken a nyomás. Amíg a média tolja a hisztit, és mindenki 2 köhögés után azt hiszi, hogy neki lelegeztetogep kell, addig nem fog csökkenni
2020. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
58%

#12 (én írtam #11-et): Természetesen más is fontos a víruson kívül, és dolgozni muszáj. Nyilván éhen halni se jobb. Amikor a lakosság együttműködéséről írtam, arra gondoltam, hogy a felesleges találkozásoktól eltekintünk. Hogy nem most látogatjuk végig a nagycsaládot, nem mostanra szervezzük a kocsmatúrát a haverokkal, a boltban felvesszük a maszkot, stb.


Nyilván ez is hatással van a munkahelyekre, mert egy csomó szolgáltatás az emberek nem kötelező találkozásaira épül (az éttermek már bezártak, de nyilván pl. fodrászhoz is ritkábban járnak a nők, ha nincsenek nagyobb társasági események - és százával vannak ilyenek). Én nem tudom, mi a megoldás. Sajnos benne van a pakliban, hogy olyan válság előtt állunk, amilyet évtizedek óta nem láttunk.

2020. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
44%

#14 "Ahogy elül a pánik, úgy csökken a nyomás. Amíg a média tolja a hisztit, és mindenki 2 köhögés után azt hiszi, hogy neki lelegeztetogep kell, addig nem fog csökkenni"


Azzal tisztában vagy, hogy nem kérésre raknak valakit lélegeztetőre?

Úgy írtad, mintha ez úgy működne...

2020. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
50%

16 éppen ez az csak azt harsogják mennyien vannak lélegeztetőn ezzel ijesztgetve az amugyis depis embereket ( munkahely elvesztése csökkent bevétel stb)

Hergeles mert úgy kellene bemondani hogy DE X ezren otthon gyógyulnak pár köhögés és rossz íz erzes csak a tünetek.


De így harsogni h mind meghalunk

....totál túl van tolva.

2020. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
81%

"olyan válság előtt állunk"

???

Benne vagyunk a közepében jó ideje.

2020. nov. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, te honnan tájékozódsz, de senki nem mondja, hogy "jajj, mind meghalunk". Azzal is mindenki tisztában van, hogy az emberek nagyrészénél nincs komolyabb tünet (bár rejtett szövődmények még az enyhe lefolyásnál is simán maradhat eddigi tudás alapján).

Viszont ilyen terjedési sebesség mellett az egészségügy szét fog esni, mivel jóval több embernél okoz súlyosabb betegséget, mint egy influenza.

Az, hogy a napi halottak közül kb 25% covidos, míg az aktív fertőzöttek kb 1%-át teszik ki a lakosságnak, az elég sokat mond.

Ahogyan az is, hogy 531-en vannak lélegeztetőgépen és ez a szám folyamatosan emelkedik.

Ha az egészségügy nem bírja a terhelést, akkor pedig bőven meghalnak olyanok is, akiknek normális esetben nem kellene.

2020. nov. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
31%
Amikor akarják. A statisztikákat mindig a saját céljainak megfelelően manipulálja a hatalom. Nem furcsa, hogy az európai országok statisztikáit és az egyes országokban alkalmazott intézkedéseket összevetve semmi összefüggés nem látszik?
2020. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!