Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor törlik már el végre az...

Mikor törlik már el végre az óraátállítást?

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
szerintem pár év maximum, egyre több politikus szólal fel ellene és a közvélemény is osztja a véleményt
2020. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Remélem hamarosan.

Egy olyan korból származik, amikor még nem volt fejlett világítási technika.


Nagyon remélem az győz, ami nyáron van.

Miért lenne baj, ha télen még 7 órakor sötét lenne?

2020. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Egy korábbi uniós döntés szerint 2021-ben lenne utoljára óraállítás. Csakhogy a járvány miatt nem történtek meg a szükséges tárgyalások a tagországok között, hogy hogyan legyen vége, tavasszal vagy ősszel. A tagállamok szabadon dönthetnek, de érdemes egy idősávba esőknek azonos döntést hozni.

Én annak örülnék ha 2021 tavasszal lenne utoljra, akkor a nyári időszámítás lenne rögzítve. De lehet hogy egy évet tolódik a dolog.

2020. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Kedd.
2020. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan jövő év során kerül(ne) erre sor. De a járvány ezt még kittólhaja. Ez év tavaszán kellett volna eldönteni, hogy ki melyik időzónában akar majd lenni(igazából azt, hogy téli vagy nyári időszámítást akar-e az adott ország, de ha nyárit választ az gyakorlatilag plusz egy órával odébbi időzónát jelent a mostanihoz képest). De ez elmaradt, mivel tavasszal mindenki lezárt, nem voltak tárgyalások Brüsszelben, plusz mindenkinek fontosabb (volt) minden más a járvány miatt. Vagy be lesznek pótolva legkésőbb jövő tavaszig az ezzel kapcsolatos tárgyalások, vagy halasztanak még egy évet. Majd meglátjuk.
2020. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Nekem fel sem tűnik soha, hogy van óraátállítás, de, hogy teljesen fölösleges az is biztos.
2020. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak fél perc googlet használtál volna, akkor tudhatnád, hogy még 1 vagy 2 állítás lesz, ha a nyári amrad akkor tavasszal lesz az utolsó, ha a téli akkor majd kövi októberben.
2020. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Jövőre. Még kérdéses, hogy milyen időzónához tartozunk majd, de akkor lesz az utolsó, ha nem most volt az.
2020. okt. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Utálom az idő állítás. De szerintem sosem törlik el.
2020. okt. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Azt olvastam, hogy jövő tavasszal törlik el. Szerintem a téli a természetes és alváskutatók is ezt ajánlják. Gyerekeknek sem jó a korai kelés és sötétben indulni az iskolába és nekünk sem.
2020. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!