Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy most választó korba lépő...

Egy most választó korba lépő fiatalnak hogyan írnátok le a a magyar politika alakulását a rendszerváltástól az elmúlt évekig?

Figyelt kérdés

Különösen a Gyurcsány-éra viszonyai érdekelnének. A kilencvenes évek szerintem inkább már történelem, bár fontos a kor megértése, hogy átláthatóbb legyen a mai helyzet.


A Fidesz rendszerét már ismerem, most főleg az érdekelne, hogy mi a véleményetek Gyurcsányról, és az általa fémjelzett időszakról.


Konkrét tények és intézkedések, valamint ahhoz kapcsolódó személyes vélemények érdekelnének, nem mocskolódás, azt találok eleget máshol.


2020. okt. 29. 15:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, az #5-ös gyönyörűen bemutatta az Újmúlt kft ügyes alkotását. van sok igazság abban amit leírt, de bődületes módon torzítja a maga kedvére a valóságot.

1.Az MDF az első ciklusával bukott és az 1994-es választáson listán már csak 12%-t szerzett, és 1998-ban már csak 3%-t. Azért maradhattak a parlamentben, mert a fidesszel közös egyéni jelöltjeik nyertek. Ez a szövetség az mdf-nek javulást hozott, 2002-ben közösen indultak listán is és így több képviselőjük lett a frakciójukban. A későbbi választáson nem álltak a fidesz mellé az mszp-szdsz-szel szemben és ezzel újra a ballibek kerültek kormányra. Ezért buktak meg, mert ezt a választóik megbüntették.

2. Orbán soha az életben nem volt mszmp-s, a középiskolában volt kisz-titkár. Mintha most egy gimis DÖK elnökre mondanád azt hogy a fidesz vezetői közé tartozik. Baromság.

3.az állampártnak, az mszmp-nek a törvényes jogutódja az mszp volt. Ebből vált ki a dk gyurcsány vezetésével 2010 után. Ők a valódi kommunisták, mert a rendszerváltáskor, amikor már lehetett másképp is dönteni, ők mégis a kommunista utódpárt politikusai maradtak. Gyurcsány 30 éves koráig volt az országos kisz-nek a vezetésében, felnőttként. Ezt próbálja 5-ös összemosni azzal hogy Orbán középiskolásként részt vett az akkori diákéletben.

4.a rendszerváltáskor a szocik - gyurcsányék szedték meg magukat, nem a fideszesek. Orbánéknak utána sem volt se cége, se semmije.

5.2006-ban Orbánék nem szerveztek semmiféle tüntetéssorozatot. Volt éppen elég ember aki ment önként gyurcsány ellen tüntetni. A fidesznek semmi köze nem volt a tévé székház elleni támadáshoz sem és az október 23-i rendzavarásokhoz sem. Akkor az Astorián egy békés ünnepi megemlékezést tartottak éppen, amikor a város távoli pontjain a tüntetőket már kergették, lőtték a rendőrök. Szándékosan rávezették őket a fidesz gyűlésről hazainduló emberekre és őket is megtámadták a redőröknek látszó akárkik.

6.Szépen kihagyja azt az apróságot, hogy a gyurcsány féle beszéden azért háborodtak fel az emberek - és azért követelték a lemondását - mert bevallotta hogy hazudott és csalással nyerték meg a választást. Később bíróság is kimondta hogy az adatok eltitkolása választási csalásnak minősült - csak már túl későn és nem változtatott az eredményen. Azért kellett gyurcsánynak hazudnia, mert már 2006-ra leromlott a gazdaság állapota. Ezért indultak be a devizahitelek állami szinten is, mert az önkormányzatoknak, intézményeknek is hitelt kellett felvennie később már a működési költségeikhez is.

7. a 2008-as válságnál lazán átugorja, hogy nálunk a devizahitelek okoztak gondot és nem a bankok problémái. A sok devizahitel a lakosságot, az önkormányzatokat, és az államot is csődközelbe juttatta. Mivel ők kormányoztak, baromság hogy bármiféle intézkedését is megtorpedózták. Sima többségi döntéssel azt csináltak amit akartak - csak nem értettek hozzá és ahogy gyurcsány maga mondta, elqrták. Ismét. Az akkori fidesz ellenzékben éppen úgy nem tudott meggátolni semmit, mint most a mostani ellenzék. Nem kell 2/3 a kormányzáshoz, az csak nagyon kevés törvényhez szükséges.

