Nálunk 2018-ban hogyhogy fel sem merült a választási csalás esélye?
"és nem az ellenzék dolga lenne mindenhova delegáltat küldenie?"
Kik a delegáltak? Emberek, ha az emberek nem politizálnak, nem csatlakoznak pártokhoz, akkor kiket küldjenek?
A pártok nem tudnak mindent megtenni az emberek helyett. Ahogy szervezhetnek tüntetést is, ha nincs ott ember, akkor nincs hatása.
"Ez az a mondat ami önmagában megcáfolja azt az állítást, hogy a választási eredmény csalással alakult volna ki."
Ez márcsak azért is hülyeség, mert az, hogy nem tudsz róla, nem jelenti azt, hogy nem létezik.
Másrészt, az a kijelentés azt bizonyítja, hogy kormányközeliek a bíróságok is. Mivel pl. beszámolók alapján kb semmit sem tesznek. A legtöbb esetet a '14-es választás után megszüntették, mivel mindig belekevertek az ügybe egy már elhunyt személyt, akit nem lehetett kihallgatni és így leállt a nyomozás.
Ha egy ügy mégis eljut vádemelésig, akkor meg már rég mindegy, mert a következő választás jön. Egy ügy 2018-ra jutott el vádemelésig.
"HA az ellenzékieknek lett volna akkora a támogatottsága, AKKOR ki tudtak volna állítani annyi embert hogy ott lehessenek minden szavazókörben. De NEM TUDTAK."
Ez megint hülyeség. A szavazó és párttag nem ugyanaz.
Arról nem is beszélve, hogy ha pl. bp 100%-a ellenzéki szavazó, akkor sem tudnak mindenhova embert vinni, mivel nem lehet mindenkitől elvárni, hogy 200-300 km-t utazzon.
Az ellenzéki pártok kis településeken gyengék, így igen, oda nehezen fognak tudni embereket vinni. Viszont még mindig nagyobb szavazótáboruk van, mint a fidesznek, csak a fidesznek van elég pénze, hogy mindenhova vigyen embert.
"Ha nem volt ott a szavazókörben 1 sem ezen pártok képviselői közül, akkor az nem a kormánypártok hibája."
De nem is a pártoké. Akarhatja a legjobbat is egy párt, viszont ha az emberek nem csatlakoznak, akkor nem fog tudni delegáltakat küldeni.
Mellesleg nem csak a szavazás alatt lehet csalni, hanem 2 utcával odébb is, ahol pl. kifizeted az embert a szavazatáért. Még ha minden szavazókörben lenne ellenzéki, akkor sem tudnák kiszűrni azt, hogy valaki 2 utcával arrébb láncszavazásért fizet.
"azaz nem is akkora a támogatottságuk, vagy szimplán a szavazóik nem is veszik őket komolyan és tojnak arra hogy ha dolgozni is kell értük akkor megtegyék."
Ez amúgy eddig is egyértelmű volt. A magyarok ilyen szempontból nagyon passzívak, még szakszervezetekbe se csatlakoznak nagyon sokan.
Ezen lehetne változtatni megfelelő oktatással, kommunikációval, viszont ahhoz meg kormányozni kellene, ahol nincsenek az ellenzéki pártok.
"99 szavazókör volt abban az egyéni körzetben, vagyis a 4 pártnak összesen kellett volna 99 embert keresnie, nem többet, és máris minden szavazókör ellenőrizve lett volna"
Igen, ez nagy városoknál működik, ország szintén kevésbé.
"Nem ült ott. Innentől azon siránkozni hogy ők voltak többségben csak a fidesz csalt, merő baromság."
Egyrészt, ez a kijelentés bizonyítja, hogy mennyire nem értesz a demokráciához. Egy demokráciában nem kellene hátrányt szenvedned abból, hogy nem tudsz mindenhova delegálni szszb-i tagot.
Másrészt, pont a pécsi eset bizonyítja, hogy mennyivel több csalás van, mint ami kiderül, mivel ez is csak azért derült ki, mert voltak ott emberek, akik nem fideszesek.
"A parlamentbe jutott ellenzéki pártok kevesebb szavazatott kaptak összesen, mint a fidesz."
Csak a parlamentbe jutás helyeket tekintve fontos, nem pedig társadalmi támogatottságot tekintve.
Az ellenzéket több ember támogatja, mint a fideszt.
