MEP Magyar Egészség Pártja. Lenne létjogosultsága?
A Magyar Egészség Pártja alapvetően másképpen viszonyul a politikához, mint az eddigi politikai formációk. Nem a klasszikus bal-jobb tengelyen határozza meg magát, hanem fókuszában és céljában az egyén testi és mentális egészsége foglalna helyet. Nem foglal állást vallási vagy világnézeti kérdésekben, abban a szabad választások oldalán állna. Mindenki szabadon alakítja az életét, amennyiben azzal más embernek vagy más élőlénynek nem árt (kivéve a szükséges élelmezést). Meggyőződése, hogy amennyiben testileg és mentálisan egészséges emberek alkotják az országot, akkor képesek felnőtt, önállóan felelős döntést meghozni képes emberek, akik képesek versenyképesen vállalkozni és magas színvonalon eltartani magukat és családjukat. A gazdasági versenyből kiesett emberek alacsony szintet bizonyítottak a mentális egészség mutatójában, így számukra speciális, de önkéntes programokat kell indítani, hogy egészségüket és versenyképességüket visszanyerjék. Politikáját teljes mértékben annak rendelné alá, hogy támogassa az egészségügy és az oktatás dolgát a testmozgás és az élmény alapú, XXI. század kihívásainak megfelelő oktatás reformjával. Politikájának alapvető témája az egészséges élet lenne, vagyis az, hogy minél kevesebb ember kerüljön az ellátórendszerbe, és akkor magasabb színvonalon lehet ellátni azokat, akik valóban bekerülnek. A MEP az állami újraelosztást az egyén egészségének és szabadságának rendelné alá, azaz annyit vonna el, amely az egészséges élet és élmény alapú oktatás, valamint a klasszikus állami funkciók (közrend, közlekedés, stb.) fenntartásához szükséges lenne. A MEP nem tiltaná be az egészséget károsító termékek árusítását, mert meggyőződése, hogy egy egészséges társadalom nem nyúl ezekhez, vagy ha megteszi, azt felelősséggel teszi. A MEP az erős önkormányzatiságot és a közvetlen helyi, online demokráciát támogatja az erős központi hatalommal szemben, ideálja a svájci kantonok közvetlen demokráciája. Arra próbálná ösztönözni az embereket, hogy alulról szervezzék meg közösségeiket és ne felülről várjanak sült galambot.
A MEP meggyőződése, hogy az egészség nem bal- vagy jobboldali, ennek megfelelően minden politikai beskatulyázást szigorúan elutasít. Meggyőződése, hogy mind a liberális, szocdem, konzervatív, és egyéb nézetekből ki kell szedni azt, ami az egészséget és az egyén szabadságát és a közössége érdekét szolgálja, ami nem, azt pedig el kell dobni. Csak és kizárólag a jó minőségű, szabad életet szolgálja.
Mottója: Ha egészség van, minden van.
A MEP álláspontja szerint minden egészséges ember képes legyőzni a koronavírus fertőzést és képes dönteni, hogy beadatja-e magának a vakcinát. Aki pedig segítségre vagy életmentő beavatkozásra szorul, azt kötelessége meggyógyítani a lehető legmagasabb színvonalon.
A MEP nem hoz emberek helyett fontos döntéseket. A MEP annak a kereteit szeretné megteremteni, hogy az emberek felelős döntéseket tudjanak hozni.
A MEP közleménye szerint a 1945-1989 között fennállt diktatórikus berendezkedés az embereket szándékosan elnyomásban, szellemi kiskorúságban tartotta, hogy azok ne lehessenek mentálisan egészséges, önálló felnőttek, így idegen birodalom állomásozó katonái útján vette el az emberektől az egészséges és szabad élet lehetőségét.
1989 után az önzés rendszere szabadult el függetlenül a kormányoktól, amikor mindenki megpróbálta saját vagyonát maximalizálni, a társadalom kötelékei felbomlottak, rengetegen kiestek az egészséges emberre jellemző erős szociális és gazdasági hálózatokból.
A MEP célja magyar és magyar ember között a bizalom helyreállítása. Ezt pedig egészséges olyan emberekkel lehet elérni, akikben meg lehet bízni. Ezért vagyon maximalizálástól nem vezérelve a teljes állami költségvetés rendszere online valós időben követhető és ellenőrizhető minden magyar állampolgár által.
A MEP nem megy bele olyan utcába, hogy lejárassa magát, hogy egy darázsfészek igen/nem kérdésben (halálbüntetés, abortusz, kerítés, stb.) beleálljon egy nehezen védhető álláspontba. Kizárólag az emberi egészséggel kapcsolatos és a minimális közfunkciók olyan kérdéseiben foglal állást, amelyet védhetőnek és képviselhetőnek tart egy szervezet által is.
A MEP álláspontja szerint a "darázsfészek" kérdések szervezetileg nem, csak egyénileg dönthetők el.
A MEP összeírja az összes darázsfészek kérdést, és ezeket évente általános és teljes népszavazásra bocsátja, és a népszavazás mindenkori eredményét képviseli teljes erejével.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!