8. Gyurcsányék csődközelbe vitték az országot, ekkor mondott le. Bajnait hozták be hogy ő vigye el a balhét. Akkora imf hitelt vettek fel, amiből kétszer felépülhetett volna a Paks 2 reaktor. A hitel nem fejlesztésekre, hanem az állam működésére kellett mert eltüntették a pénzt.

9. Bajnainak nem néhány bizonytalan megítélésű ügye volt, konkrétan kisemmizett egy cég vezetőjeként olyan beszállítókat, akiknek ez a csődöt jelentette. Több gazdálkodó öngyilkos lett ezt követően, mert az élete munkája veszett el azon hogy Bajnai a nagy cég hasznát nézte és nem fizette ki a gazdákat a beszállított állataikért.

10.Bajnai semmit nem tett rendbe, 2010-ben tombolt a válság és a neheze még utána jött a devizahiteleseknek. Csak a felvett gigahitelből ki lehetett fizetni a nyugdíjakat, fizetéseket. de hatalmas megszorítások kellettek hozzá. Az ÁFA-t akkor emelték meg 18-ról 25%-ra minden terméknél. Tömegével voltak a hitelesek a kilakoltatás küszöbén, rengeteg cég ment csődbe és megnőtt a munkanélküliség. Ekkor mentek ki rengetegen külföldre dolgozni. 2012-ig nagyon drasztikus változtatásokat kellett csinálni ahhoz hogy a gazdaság újra beindulhasson.

11.gyurcsányt senki nem dobta ki a pártjából, az mszp-sek nem akarták hogy egy bukott miniszterelnök legyen a párt vezetője ezért kilépett és új pártot csinált. szétszakította az mszp-t és azóta is fúrja, hogy megszüntesse a volt pártját.

12.a fideszben ott vannak a régi emberek is éppen úgy mint korábban, csak mivel nem csökkent a parlamenti létszámuk hanem nőtt, mellettük nagyon sok újnak is lett helye. ráadásul a fidesz szétválasztotta az önkormányzati és parlamenti képviseletet, és ezért mindenkinek döntenie kellett hogy polgármesterként vagy képviselőként folytatja tovább, a kettő együtt nem mehet már. Ezért van pl. Pokorni a parlamenten kívül, mert budapesti polgármester lett és nem azért mert kihullott volna vagy háttérbe került.

13. Az elmúlt 8 évben folyamatosan javultak a gazdasági adatok. Csökkent a munkanélküliség, az infláció, a rezsiárak, az államadósság, az adók, és közben jelentősen nőttek a bérek. Amit propagandának hazudik az szimplán a tények, csak neki nem tetszenek.

14. Szépen kihagyta a sztoriból, hogy 2004-től EU tagok lettünk és Medgyessyék úgy elszúrták már 2003-ra a gazdaságot, hogy a 2008-ra tervezett euró bevezetést először eltolták 2010-re, majd amikor romlott a helyzet, azt a dátumot is törölték. Közben 2004 és 2010 között alig valamennyit tudtak lehívni az eu-s pályázati pénzekből.