Ajánlom mindenkinek tanulmányozásra ennek a picike pártnak az igen alapos és lelkiismeretes kutató és gyűjtőmunkáját a 2018-as választási anomáliákról az utókor számára. Sajnos a mi jelenlegi "demokratikus" rendszerünk nem tette lehetővé ezek kivizsgálását de tanulságos és érdekes munka.
"Ezt senkit nem érdekel, ugyanis a választásokom nem az dönt, hogy hány ember támogatja az ellenzéket vagy hány nem."
Na, ez a baj, ezért nem érti sok ember a demokráciát.
Demokráciában a többség dönt, vagyis ha van egy kezdeményezés, ami mögött álló pártok támogatottsága nagyobb, mint a kormánypárté, akkor normális esetben ezt figyelembe kell venni, és ha valaki a demokrácia pártján áll, akkor még kormánypártiként is támogatnia kellene a javaslatot.
"Egyébként a legújabb közvéleménykuatások szerinta fidesz már 50% fölött van, úgyhogy már az se igaz"
Egyébként 50% főlé csak a fidesz közeli helyek mérték, a függetlenek max 50%-ra. Szóval az sem igaz, hogy a legújabb közvéleménykutatások szerint a fidesz már 50% felett van.
#15 "vagyis ha van egy kezdeményezés, ami mögött álló pártok támogatottsága nagyobb, mint a kormánypárté, akkor normális esetben ezt figyelembe kell venni"
Mutass már nekem ilyen kezdeményezést!
Nincs olyan amit többen támogatnak, mint a kormánypártokat, csakis olyan van, hogy összeadták mindenki szavazatát aki nem a kormánypártokat támogatta. De ezek nem összeadhatók, mert nem egy egységes valamit képviselnek, csak azt, hogy nem a kormánypártokat támogatják.
De innentől velük szemben is ugyanezt kell akkor nézni! Ha a fidesz-kdnp-vel szembenállókat nézed, akkor ugyanígy nézned kell hogy mennyien állnak szembe a dk-val, a momentummal stb. Sokkal többen. Nem együtt indultak, nem egységesen képviseltek valamit, hanem külön-külön mást és mást. Programjuk sincsen együtt, csak külön. Ahol együtt indítottak jelöltet, ott lehet arról beszélni, hogy van-e "egy kezdeményezés, ami mögött álló pártok támogatottsága nagyobb, mint a kormánypárté". Ha ez a közös kezdeményezés több támogatót szerzett ott ez a közös kezdeményezés nyert. De a legutóbbi szerencsi időközi választáson is az derült ki, hogy nem szereztek több támogatót.
Majd 2022-ben, HA együtt indulnak, akkor lehet legközelebb ilyenről beszélni.
"Mutass már nekem ilyen kezdeményezést!"
Ilyen volt az oktatási minimum, amit minden párt aláírt, ilyen volt a rabszolga törvény visszavonása, amit megint minden párt támogatott.
"Ha a fidesz-kdnp-vel szembenállókat nézed, akkor ugyanígy nézned kell hogy mennyien állnak szembe a dk-val, a momentummal stb."
Ezt megteszem, csak jelenleg olyan alapvető dolgokról van szó, amikben pl. a momentum és a dk egyetért. És amíg egyetértenek az ellenzéki pártok, amiknek a támogatása nagyobb, mint a kormányé, addig ezt figyelembe kellene venni.
"Nem együtt indultak, nem egységesen képviseltek valamit"
Csak itt most nem konkrét programokról van szó, hanem 1-1 ügyről, és lehet olyan ügyet választani, amiben egyetértenek és erről van szó.
"Igen az ellenzékhez közeálló közvéleménykutaok szerint 50%ón van,a fiedszhez közeállók szerint 55%"
Nem, a fideszhez közelállő mutatott 55% és a független 50%-ot, így a függetlent kell nézni, ami 50%.
