Vallás nem vész el csak átalakul?
Az interneten mindig is terjedtek gagyibbnál gagyibb összeesküvéselméletek amelyek körül mindig kialakult egy hívő csoport, de most, hogy bejött ez a koronavírusos időszak eszméletlenül elszaporodtak az ilyen nézetek. Megnéztem Gödény oldalát és ámultam a kommentelőkön ahogy dicsőítik gödényt h milyen bátor, köszönik h van nekik már már majdnem szentté avatták azért mert megfogalmazott egy álláspontot erről a járványról (és itt még ne menjünk bele abba h hülyeséget beszél vagy sem, mert ha igaza lenne se értem ezt a hithű buzgalmat a kommentelők részéről). Tegnap Toroczkai kvázi hasonló baromsággal jött elő h ennek az egésznek vannak haszonélvezői akik szándékosan akarják tönkre tenni a gazdaságokat.... és itt is ugyan úgy megtaláltam a toroczkait éljenző és dicsőitő kommenteket h végre vki kimondja, köszönjük stbstb. aki pedig nem hiszi el az egyből tudatlan és agy mosottá válik a szemükben. Ez nem egy kicsit már a szekta mentalitás?
A kérdés onnan merült fel h vmelyik katolikus oldal azon siránkozott h a fiatalok körében egyre kevesebb a vallásos, de nekem úgy tűnik h ezek az alternatív vallások meg egyre népszerűbbek. Még is csak szüksége van az embereknek h mindig vmibe higgyenek? Könnyebb azt mondani h isten vagy soros györgy akarta így? (bocsánat nem akartam politikai állástfoglalni, de tudjuk h Soroshoz is sok összeesküvés kapcsolódik)
Bizony!
De itt a gyakorin is, amikor a vírus veszélyességét tagadók agymosott birkának tekintik azt, aki komolyan veszi, amit szakemberek mondanak.
Én istenhívő ember vagyok, talán pont ezért nem hiszek másban. Nekem természetes, hogy szakkérdésben szakember véleményét tartom relevánsnak. Ha kertészkedésről van szó, akkor kertészeti (agrár) szakemberét. Ha járványról van szó, akkor minimum orvosét, még inkább járványügyi szakemberét.
De mondok valami mást: amikor a politikában megy ez a nagy egymásnak feszülés (és a rendszerváltás óta megy), akkor magamban azt mondom: "Most már értem a vallásháborúk légkörét!" Amikor egymást ölték azért, hogy egy vagy két szín alatt vegyenek-e úrvacsorát, ill. Jézus egylényegű az Atyával vagy csak hasonló hozzá. Többszáz év távlatából nevetségesnek tűnik, pedig a mai jobboldal-baloldal viták is kb. ezen a szinten mozognak.
Jól látod: itt sokaknál már vallásos jelenségről beszélünk. De ez nem mai dolog; már a felvilágosodás korától ez megy...
A hagyományos vallások (itt jellemzően a kereszténység) már nem elégítik ki a tömegeket, de az embernek alapvető igénye van a spiritualitásra; aminek a következménye az, hogy ezt az igényt ki fogja elégíteni - a maga módján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!