A legtöbb magyar miért tartja feláldozhatónak a nyugdíjasokat, idős szeretteinket?
Attól eltekintve, hogy egyébként még az sem igaz, hogy csak az idősekre lenne veszélyes, mert napi szinten vannak 30 körüli áldozatok is, a legtöbb magyar az sokkal inkább a gazdaságot védené inkább. A koronavírus szabadon terjed, lehülyézik azokat akik a teljes bezárkózás mellett vannak, amikor a számok exponenciálisan nőnek minden nap, és szinte minden nap új rekord dől mind az új fertőzöttek mind a halálozások napi számában.
Teljes bezárkózás nélkül, ez nem is fog változni amíg az emberek 60-70%-a át nem esik a betegségen, márpedig ez igen sok idős ember életébe fog kerülni. Mégis csak a pénz, pénz, pénz. Más nem érdekli a legtöbb magyart. Azt meg teljesen leszarják, hogy Orbán ellopja azt a pénzt amit Brüsszel a covid helyzet kezelésére küldött, és amit nekünk kellene megkapnunk ingyen, úgy ahogy minden más országban.
Miért ilyen a magyar mentalitás? Hogy mindenki csak a saját érdekeit nézni mások életének árán is?
#6 Azzal, hogy legalább a home-officeosokat hazaküldöd, csökken a kontaktok száma és a vírus terjedési üteme. Ugyanaz a módszer, mint az iskolabezárások, szünetek a rendezvénylétszám korlátozások. Az ország kb. közel negyede-harmada gond nélkül tud otthonról dolgozni minden gazdasági visszaesés nélkül. Őket emeljük ki a rendszerből és akkor MINDENKINEK kisebb lesz az esélye arra, hogy megfertőződik.
#7 Nyilván nem csak idős halhat meg a covidban, de ha legalább a kórházba kerülő emberek nagy része nem fertőződik meg, akkor nem terhelődik túl az egészségügyi rendszer. Az angolok és a svédek is ennek a rendszernek futottak neki tavasszal, mi valahogy még a minimális védőintézkedéseket sem rakjuk mellé a svéd modellhez.
#9 Gondolom apud nyugdíjas, és nem dolgozik nyugdíj mellett, mert amúgy nem a vásárlást neveznéd meg, mint legveszélyesebb elfoglaltság. De mit csináljon egy veszélyeztetett orvos vagy tanár? Lehet magyarázni, hogy apud nem fogja megkapni, de sokan nem tehetik meg, hogy otthon maradnak és a ritkán használt idősávokban mennek vásárolni, miközben biztosan vannak körülöttük covidos személyek. És még egyszer szeretném aláhúzni, hogyha ezek az emberek bekerülnek a kórházba, az mindenkinek rossz, mert mondjuk egy autóbalesetnél, nem biztos, hogy időben kiér a mentő. Nem biztos, hogy nem egy hullafáradt orvos fog benézni valamit a műtétednél, nem biztos, hogy nem a műtőasztalon fogod elkapni, legyengült immunrendszerrel a covidot.
#12-13 De nem csak a magukra nem vigyázó időseket/veszélyeztetetteket/véletlen a körbe kerülő magukra nem vigyázó fiatalokat veszélyeztetjük.
Ha ezek az emberek foglalják el a kórházi kapacitásokat, az mindenkinek rossz. Egyelőre csak az idősekről beszélünk, de ha nem lesz elég nővér, vagy ami még valószínűbb hulla fáradtak lesznek, akkor neked ugyanúgy csökkennek a túlélési esélyeid. Pl. már volt ismerősöm, akit rosszul szúrtak meg és vérmérgezést kapott a kórházban. Az volt a szerencséje, hogy az egyik orvos időben rájött (meg, hogy közben folyamatosan vénás antibiotikumot kapott az eredeti betegségére), és egy nap után kiszedték az infúziót és újraszúrták. Ez kb. bárkivel megtörténhet...
#15 Én sehol nem írtam, hogy be kéne zárni a gazdaságot. Azt írom, hogy a lehető legtöbb embert kéne home-office-ba rakni, mert csökkenti a kontaktokat.
Hogy a szüneteket kéne úgy átrendezni (nem növelni a számukat!), hogy kb. karantén időszak legyen a sulikban (itt plusz két nap, ott plusz két nap iskolaszünet, akár csak a felsősöknek és gimiseknek, akiket otthon lehet hagyni egyedül, ha a távoktatás megszűnik). Illetve az iskolák egyéni hatáskörben dönthessenek róla, hogy meg tudják-e oldani a távoktatást jó minőségben, ha igen, akkor zárjanak be, gazdasági visszaesés nem lesz, ha nem akkor maradjanak nyitva.
Legyünk rugalmasak, ha meg lehet oldani csoportosítsuk át a veszélyeztett tanárokat a távoktatásba. Ha valaki veszélyeztetettként és be kell járjon dolgozni, ott hordjanak maszkot a kollégák munka közben, ha nem lehet távolságot tartani. Ha veszélyeztetettel élsz együtt, akkor dettó.
Ezek mind nem rontják a gazdaságot, viszont csökkentik a kórházba kerülők számát. Lehet, hogy nem annyira jó megoldás egészségügyi szempontból, mintha bezárnánk az országot, de legalább mindent megtettünk, amit a gazdaság bezárása nélkül lehetett.
Nekem itt az a bajom, hogy a minimumot sem tesszük meg, pl. voltak állami szervek, amik hónapokig otthonról dolgoztak nem hivatalosan, mert hivatalosan bejártak (gyakorlatilag is bejártak heti egyszer, de akkor nem tudtak dolgozni, mert egy darab internet nélküli gép maradt bent, mindenkinek hazavitették a sajátját), most ők bejárnak minden nap teljesen feleslegesen, és ugyanúgy tovább fertőznek mindenkit. Ha nekik nem kéne bejárni, és még sok ezer/tízezer munkavállalónak naponta, az nem ront a gazdaságon, viszont a vírusterjedést lassítja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!