Támogatnád azt, hogy az iskolában emeljék a Testnevelés órák számát, és tanítsanak a gyerekeknek boxot, karatét, és thaiboxot?
Szerintem jó lenne, mert a gyerekek egyre kövérebbek és egyre inkább a számítógép előtt ülnek, és az aggressziójukat sem tudják levezetni.
Ti mit gondoltok?
Sajnos a válaszadók többsége úgy szól hozzá, hogy nincs tisztában a valósággal.
Egyrészt, lehet, hogy PAPÍRON (!) heti 5 testnevelés óra van, de aki az elmúlt évtizedben járt középiskolába, az tisztában van vele, hogy milyen szintű fegyelmezetlenség uralkodik általánosságban 'ifjaink' között, és már akkor sem lehet őket mozgásra kényszeríteni, ha a testnevelőtanár könyörög nekik. Tisztelet a kivételnek. Tehát először is inkább az általános fegyelmi színvonalat kéne emelni, ami nem nagyon megy eddig a pedagógusoknak.
Másrészt, testnevelés helyett én is célravezetőbbnek tartanám valamilyen kötelezően választható sport, mindenekelőtt valami önvédelemre is alkalmas küzdősport bevezetését. Thai box, judo, box, valami... Pláne nőknek lehetne. Többet érne mindenesetre, mint a testnevelésen belül kötelezően osztályzandó medicillabda hajítás meg kosárlabdázgatás.
#11 "Sok családbam suli után csak ülnek a tv előtt."
A hozzászólásod tükrözi, hogy egy igazi boomer vagy, akinek halvány lila gőze sincs arról, hogy mit is csinál egy mai tizenéves...
Na nekem nőként rohadtul ne tegyenek csak kötelezővé semmilyen erőszakos küzdősportot. Nem, nem vagyok hajlandó senkit megütni, eltűrni sem vagyok hajlandó és ahhoz sem fogok tapsikolni, ha a gyerekemet akarják majd erre kényszeríteni.
Az önvédelemmel meg felesleges jönnötök, mivel komoly szinten küzdősportolók, harcművészek cáfolták már meg sokszor, hogy ha eléd állnak késsel, pisztollyal, pláne többen, akkor hiába tudsz te ütni, rúgni, leteperni. De ha esetleg mégis meg tudnám védeni magam kb 5-10 év aktív sport után, de nem tudom, mert nem jártam, hát akkor vállalom, hogy így jártam.
Nálunk egyébként a gimis tesiórák fele úgy volt, hogy sportegyesületi igazolást kellett bemutatni, bármilyen sportágról. Ezt a formát támogatnám a testnevelés oktatásban, nem erőszakos sportok kötelező jellegű erőltetését és nem is a jelenlegi központosítást, ahol a 150 centistől is el van várva, hogy magasugorjon meg a 100 kilóstól is, hogy Coopert fusson.
A gyerek mellesleg nem az iskola hibájából hízik meg, hanem az otthoni kajától. Hiába boxolna heti 8 órányit is, ha minden edzés után rohan bevágni egy chipset meg egy liter kólát.
15!
Teljesen mindegy, hogy a telefonját nyomkodja vagy a tv előtt ül.
A szülők legalább olyan gyakran ülnek a tv előtt, mint a telefonjukat nyomkodják. Viselkedés-mintaként nincs nagy különbség a kettő között.
Egyértelműen igen! Az általános lényege a testmozgás. Ott kell megalapozni a sport szeretetét. Hatalmas a gyerek mozgásigénye, pedagógusként látom ezt minden nap. Ilyenkor kell megszetettetni a sportot és kibontakoztatni a képességét a gyermeknek.
A lakosság 2/3-a elhízott, olyan mozgásszegény életmódból eredő krónikus betegségekkel küzd mint; cukorbetegség, daganat, rák. Az lenne a legfontosabb a magyar ember életében, hogy a sport irányába tereljük már fiatalon a gyereket. Ugyanis ezeket a betegségeket csak megelőzni lehet!