De nekem sem kell hinned, az a legjobb reakció. Olvass utána magad a tényeknek és ne másnak higgy akiket nem ismersz. A wikipédián ha elindulsz a rendszerváltástól, akkor szépen végigmehetsz. De szerintem számodra nem kell sokkal több kezdetnek, mint hogy a fidesz volt az egyik rendszerváltó párt, a jelenlegi ellenzék mszp és dk része meg maga az állampárt, akiket leváltottak. Az szdsz (liberálisok) rendszerváltóként indult majd összeállt 1994-ben az mszp-vel - így lettek a balliberálisok - elárulva mindent amit addig mondtak. Az mszp-szdsz kormányok a nagytőkéseket képviselték, eladtak mindent ami mozdítható volt, államadósságot csináltak és minden alkalommal romlott az emberek életszínvonala. Az első fidesz kormány több párt koalíciója volt, az első Széchenyi programban nagy állami építkezésekkel lendítették fel a gazdaságot. Akkor épültek meg a fürdők országszerte, akkor indultak az autópálya építések, hídépítés. Akkor vezették be a diákhitelt, a gyed-et, a családi adókedvezményt és a támogatott forint lakáshiteleket amivel sokan tudtak új lakást venni, építeni. Javult az élet. 2002-ben a választáson a ballibek hazudtak az embereknek nyugdíjemelést, béremelést, adócsökkentést, mindent, ezzel nyertek. Aztán folyamatosan emelték az árakat, adókat, elvették a családi adókedvezményt, a lakáshitelt, emiatt vettek fel annyian devizahitelt. 2010-re már elvettek mindent amit lehetett és eladták a MOL-t, a légitársaságot, adtak el kórházat, amit csak tudtak. 2010-ben az emberek páros lábbal rúgták ki őket a parlamentből ezért. Az első 2 év nagyon nehéz volt, de azóta folyamatosan épül, fejlődik az ország. A munkanélküliség csökkent, az infláció nagyon alacsony, a jövedelmek jelentősen emelkedtek. Stb. stb. Most az akkori mszp ott van a dk-ban, az szdsz meg a momentum mögött. A hatalomért most még a jobbikkal is összeálltak, holott pár éve még ők voltak a nácik, akikkel még együtt szavazni sem szabad. Most ismét hazudnak reggel, éjjel meg este, hogy megint kormányra kerülhessenek és ismét eladhassák azt amit közben a fidesz-kdnp visszaszerzett. Mert visszavásárolták a MOL részvényeket, az eladott kórházat, a közműcégeket stb. és megőrizték még a termőföldeket, amiket a ballibek el akartak volna adni. Ha hatalomba kerülnek akkor ugyanazt csinálják mint eddig minden alkalommal: felélik a tartalékot, eltüntetik a pénzt, eladják amit lehet majd felvesznek egy csomó hitelt az állam működésére és közben nem épül, nem fejlődik semmi.

És most jöhet az 5-ös és mondhatja hogy hazudtam. De nézz utána inkább te magad!

2020. okt. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

#4 voltam, én is csak 20 vagyok

le lehet pontozni, de ettől még elkúrtátok a rendszerváltást

kiskoromban azt hittem azért tartunk itt mert mindig ült valaki a nyakunkon. most már tudom, hogy nem, mi vagyunk ilyenek. és ez szégyen! ezen kéne elgondolkodni!

2020. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
36%

#11 úgy ír mintha nála lenne az igazság, közben hazudik és torzít úgy hogy alátámassza a hazugsagait

ja és teli szájjal komcsizik, aztán leírja Bajnairól amit. ha kapitalista lenne, ha tudná valaha hogy mi az válságmenedzselés, hogy egy magáncég nem télapószolgálat, soha le nem írt volna ilyet


az a baj kérdező, hogy itt még mindig a kommunista gondolkodás él az emberekben, de persze mindig csak másokon számonkérve, ha neki lennének részvényei ő lenne legjobban felháborodva ha azzal jönnének a közgyűlésen hogy nemhogy nincs osztalék de neki kéne betennie pénzt a cégbe


és sorolhatnám tovább a hazugságokat, csusztatásokat, de tök felesleges

2020. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
8%

és ezt nem bírom a fideszesekben, miért nem lehet normálisan érvelni? Gyurcsány egy idióta, de ehhez miért kell mindenféle dilettans hülyeséget hozzákölteni, meg csak azt hangoztatni és a többit elhallgatni amivel alátámasztja az állitásait? senki nem tökéletes, tévedhetetlen, de úgy nm lehet értelmesen előrébb lépni, tanulni a hibákból ha önmagunknak is hazudunk

másik fideszes szokás hogy igénytelenek a saját vezetőikkel szemben. baszki rájuk szavaztak! minimum számon kérem rajta minden lépését. de nem, Gyurcsány meg Soros, ennyire futja.

2020. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én kezdésnek megkérdezném a fiatalt: Érdekel téged ez a dolog? És ennek függvényében beszélni róla, mert ha nem is érdekli, akkor fölösleges az egész.
2020. okt. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg érdekel. Persze nem a politikai mocskolódás, mert az nem segít. A tényeket nagyjából ismerem, vagy ha nem akkor utána tudok nézni. Engem az ok-okozati összefüggések érdekelnek, és hogy az emberek hogyan látják a dolgokat. Ezek alapján szeretném jobban megérteni a jeleegi politikai elit indítékait.


