Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi lehet a valóságtartalma...

Mennyi lehet a valóságtartalma a koronavírussal kapcsolatos adathamisításokra vonatkozó állításoknak?

Figyelt kérdés

Egy csomóan írják, hogy olyan elhunytakat nyilvánítanak fertőzötté, akik nem voltak azok, lefizetik a hozzátartozókat, ha ehhez hozzájárulnak; hogy tesztelés nélkül is pozitívnak nyilvánítanak embereket, hogy a kórházak pénzt kapnak a minél több kimutatott betegért, stb.

Mennyire lehet ezeknek hinni?



2020. szept. 2. 14:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#4-es, hogy jött a képbe az ellenzék?
2020. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
6-os, főleg Facebookon, csoportokban írják, meg itt is olvastam már. Azt nem mondom, hogy elhiszem őket, éppen ezért érdekelne, hogy ki mit gondol, vagy tapasztal ezzel kapcsolatban.
2020. szept. 2. 15:26
 13/17 anonim ***** válasza:
#11 Olvasd el a #2-t és a #4 arra reakció, neki. Mi nem világos benne?
2020. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

12!


Tehát megírta az újság, akarom mondani a Facebook. Akkor biztosan úgy is van.

Komolyabban: az újság, a facebook, az internet nem forrásmegjelölés.

2020. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De, basszus, pont ezért kérdezem, hogy ki mit gondol, mennyi igazság lehet ezekben. Még oda is írtam, hogy nem hiszem el őket egyből. Úgy látom, jobb lett volna nem a politika kategóriába tenni a kérdést.
2020. szept. 2. 15:51
 16/17 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként a Facén a legtöbben úgy adják ezeket elő, hogy velük, vagy ismerősükkel történt meg, tehát nem cikkekre meg konteósokra hivatkoznak.
2020. szept. 2. 15:54
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Semennyi.

Az eltérések és bizonytalanságok oka, hogy nem létezik nemzetközi standard, amihez viszonyítani lehetne. Ilyen egyezményhez az országoknak egyet kellene érteniük. Ezért mindenki úgy mér, ahogy éppen ott jónak tartják.

Ezen túl, a fertőzés természetéből következik, hogy sokan úgy esnek át, hogy erről nem is tudnak (pont ezért nagy a fertőzésveszély). Ezért valószínűsítik, hogy például a WHO országonkénti adatsorához képest a tényleges fertőzés 3-10 szeres lehet. Pontos számot, illetve hibát mondani úgy lehet, hogy a járvány után vizsgálják az antitesteket. Csak ezzel meg az a baj, hogy egyeseknél néhány hónap után megszűnik a védettség.

A halálozási adatok azért nem pontosak, mert vita van arról, hogy melyik tényező legyen a halálok. (egy ettől független példa:tüdőgyulladásban vagy más súlyos tüdőbetegségben szenvedők egy része meghal. A halál közvetlen oka ezek egy részében az, hogy a szív nem bírja a terhelést és leáll.) Jelen esetben a legtöbb halál egyébként is súlyos betegségekben szenvedőknél következik be. A halál közvetlen oka a betegség, de az előidéző a fertőzés, mert anélkül még néhány hónapot, évet élt volna a páciens. Ekkor lehet vitatkozni, hogy ez covidos halál vagy tüdőbetegségi. Még orvosok is eltérően regisztrálják, nemhogy országok.

Nagyobb számú fertőzést vagy halált a ténylegesnél azért nem érdemes elhinni, mert minden országnak az az érdeke, hogy minél kisebb számot produkáljon (kivéve az USA-t, az elnöke hozzáállása miatt), ugyanis ez azt mutatja, hogy az ország mennyire eredményesen védekezik (legalábbis ezt próbálják magyarázni, persze ez sem igaz teljesen, mert nem tudják a fertőzésszám okát magyarázni - túl bonyolult).

Szóval a jelzett híresztelések rémhír kategória. Nem szabad figyelni rájuk.

A valóság

2020. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!