Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Debrecen miért nem kap nagyobb...

Debrecen miért nem kap nagyobb szerepet az ország irányításában?

Figyelt kérdés

Tanult, polgári, egyetemi város, sok a friss diplomás fiatal, akik szívesen dolgoznának közhivatalokban, nincs olyan bérigényük, mint a Bp-ieknek, emellett nem is olyan liberális mint Bp. vagy Szeged, normális gondolkozásmódú, sokkal közelebb áll a vidék gondolkodásához, mint Bp., márpedig az ország döntő része vidéken él. Az USA-nak sem New York a fővárosa (ráadásul Washington is az ország keleti szélén van), Ausztráliának sem Sydney, Törökországnak sem Isztambul.


Lehetne ott Pl. Máv, Posta, MVM vezérigazgatóság és székház, Rendőrség székház, stb.


2020. okt. 30. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Pár éve megpróbálták, hogy egyes minisztériumokat az ország különböző városaiba telepítik, hogy ne minden csak Budapesten legyen. Aztán akkora volt az ellenállás, hogy nem sikerült. Akkor Debrecen is jelentős szerepet kapott volna. Kicsi ez az ország és megszoktuk hogy mindennek Budapest a közepe. pedig jó lenne az ország minden régiójában egy Debrecenhez hasonló nagyváros és hogyha nem lenne minden egy központban.
2020. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Debrecen gyakorlatilag a legnagyobb falu az országban, még az a középvárosi hangulata sincs meg, mint például Szegednek vagy Győrnek. Valóban közelebb áll a vidék gondolkodásához, ez van akinek pozitív, másnak negatív, én Miskolcra vagy Pécsre is előbb költöznék, de inkább maradok Budapesten egyrészt a magasabb fizetések, de leginkább a verhetetlen kulturális és egyéb kikapcsolódási lehetőségek és a relatív kozmopolita, nyitott légkör miatt. Országos intézmény központját azért nem lenne értelme átköltöztetni Debrecenbe, mert a Dunántúlról rengeteget kéne utazni oda Budapesttel szemben. Nagyobb ország esetében valóban nem szerencsés a magyarországihoz hasonló centralizáció, Budapest fekvése viszont hihetetlen szerencsés, gyakorlatilag bárhonnan néhány óra alatt elérhető, Debrecenre ugyanez már nem igaz.
2020. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Mivel Magyarország fõvárosa Budapest, ezért még szép, hogy többnyire sok minden ott van. És mi van, ha egy város liberális gondolkodású?
2020. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Budapesten mindenki lent van 2-2,5 óra alatt, az ország bármely pontjáról.

Debrecenbe ez nekem (Sopronból) 5 óra felett lenne.

2020. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Washington, D.C. nem az ország Keleti szélén van. Pont a nyugati szélén, New York-tól nem messze.

Ne keverd Washington állammal.

2020. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Előző vagyok.

Bocsánat, tök hülyeséget írtam. Eltájoltam magam. :D

Hosszú volt a hét.

2020. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sunshinedoll ***** válasza:
65%
Debrecen egy óriási falu és olyan, mintha egy fekete lyuklenne a város felett, ami az életet és jókedvet is kiszívja az emberből, szóval jóezígy.
2020. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Látom, sokan szeretnek dagonyázni a szemétben, egy jót szippantani a szmogos, húgyszagtól, sz@rszagtól "átitatott" levegőből. Én még Szegeden azt hittem, hogy a Cserepes sor a világ nagy gettója, aztán felkerültem Büdöspestre, aztán rá kellett eszmélnem, hogy az ország fővárosának 90%-a gettósabb, mint az említett terület, vagy a legtöbb vidéki város lepukkantabb részei. A várostömörülés ugyanaz. Folyamatos a közlekedés zaja, nem lehet megmaradni. Regáti koszfészek az a város, nem méltó fővárosnak. Nemhogy Debrecennél, de kb. az összes városnál rosszabb, de már az erdélyi városok, Kolozsvár is szégyen szemre, megalázóan lehagyta a magyar fővárost. Debrecenre egyébként sem akarnak semmit se rakni, meg akkor jobb lenne Kecskemét, mert az az ország közepén van. De ha továbbra is Budapestet akarjuk erőltetni, akkor előtte nem ártana egy kis lángszóró a városnak.
2020. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Debrecen a halal f..án van. Ha nehany központot atkoltoztetnenek oda akkor csak oriasi logisztikai problémát csinalnanak maguknak ha a tobbi meg budapesten marad. Azert az ugyintezesert amiert most 20 percet kell ahtozni, az orszag nagyreszenek 2+órát kéne.
2020. okt. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez vagy ötven éves település szociólógiai közhely, hogy egészségtelen ez a Bp központúság.

Nem mellesleg ez is Trianon hatása, amíg megvolt a két pályás körvasút nem volt világvége Szabolcs se, a Bihari rész sem.

Személyes ügyintézését meg egyre kevésbé kell a megjelenés.

Egyszerűen nem frankó, hogy pestinek lenni helyből vagy másfélszeres juttatásokkal jár.


Itt éjszakai buszok járnak, a Balcsiról, vagy Dunaújvárosból este 8 után nem jutsz el sehova.

2020. okt. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!