Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy a jövőben...

Lehetséges, hogy a jövőben már nem lesz munka, mert a robotok és néhány intelligens ember mindent elvégez, így az emberek nagy része csak az állam által havonta folyósított alapjövedelemből fog élni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 1. 15:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
29%

"15: Van egy kis probléma. A gyárak az élő munkavállalóik után fizetik ezeket. "


Van egy kis probléma! Hogy ezeket viszont a bérből vonják le, tehát van egy bruttó béred, amiért felvesznek, csak nem te adod oda utólag fizetve a nyugdíjbiztosítónak például, hanem azt a pénzt meg sem kapod a kezedbe. Hacsak nem vállalkozó vagy.


Továbbá az egész eszmefuttatásodra ennyit mondok: vámok! Érted, vagy magyarázzam?

2020. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
50%

Nos,nem én vagyok a 11-es,de kapitalista vagyok.


A robotok nem fogják behozni a munkanélküli társadalamat,ahol nincs munka.

Kész.

2020. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
34%

21: A probléma ezzel továbbra is az, hogy a gépek, ipari robotok nem kapnak munkabért.

A vámmal az a gond, hogy a magas vámot kivető importáló ország lakossága fizeti meg. Az alacsonyabb vámot alkalmazó országokban nagyobb lehet a kereslet a termékre, a gyártót nem éri kár. Vagy a nyersanyagokra? A gyártók majd olyan országba települnek, ahol van helyben nyersanyag és a gépeket is ott állítják elő.

2020. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
33%

23! Tudod ha senki sem kap munkabért senki sem fog vásárolni.


A vámmal az a gond, hogy láthatóan neked nem tetszik, hogy beleköp az elméletedbe...

pl. ha megnézed az USA pont most vív egy ehhez hasonló vámháborút Kína ellen, pont amiatt, mert kiviszik a termelést onnan, és bizony nem nagyon érezni, hogy hazavágta volna az amcsi gazdaságot a dolog.


Meg tudod attól is függ, hogy ki veti ki a vámot, ha Burundi vet ki vámot mondjuk a kínai árukra, az nem érinti meg a kínai gazdaságot, ha az EU és/vagy az USA, akkor az már igen.

nem is szólva arról, hogy az egész elméleted a "szabadon jövő-menő gyárakról" arra alapozod, hogy a szállítási költségek elhanyagolhatók, és az építkezés bekerülési költsége is nulla.

Egyik sem igaz.

Tehát van egy gyár, azt mondják neki maradsz de fizetsz 20%-al többet, akkor bizony ott fog maradni, ha a szállítási költséggel vámmal megtolt áruja már nem lenen versenyképes és elbukná a fő felvevőpiacát.

Az egész elméleted arra épül, hogy ha lesz FNA az max pár országban, és nem mondjuk az egész nyugati világban, pl. manapság is rengeteg ország van minimális szociális hálóval pl. Afrikában. Ennek ellenére bár baromi olcsó volna nem mennek oda tömegével a gyára. Talán azért mert kiszámolják, hogy bár fillérekért találnának munkást, és sokkal kisebb volna az adóteher is, de a stabil infrastruktúra, a rövid szállítási útvonal, és a vámmentesség miatt sokkal jobban megéri többet adózni.

Na mindegy, te ezt sosem fogod elfogadni, és mantrázni fogod, hogy nem-nem-nem, és hirdeted, hogy egy gyárat és beszállítói láncot úgy oly könnyedén lehet a világ másik részére vinni mint mikor nagymama a muskátlit behozza a hidegből.

2020. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
34%

"A vámmal az a gond, hogy láthatóan neked nem tetszik, hogy beleköp az elméletedbe."

Nem köp bele.


Nem lesz csak úgy alapjövedelem. Egy cég sem fog belemenni. A társadalom sem.


Ha nem vetted észre, eddig is úgy működött, hogy oda mentek a gyárak, ahol olcsón tudtak gyártani. Keletre. Azzal, hogy ennek ellent mondasz, több évtizedes gyakorlatot tagadsz le. Keleten már a vásárlóerő is akkora, hogy már nem szorul egy ott gyártó cég arra, hogy Európába szállítson. A keleti országokból is egészen jól meg lehet élni.

2020. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

[link]


1870-ben 65-70 órát dolgoztak, heti hat nap. Szóval a technológiai fejlődés munka(idő) csökkenéssel jár.

Szerintem ahogy a gépek egyre inkább autonómabbak lesznek[nem kell ember a kezelésühöz] a termeléshez sokkal kevesebb emberi munkára lesz szükség.


Én nem hiszem hogy emiatt szükségszerűen be kell majd vezetni az alapjövedelmet, viszont a heti 4 nap, vagy napi 6 óra munka reális lehet

2020. nov. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

25! Csak egy kérdés! Akkor miért vannak egyáltalán gyárak a nyugati világban? Nem úgy működik a kapitalizmus, hogy oda mennek, ahol olcsó? Miért vannak egyáltalán Nyugat-Európában gyárak?

ha elmagyarázod, hogy miért van mégis rengeteg gyár az EU-ban, az USAban stb. tehát a fejlett világban, ahol magasak a bérek, és jellemzően erős a szociális háló, akkor tulajdonképpen magadat fogod megcáfolni, szóval erre kíváncsi leszek!

2020. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
A robotokkal nem szünnek meg a munkahelyek csak átalakulnak, ezért nem indokolt az alapjövedelem sem. A robotokat be kell üzemelni, karbantartani, fejleszteni. Gyártani, programozni, kalibrálni. Szóval a régiek helyett új munkahelyek jönnek létre és vagy átképzik magukat vagy mennek a sóhivatalba.
2020. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
54%
28! És szükség 8-10 milliárd programozóra, karbantartóra? Nem is beszélve arról, hogy ha olyan fejlett lesz a mesterséges intelligencia, akkor a karbantartást is robotok fogják végezni, és programot is program fog írni.
2020. nov. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
29: Itt még nem tartunk. Ez majd a következő generáció problémája lesz. Te és Én akkor már nem fogunk élni. De, akkor már az űrben fogunk bányászni, más bolygókon élni. Lesz ott munka. :)
2020. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!