Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hamarosan 400 forint 1 euró s...

Hamarosan 400 forint 1 euró s még nagyobb infláció lesz itt?

Figyelt kérdés
Az orvosok bére ausztriai szinten. A BKV ellenőrökét is megemelik? Meg a zöldségesekét? ha igen, akkor nem 400 ft lesz egy euro, hanem 750...

2020. okt. 4. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem itt. Mindenütt a világon.
2020. okt. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Csak az ingatlanárak menjenek vissza.
2020. okt. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Fúvódik ez...
2020. okt. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ingatlanárakat is az euro árfolyam határozza meg (nyersanyagok ára, stb. ugyanis sok az import) és a fidesz által 2021-re hozott új építési szabályok. ez mind árnövelő hatású. meg persze, ha az építőiparban is majd mindenki az orvosokéhoz hasonló béremelést akar és a melósok is osztrák bérszínvonalon akarnak majd keresni, miközben miniszterelnök úr és csapata a megtakarításokat elinflálják, akkor lesznek csak igazán magas ingatlanárak..
2020. okt. 4. 23:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon is kellő mennyiségben termelnek ki építési alapanyagokat. Az építőelem gyártás is megvan. Téglából, cementből, fából stb. nem szorulunk importra. Sőt az építőipar visszaesése miatt ezek a források alig vannak kihasználva.

Elektronikai eszközökből, gépekből, járművekből, sokféle élelmiszerből, egyéb nyersanyagokból viszont jelentős import van, ez látszik is, mert a gyengébb forint miatt kilőttek ezeknek az árai.

Arról ne feledkezzünk meg, hogy a járvány gazdasági válságot eredményezett, aminek a hatásai fokozatosan kezdenek érvényesülni. 2008 után is kellett 3-4 év, mire padlót fogtak az ingatlanárak. Ez annyiban más, hogy a turizmust is válságba küldte, mert a járvány miatt kevesen utaznak Magyarországra és akik utaznának inkább azok sem jönnek, mert nem akarnak karanténban ülni. Ez rendesen érinti az ingatlanosokat és nem csak az AirBnB-seket.

Persze, már évekkel a járvány előtt elkezdtek egy olyan monetáris politikát ami a forint fokozatos gyengüléséhez vezetett, a járvány okozta gazdasági visszaesés már csak ezért is akkorát ütött a forinton, hogy ez lett az eredménye.

2020. okt. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!