Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyben hogyhogy sosem...

Erdélyben hogyhogy sosem voltak magyar terroristák, akik azt akarják, hogy Erdély ne legyen Románia része?

Figyelt kérdés
Pl. mint az íreknél az IRA, vagy a baszkoknál az ETA.

2020. okt. 5. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szigorú kommunista világban értelmetlen volt. Az egész keleti tömb Moszkva kezében volt, ott kellett volna támadni, ami szinte lehetetlen mert nem Bukarest kezében volt a döntés joga.

Az Egyesült Királyság más téma az demokrácia volt. De ott is ugye Londonban támadtak mert Londonban döntöttek a hatarokról.

2020. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Erdély 80%a román. Senki nem olyan ostoba hogy ilyesmit követeljen. Meg a többség jobban szeret román lenni.
2020. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
3%
A negyedik generációs magyar fiatalok többsége ma már tagadja magyarságát, ha esetleg tud is magyarul, nem használja és románul beszél.
2020. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

"A negyedik generációs magyar fiatalok többsége ma már tagadja magyarságát, ha esetleg tud is magyarul, nem használja és románul beszél."


A negyedik generációs magyar fiatalok többsége alig tud románul...

2020. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
4: egy fórumon olvastam erdélyi magyartól.
2020. okt. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#5


Én meg erdélyi magyar vagyok, s itt mindenki a román érettségitől fosik a legjobban. :)

2020. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk azokért nem kár, akik tagadják a magyarságukat, az úgyis csak az alja szemét, hulladék. Mondjuk nem nagyon értem, hogy mégis ki a franc akar egy sz@ros román lenni (pontosabban magyarból átvedleni románná), mert azt megérteném, ha valaki német, francia, vagy olasz akarna lenni, de román? Az Európa aljanépe, a magyarnál sokszorta rosszabb. Egyébként a románok sírnak, hogy Székelyföldön a magyarok asszimilálják őket, és nem fordítva, és én meg ezt hallottam.
2020. okt. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az íreknek és a baszkoknak sokszáz évig tartó elnyomásban volt részük és tettlegességig fajuló szankciókban.


Az erdélyi magyarok "csak" 100 éve vannak elcsatolva és a politikai elnyomáson kívül, nem részesülnek szankciókban. Ugyanúgy van mit enniük, nem írtják őket, ugyanúgy tudnak sikeresek lenni. Ez az írekről nem volt elmondható.


Tehát más kategória a kettő. Ha ott is olyan szintű történelmi sérelmek és elnyomás lenne, mint Britanniában, akkor szerintem lett volna példa radikálisabb megmozdulásokra tőlük.

2020. okt. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Irtani azért irtották őket rendesen...
2020. okt. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Látom már indult a -szokásos- külhoni magyarok elleni komment-támadás. Hát támadjátok őket. Hajrá.


Sohse fogunk belefáradni a "megvédésükbe". A székelyeket nem is kéne annyira megvédeni, mert tökös legények, kemény csajok.


Szavazati jog van, és marad. Főleg, ha ezt még baloldali értelmiségiek Pl, TGM is így gondolja. Aki ugyebár szintén erdélyi magyar.

2020. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!