Én akár még a természettudományos, magyar órák rovására is ebbe az irányba vinném az oktatás fejlesztését, ugyanis egy iskolásnak nem kellene koszinuszokkal, logaritmusokkal, atomfizikával bajlódnia, ha nem lesz atomfizikus. Semmire sem fogja használni ezt a sok felesleges dolgot később. Ide úgyis összeszerelők kellenek. Viszont a mozgásnak, focinak van értelme.
Én eltörölném a testnevelés órát, és helyette kötelező jelleggel valamilyen sport klubba/edzésre/stb. kellene járni, és leigazolni hogy megvolt az x óra mozgás. Az iskolának annyi dolga lenne, hogy összegyűjti az igazolásokat.
1) A tesi óra egy matek és egy fizika között nem ideális, rontja a gyerekek teljesítményét a többi tárgyból. A következő órán nem tudnak annyira figyelni, rosszabbul koncentrálnak, szétszórtabbak, olyan apróságokról nem is beszélve hogy pl. büdösebbek, izzadtabbak.
2) A tesi óra nem adja meg a szabadságot a gyereknek, hogy válasszon. Pl. én szeretek úszni, de utálok futni. Mivel egy füves pálya olcsóbb, mint egy uszoda, ezért a tesi órák után évekig azt hittem, hogy en bloc sportolni utálok. Pedig, mint kiderült, nem. Csak nem azt szeretem csinálni, amit akkor kellett. Upsz, a 12 év iskola és utána kb. 3 év amíg rájöttem hogy mit szeretek ténylegesen sportolni, TIZENÖT évvel vetette vissza a testnevelésemet... Azért, mert SENKINEK nem jutott eszébe, hogy talán ha az egyik mozgásforma nem való nekem, a másik még lehet hogy igen. Mindenkinek futásban kell jónak lennie, mert ahhoz olcsó a pálya. Ha te másban vagy jó, akkor egy jó nagy ... kapsz a szádba, nem testnevelési fejlesztést.
3) Ehhez kapcsolódóan, egy iskolát nehéz felszerelni mindennel. Van füves pálya, meg focilabda. Jobb helyeken kosárpálya és kosárlabda is... Mer az olcsó. Esetleg egy kötél, amin lehet kötelet mászni, mer az is olcsó. Nincsen konditerem. Nincsen uszoda. Hokipálya. Stb. Ellenben ha nem az iskolának kellene biztosítania minden eszközt, hanem a diákokat oda járatnák, ahol már eleve megvan az eszköz, akkor minden diák jobb felszereltségű helyre mehetne.
4) A "tesitanár" hivatást gyakran a legbutább, leglustább emberek választják. Persze ez nagy általánosítás, de tapasztalataim szerint van alapja. Ellenben sport edzők általában az adott sportban sokáig aktív emberek, akik kiöregedtek, vagy csak élvezik a tanítást. Sokkal kevesebb tróger fociedzőt, kosár edzőt, röpi edzőt, stb. látni, mint amennyi tróger tesi tanárt.
5) Pl. lányoknak a hónap problémás időszakaiban sokszor elég kellemetlen a tesi. De kell, mert a tesi óra az minden hétfőn, kedden, stb. van. Nem készíthet senki magának órarendet, ami illeszkedik a személyes problémáihoz. Ha csak félév végén le kéne igazolni megadott számú sporttal töltött órát, akkor úgy lehetne igazítani a dolgot, ahogy a diáknak kényelmes. Ha fáj a lábad, nem kell futni. Majd futsz jövő héten. Na bumm. Ennyi rugalmasságot nem lehet elvárni a tesitanároktól sajnos.
6) A tesi óra hossza nem minden mozgásformához ideális. Van amihez sok a 45 perc, van amihez kevés. Azért van belesajtolva egy neki nem illő időszakba, mert az összes többi óra is ilyen hosszú, nem azért mert ez logikus. Az iskolán kívüli edzés olyan hosszú, amilyennek lennie kell.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!