Sajnos még azt nem tudtam megfejteni, hogy Gyurcsán mit keres a magyar politikában. Először azt hittem, hogy a Jobbik vagy az LMP képviselőihez hasonlóan a képviselői fizetése motiválja. De mivel a pénzt nem veszi fel, és a cégeiből amúgy is elég nagy bevétele van, egyszerűen nem értem.

2020. okt. 29. 22:04
 17/19 anonim ***** válasza:
67%

#16 Gyurcsény imád szerepelni. maikor már elég pénze lett a cégeit sem ő vezette és a családja is megvolt, akkor rájött, hogy a politikában aar jobban részt venni. Végig benne volt, már írtam neked hogy a rendszerváltás előtt az országos kisz vezetésben dolgozott az egyetem után kb. 30 éves koráig. A rendszerváltással maradt a pártban, csak az mszmp tagkönyvet később (2000 talán?) mszp-s feliratúra cserélték, de a privatizációval beléphetett tulajdonosként, üzletemberként abba a világba is. Amikor az mszp másodszorra kormányra került 2002-ben, akkor ő lett az egyik miniszter, sportminiszter. Már nem emlékszem miért de az első miniszter helyett lett kicsivel később ő a poszton. nem sokkal később a pártban már úgy helyezkedett, hogy fel tudta őket lázítani az akkori miniszterelnök, Medgyessy ellen és megpuccsolták. A saját miniszterelnökük ellen szavaztak egy bizalmi szavazáson és le kellett így mondania. Gyurcsány léphetett a helyébe.

Onnantól nyeregben volt és eluralkodott rajta a szereplésmánia. Akkor is pontosan olyan ripacs volt mint most, csak nem ivott ennyit. Ha akarsz, biztos találsz felvételeket az akkori parlamenti szerepléseiről.

Amikor 2010-ben olyan gyászos vereséget szenvedett az mszp, akkor hirtelen a korábbi 190 képviselő helyett csak 59 jutott be a parlamentbe. Nagy volt a küzdelem egymás között, hisz érezték, hogy aki nincs elől, az legközelebb nem fog bejutni. Gyurcsányt háttérbe akarták tenni a vereség miatt és így nem szerepelhetett volna. Emiatt alapított saját pártot aminek ő a vezetője, megkerülhetetlen, legfontosabb lényege. Neki pénzre már nincsen szüksége, játszani, szerepelni, hatalmat gyakorolni akar, mert élvezi. Imádott miniszterelnök lenni, csak rohadtul elqrta mert fogalma sincsen róla hogyan kellene jól csinálni. Most pontosan ugyanazokat a hazug ígéreteket nyomja, mint korábban, a háttérben meg be bevillannak azok a korábbi cselekedetek, amikkel romlásba vitték az országot, mint a "fizessenek a gazdagok" - de soha nem ő vagy a körei, hanem az átlagbért keresők, vagy a segélyezés - amit most alapjövedelemnek neveznek.

Őt ez élteti, hogy főnök, közszereplő, hogy a tévében riportot készítenek vele, hogy ő a Feri, akinek gondolataira kíváncsiak stb. stb.

Nem lenne ezzel gond, ha értene ahhoz amihez kell és nem rossz irányba vitte volna az országot.

2020. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Induljunk ki az utolsó sorodból kedves #11. Nem mondhatom, hogy hazudtál. A hazugság azt jelent, valaki konkrétan ismeri a valóságot, azonban tudatosan, jól meghatározott céllal más mond, hogy emiatt valódi vagy morális haszna legyen. Ezt én nem gondolom.

Hanem az, ha az ember tudja, hogy a közeg, ahová ír, még azt is megpróbálja szétszedni, amit nem is gondol, akkor óvatosan fogalmaz. Ezt tételezem fel rólad is. Viszont akkor nem gondoltad volna, hogy hazugnak gondollak. Nem, megtévesztettnek gondollak. Nem megváltoztatni akarom a nézeteidet, mert tudom, hogy ez lehetetlen. Megtévesztett azért vagy, mert mondataid elég komoly része nem a tiéd, csak másolod – a Fidesz korifeusaitól, a propagandagépezetből. Fejből írtamamit írtam, tehát apró eltérések lehetnek, lényegiek nem. Jó, tudom, de kinek mi a lényeg. Nem túlfűtött közegben erre van objektív kritérium. Például ha Gyurcsányt kívánjuk részletesen elemezni, akkor pontosan kell meghatározni az MSZP-ből való kilépésének körülményeit. Ha azonban egy korszak lényegi eseményeiről beszélünk csak, akkor elég annyit mondani, Gyurcsány vezető típus, ezt kívánta tenni az MSZP-ben is, ám a többség ezt nem akarta, ez elég ok a kiválásra és új párt alapítására.

