Akik nagyon ellenzik az alapjövedelmet nem tudnak egy sokkal szebb, emberibb világot elképzelni?
A legtöbb embernek alig van ideje a sok munka miatt. Én hálisten lelettem százalékolva, és csak 4 órát dolgozok, de kapok plusz pénzt az államtól. Én megtapasztalom azt, hogy mennyivel jobb az, hogy van sok szabadidőm, szeretném, ha mások is megtapasztalnák. Úgy látom, hogy a legtöbb ember a régi szokásokat követi, isteníti a munkát, azt szereti, ha a másik szenvednek, szeretet helyett inkább gyűlölködik. Emiatt a gyűlölködés miatt ellenzik az alapjövedelmet. Megéri ez a gyűlölködés, hogy ne változzon semmi? Megéri semmirekellőzni, cigányozni olyan emberekkel ítélkezni, akiket nem ismertek? Nem csoda, hogy a cigányhelyzet olyan amilyen.
Annak örülök, hogy ez az alapjövedelem már nem csak baloldaliaknál népszerű, de már jobboldali körökben is egyre népszerűbb. Most már csak egy közös megállapodás kéne. Szeretném, ha a legtöbb embernek több szabadideje lenne. A klímának is jót tenne az, ha kevesebbet dolgozna mindenki.
Egy egyszerű megoldás van az, hogy szeretni kell egymást és nem utálkozni.
És szerinted állambácsi miből fizeti neked a rokkantsegélyt?
A putrilakok megadóztatasabol???
Igyen sört, és örök életet mindenkinek!
Ez 10 Éve még csak vicc volt...
Kérdező, ez egy maszlag amit leírtál. Hiába van "politikai diskurzus" arról hogy milyen az ember - attól az még marad olyan amilyen. Ez nem megbeszélés tárgya, hogy holnaptól majd az ember nem lesz alapvetően lusta és megszavazzuk - egyszerűen vagy olyan, vagy nem az.
Éppen ezért komplett tudományág az antropológia. És mint tudományág, már évezredek óta beszélnek arról, hogy milyen az ember.
A munkaidő az egy modern csinálmánya éppen az embernek - hogy keretet szabjon a megélhetésért végzett foglalkoztatásnak. A korai időszakban nem volt munkaidő - mert a túlélés megkövetelte hogy mindig legyen "munka", hiszen keresni kellett az ételt, vadászni, tüzelőt szerezni, őrködni stb. Egy állatokkal, növénytermesztéssel foglalkozó fejlettebb életmódban sincsen munkaidő - hajnaltól sötétedésig van dolog. Télen kevesebb, tavasszal-ősszel több, nyáron a melegben meg érdemes nappal is aludni kicsit. Amikor már másnak kezdett dolgozni az ember és nem rabszolgaként, hanem bérért, akkor kezdett kialakulni, hogy este azért már nem lesz nyitva a piac vagy hajnalban még nem lesz ott a fazekas a műhelyében. De nem volt hétvége meg szabadnap. Volt évente 1-2 vallási ünnep amikor ott voltak az emberek és nem dolgozni, ennyi.
Az, hogy van szabadidő az a gazdagodással és a szórakozási lehetőségek elérhetőségével jött létre. Én még jártam elsősként szombaton is iskolába, el sem tudtuk képzelni, hogy milyen lehet ha nem csak a vasárnap az amikor nem kell menni. Majd eljött és megszoktuk, már jó lenne ha a péntek is szabad lenne.
De az, hogy mi lenne jó és mi az ami elérhető, az két külön dolog. Az emberek igenis lusták - én is. Itt ülök és ezzel a baromsággal foglalkozom, neked írogatok, ahelyett hogy más fontosabb dolgot csinálnék. Az emberi lustaság viszi előre a világot. Ha nem lenne lusta az ember akkor nem kezd el technológiát használni, hiszen azért van a kerék, hogy ne nekem kelljen cipelnem, azért van az emelő, hogy ne nekem kelljen erőlködni vele, azért vannak a gépek, hogy ne nekünk kelljen lassan és sok melóval ugyanazt megcsinálni. Ezen nincs mit megbeszélni, már éppen elegen kikutatták - nézz utána!
Az alapjövedelem csak eltunyuláshoz vezet. Be lett bizonyíatva
Most ha te mégis szeretnél alapjövedelmet elkezdheted kitermelni
"Hogy mit értünk munka alatt, azaz, hogy mit takar a munka fogalma, korántsem olyan egyértelmű, mint ahogy az első pillantásra tűnik, vagy ahogyan azt a hétköznapi értelmezés meg-
határozza. A hétköznapi értelmezés – az utóbbi évek kormányzati propagandája által megerősítve – a munkát mint bérmunkaviszonyt értelmezi, azaz a munkát mint jövedelemszerző tevékenységet határozza meg. Ebben az értelmezésben az, amiért „nem fizetnek”, vagy az, ami „nincs megfizetve”, nem munka. Ám a munkának, mint olyannak a pénzkereső tevékenységgel történő egyenlősítése amellett, hogy kirekesztő és megbélyegző minden olyan tevékenységgel szemben, amely nem fizetett (nem termel közvetlenül jövedelmet), teljes mértékben figyelmen kívül hagyja azt a tényt, amely szerint az, hogy miért cserébe kap valaki jövedelmet, keresetet, társadalmilag meghatározott. A munka progresszív értelmezése (pl.: Habermas) szakít a jövedelemtermelő, pénzkereseti felfogással, és a munkát olyan emberi tevékenységként azonosítja, amely cselekvés valaminek a létrehozására irányul, amely cselekvési viszonyban az ember a külvilággal kommunikál, azt átalakítja, amely cselekvés az
önmegvalósítás eszköze."
Ferenc Büttl
: Alapjövedelem 2021 - MMAA
Ezzel nagyon egyetértek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!