"És amíg egyetértenek az ellenzéki pártok, amiknek a támogatása nagyobb, mint a kormányé, addig ezt figyelembe kellene venni." Az ellenzéki pártok támogatottsága nem nagyobb, mint a kormányé. Mégegysze rök nem reprezntálják az egész ellenzéket.Mégegyszer a parlamentbe jutott ellenzék, tehát a pártok, amikre hivatkoztál, mint a dk meg a momentum,(meg az összes többi paralemnti ellkenzeki part) kevesebb szavzatott kaptak mit a fidesz-kdnp.(Nyilvánvalóan a parlamentbe nem jutott ellenzéki pártokkal nem egyezetttek, azok nékül pediga fideszre szavztak többre)
"Nem, a fideszhez közelállő mutatott 55% és a független 50%-ot, így a függetlent kell nézni, ami 50%" Mindig középértéklet kell nézni a "független" közvélménykuttaók, ellenzéki közvéleménykutatók, és a kormánypárti közvéleménykutatók. Azért, mert egy kutató intézet mondjuk a fideszhez áll közel még nem azt jelenti, hogy nem mérheti fel körübelül reálisan a pártok támogatottságát, persze ez az ellenzékhez közel állókra is igaz. Ezért kell a középértéket nézni, egyébként a hiba határ 5%, tehát még 50% re mérik a fdieszt, abból is lehet 55%, meg persze az 55% is lehet 50. Egyébként hiába izgatod magad, ha a fidesz a pártlistán 50% kap, akkor ha parlamentbe jelenleg ülö ellenzeki partok közösen indulnak nem fogja elérni az 50%.ot, hanem pl 46-48%-ot. Hiszen hiába eröltetik az elllenzéki összefogást különösen a DK részérö, hiába szállna bele a jobbik, Dk, Momentum, tehát ejlenlegi parlamenti ellenzék, végsö soron ugyis lesznek kisebbb pártok, akik végül megmérettetik magukat, és ök is kapna fognak 1-2%-ot.
"Az ellenzéki pártok támogatottsága nem nagyobb, mint a kormányé. "
De, ez már a választásokkor kiderült.
"Mégegyszer a parlamentbe jutott ellenzék, tehát a pártok, amikre hivatkoztál, mint a dk meg a momentum,(meg az összes többi paralemnti ellkenzeki part) kevesebb szavzatott kaptak mit a fidesz-kdnp."
A momentum nem jutott a parlamentbe, és nem a parlamentbe jutott ellenzéki pártokat számoltam.
Viszont, ha a momentum szavazóit is számolod, akkor ienis is többen szavaztak az ellenzékre.
2018-ban a fidesz 2 608 086 szavazatot kapott, míg a parlamentbe jutott pártok és a momentum együtt 2 655 946 szavazatot.
Ha számolom az együtt szavazatait is, akik szintén ellenzékiek voltak, akkor 2 693 197.
Leszek annyira korrekt, hogy az mkkp szavazóit nem számolom, miközben többnyire itt is ellenzéki szavazókról van szó, viszont nincs köztük és a többi ellenzéki párt között szokványos együttműködés.
"Mindig középértéklet kell nézni a "független" közvélménykuttaók, ellenzéki közvéleménykutatók, és a kormánypárti közvéleménykutatók."
Nem, a nem független helyeket ignorálni kell, mivel a logikád szerint, ha holnap én kihoznák egy felmérést, hogy fidesz 100%-on van, akkor azt is súlyozva beleszámolnád, ami miatt hibás érték jön ki.
Minden közvéleménykutató céget, ahol felmeről valamelyik párt befolyása, azt figyelmen kívül kell hagyni, mivel nem tudod, hogy mennyire befolyásolja az adott párt a közvélemény kutató céget.
"egyébként a hiba határ 5%, tehát még 50% re mérik a fdieszt, abból is lehet 55%, meg persze az 55% is lehet 50."
Ez megint nem igaz. A legtöbb független közvéleménykutató cég 1%-os hibahatárral dolgozik. Nagyon ritkán előfordul még 3%-os hibahatár, de ez sem jellemző már ilyen kis populáció esetén.
Csak hasonlat képp, Amerikában pont 3%-os hibahatárral dolgoznak a közvéleménykutató cégek, mivel olyan nagy a populáció.
"fidesz a pártlistán 50% kap, akkor ha parlamentbe jelenleg ülö ellenzeki partok közösen indulnak nem fogja elérni az 50%.ot, hanem pl 46-48%-ot."
Csak a jelenlegi közvéleménykutató cégek nem összellenzéki listát mérnek, hanem egyéni támogatottságot. Ha közösen indulnak '22-ben, akkor nagyon sok passzív szavazót is el tudnak vinni a választásokra.
Ezt még igaz csak egy cég mérte, de az jött ki, hogy sokkal jobban tudna mozgósítani az ellenzék közös listával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!