Orbánra szerintem elég annyit, 1963-ban született, 1989-ben 25 éves volt, 3 éve befejezte az egyetemet.

Az MDF-ről: a legvégén ismét tovább osztódott. De emblematikus alapító alakja, Lezsák Sándor, A Fidesz mameluk vezetésének nulla önállósággal rendelkező tagja ma is. Nem egyedül.

A 2006-os események a Fidesz nagygyűléssel kezdődtek, ezzel együtt, - ahogy sok másra is – ma alig emlékeznének rá, ha a Fidesz jól meghatározott stratégiával nem tartaná ma is életben. Kiváló lehetőség a mellébeszélésre. Az meg szintén nyilvánvaló, akkori résztvevői ma is dicsőségként élik meg az akkori vandalizmust.

A többiről most nincs kedvem eszmét cserélni.


#12 tévedsz. Nem tett olyant senki, felfűtött hangulatban, erős nyomás alatt nem volt más lehetőség, a tömeg ezt akarta. Ahogy 1956-ban is Nagy Imre pontosan tudta a bukást, azt is, mi idézi elő, mégsem tehetett mást. Ezt akarták, a szovjet hadvezetés és a néha puszta kézzel ellenük harcoló fiatalok.


#16 pedig a kíváncsiságodra könnyű a válasz. Vannak vezetői típusú emberek. Többnyire a történelem ismert alakjai mind ilyenek voltak. Mindenki szeretne sok pénzt, de a döntő többség a saját kényelme, életvitele javítására mindössze. A vezető típus azonban a pénzt a hatalom eszközének tekinti. És elviselhetetlen számára, ha nem irányíthat. Lehetőleg minél nagyobb jelentőségű dolgot, de ha ás nincs, bármit, bárkiket. Gyurcsány tipikusan ez az ember. 1990-ben mint fő KISZ-es, megfelelő kapcsolatokkal a privatizáció során komoly vagyonra tett szert. Társa a vezetésben, hasonló módon. Ismeri valaki a nevét? Neki elég a gazdasági jólét. Gyurcsány alig több mint 10 évig bírta, aztán előjött, vállalva az ócsárlást, mindent. Mert számára az irányítás mindent ellentételez. Okos ember, megértette, hogy személye hátráltató. De ő nem virítani akar, hanem irányítani. Ki alkalmas erre? Egy feleség. Más a neve, azonban ugyanazok a gondolatai. Közvetlenebb és bizalmasabb irányítás nem létezik. Nyugodtan gondolja mindenki azt, Gyurcsány ül az EP-ben. Na persze amúgy nem menne oda, mert az ő terepe itthon van. Ez az olyan emberek koncepciója, akik jól ismerik önmagukat, az ilyen ember soha nem vág bele olyasmibe, ami képesség híján nem sikerül. Az irányítói attitűd egy olyan viselkedésforma, amit a nem irányító típus nem nagyon ért meg, ahogy a kétkezi munkás gyakori szlogenje, hogy a szellemi munkás „csak ül”, akkor mit csinál és miben fárad el.


