Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó megoldás lenne a rasszizmus...

Jó megoldás lenne a rasszizmus ellen egy állami hátterű biztosítási rendszer? Támogatnátok ennek kialakítását?

Figyelt kérdés

A cigányokat gyakran diszkrimináció éri, nehezebben találnak maguknak bérlakást, otthont, jó munkahelyet, mert a tulajdonosok, vállalkozók, munkáltatók gyakran bizalmatlanok velük szemben, diszkriminálják, kirekesztik őket. Ezt leküzdendő felállna egy állami biztosítási rendszer:


- ha beköltözik egy cigány család a bérlakásba, de nem fizetnek, lelakják a lakást, a talajdonosnak nem kellene ettől tartani, a biztosító állná a károkat, így nincs ok az aggodalmaskodásra, diszkriminációra, hátrányos helyzetű családok kirekesztésére az albérletpiacon. Megszűnne az a gyakorlat, amikor mindenféle mondvacsinált okok miatt a tulajdonos elutasítja a roma bérlők jelentkezését. Erre a problémára ez az antirasszista videó is felhívta a figyelmet:

https://www.youtube.com/watch?v=XMjVDz3LEM4


- hasonlóan a munkaerőpiacon is beavatkozna az állami biztosító. Mindenkinek járna egy esély. Ha a jelentkező romát felveszik, de nem végzi el a rá bízott munkát, kárt csinál a munkáltatónak, akkor azt megtéríti a biztosító. Csökkenne a kockázat, ezzel jelentősen csökkenteni lehetne a kirekesztő hozzáállást a felvételi eljárásokban.


És ki is lehetne bővíteni a rendszert, nem csak romákra vonatkozna, hanem minden hátrányos helyzetűre. Így igazából nem csak a rasszizmus ellen szolgálna egy ilyen rendszer, hanem az egész kapitalista, profitorientált rendszer ellen, talán kompenzálná annak hibáit, egyenlőtlenségeit.



2020. okt. 15. 22:59
A kérdező szavazást indított:
IGEN
NEM
talán
26 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Van egy közepes állapotú lakásom, amiben szétcseszik mondjuk a burkolatokat. A biztosító fizetne egy vadi új parkettát, állná a munkadíjat, szerezne szakembert, és fizetné az intézkedéssel járó időkiesésem? Valamint segítene kirakni őket a lakásomból, és megakadályozná, hogy utólag is fenyegessenek, fizetné a felújítások alatt kiesett bevételem?
2020. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol élsz de a biztosító nem úgy működik hogy random kifizet neked mindent jótékonyságból. Emellett nagyon jó hogy kifizetné a csodabizti a kárt, de egy lakást felujítani időigényes, a munkaadó időt veszít ami alatt termelhetett volna stbstb. Szóval ez bullshit úgy ahogy van, a rasszizmust biztos nem számolná fel.
2020. okt. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Először válzoztasson a cigány és aztán a nép. A megítélés nem véletlen, vannak jófejek,de többségben a tuskók.
2020. okt. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen biztositó nem vállalna ilyesmire biztosítást...
2020. okt. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Havi többszázezer ft-os biztositási díjat ki fizetné? :-))))


Kérdező, ugye ez komoly?? Mert viccnek überdurva lenne! :-Dyd

2020. okt. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
na majd pont még egy gondoskodó intézményre van szükség...
2020. okt. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A bizalmatlanságot maguknak köszönhetik, szòval ennek semmi èrtelme nem lenne.
2020. okt. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
És engem ki véd meg a cigányoktól?
2020. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Semelyik biztosító nem köt biztosítást olyan káreseményre, ami elég valószínűen bekövetkezik. Még drága díjért sem.

Lsd. folyók árterületén lévő házra nem lehet biztosítást kötni.

2020. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

>A bizalmatlanságot maguknak köszönhetik


Én is bizalmatlan vagyok velük, de a fenti kijelentések nagyon károsak.


Régen ki volt írva Ausztriában, hogy "Magyar ne lopj!". Baromi rosszul éreztem magam miatta, pláne, hogy soha életemben semmit nem vettem el senkitől. És csak még dühösebb lettem volna, hogy ha konkrétan összemosnak a tolvajokkal, mondván "Magatoknak köszönhetitek".

2020. okt. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!