Egy ország igazi tragédiája az, ha huzamosabb ideig nincs igazi vezéregyénisége, akinek koncepciója van, aki a puszta vezetés kedvéért vezet, ebben leli örömét, itt van igazán formában. A történelem során erre számos példa van, meg arra is, ilyen egyéniség az országot mennyire képes előre vinni. A mi tragédiánk, hogy hosszú idő óta van két ilyen emberünk. Nem a képességeikkel van baj, hanem a céljaikkal. Orbán az egyik, egyszerűen érzéke van a politikaicselekvéshez. Rengeteg eset volt, mikor szinte alig lévő információk birtokában nyúlt jó irányba. Ehhez érzék kell. Csak sajnos a neveltetése egy zsarnok, primitív apa irányításával zajlott, ez meghasonláshoz vezet, mert az apakomplexus mindenkiben létezik. Most valósítja meg mindazt, ami gyerekkorában nemcsak tilos, de büntetett cselekmény volt. Nem kis- hanem nagy vasutat épít. Álma, a focikarrier az elején zátonyra futott, eltanácsolták. Most stadionokat épít kényszeresen. Pénzt gyűjt, oligarcha rendszert épít, nem zavarja, hogy pár száz évet elcsúszott. Ma a hatalom már nem az oligarcháké sehol, hanem az olyanoké, mint Bill Gates (vagy a mára halott Steve Jobs). Gyurcsány a másik, ő kevésbé volt kitárulkozó fiatalkorában, őt entellektüellnek nevelték. Ő is zseni, ahogy ők ketten kiemelkedtek a TV vitákban, azt tanítani lehet. Orbán nem tudott labdába rúgni mellette, ezért zavarja ez ma is. Sajnos Gyurcsányt is kizárólag az irányítás érdekli, ő is tudja, a hatalomhoz kell pénz, csak az ő módszerei kifinomultabbak, és elég neki mindig annyi, ami aktuális terveihez kell. Ennek oka az, hogy magabiztos, tudja, a következő alkalommal is megszerzi, ami kell neki.

A fő probléma, mindkettőjüket csak az irányítás érdekli. Bármi áron. Mindkettő gátlás nélkül teszi tönkre az országot, ha a érdeke így kívánja. Mindkettő bemutatta többször, hogyan csinálja. Csak a nagyságrend és a stílus eltérő.


Ám mára a technológiák rengeteg fegyvert adnak az ilyenek kezébe, mind az információ személyre szabása és személyes célba juttatása, mind pedig a pszichológia terén. Ezért az átlagos ismeret kevés, az átverés garantált. Minél kevesebb a tudása valakinek, annál több az átverés, egy bizonyos szint alatt reménytelen a dolgok megértése. Minél több a tudás, annál több mindenre figyel, annál nagyobb az esélye, hogy észre vegye az ellentmondásokat. Tökéletes ember nincs, csak az a kérdés, a tévedések nagysága és száma elég kicsi-e ahhoz, hogy végletesen ne fusson a csőbe. A politika egyik kedvenc módszere a közelmúlt meghamisítása, hiszen sokan élnek e korból, az ő szavuk ellehetetlenítése az egyik fontos eszköze a hamisításnak.


Még egy fontos dolgot érdemes megemlíteni. A legitimitást a választások eredménye adja. Ennek egyetlen (elismert) visszavonási módja a nagyméretű és tartós tüntetések, ahol akkora nyomás nehezedik a hatalomra, hogy lemond (azért tesznek ilyent, mert kormányzásképtelenné válnak, az intézkedéseket nem hajtják megfelelően végre, így „olcsóbb” lemondani, mint látványosan elbukni egy csőddel. Ezért a hatalom két fő pontot igyekszik megerősíteni. A választást csalások beépítésével (tehát a legitimitás látszatával) és a tüntetést azok megtartásának megnehezítésével. Ebbe tartozik a média elvétele is. Emiatt (némi számolással) hamar kiderül, választást csak egy az egy ellenében (kétszereplősen) lehet nyerni. Ezért fizet a hatalom a kamupártoknak, ezért áll össze az ellenzék még fogcsikorgatva is. Ezért hirdeti a hatalom, hogy ilyen szedett vedett népség nyerni még csak tudhat, de kormányozni nem. Ezért találták ki a másik oldalon az előválasztást (megmutatja a pártok népszerűségi eloszlását, így nem kell közönség előtti lejárató vita), és ezért készül már most másfél évvel előbb közös program is (a sok eltérés egyeztetésére és a kompromisszumokra kell is ennyi idő). És azért nehéz ma a honpolgárnak függetlenül tájékozódnia is, vitáznia is, mert a hatalom által kikényszerített megosztó gyűlöletet és a „propagandaszöveg elfogadást” a tömeghatás miatt senki nem tudja elkerülni. Ez pedig a hatalomnak jó. Ellenszere a kulturáltság és visszafogottság. Például ez is egy mutatója annak, ki hol áll.

2020. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
akkor majd én, #11 hazudott
2020. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!