Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormányváltás esetén mi lesz...

Kormányváltás esetén mi lesz a most kormányközeli vállalkozók birtokolta médiával?

Figyelt kérdés

Magyarországot gyakran bírálják azért, mert a média egy jelentős része kormányközeli befektetők kezébe került, visszaszorultak az ellenzéki hangok.


Balliberális hatalomátvétel esetén viszont az lesz a probléma, hogy a média egy jelentős része ellenzéki kötődésű, így a kormányzati befolyást kellene erősíteni. A közmédiában gyorsan lebonyolíthatják a balliberálisok a tisztogatásokat, személycseréket -itt nemzetközi tiltakozások sem várhatók- viszont a magánszektorban sokkal nehezebb, lassabb folyamat a váltás.


Vajon a most Fidesz-közeli "oligarchák" gazdasági, pénzügyi érdekeknek megfelelően átállnak és maradnak kormánypárti kötődésűek vagy megindul ellenük egy lassú nyomásgyakorlás, diszkrimináció, mint az utóbbi tíz évben láthattuk az ellenzéki média sorsán vagy pedig a balliberális hatalom méltányolni, értékelni vagy legalább tolerálni fogja a kritikákat és diszkriminációmentességre, egyenlő bánásmódra törekszik majd a médiapiac kezelésében függetlenül a média tulajdonosi hátterétől, politikai beállítottságától függetlenül?



2020. aug. 20. 16:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kétharmad nélkül eléggé csikorog ez a gépezet, 2015-18 között azért kiderült.
2020. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
nem tudom mit értesz gépezet alatt de nekem elég ha működtetik a gazdaságot és zárva tartják a határokat és nem viszik csődbe az országot. Az hogy kinek a cége nyeri majd beruházásokat nekem mindegy az mindkét oldalon ugyanaz, csak nem mindegy közben, hogy 15% adót fizetünk, van-e családtámogatás, és egyéb béremelések ahol kell, nyugdíjakat ha nem is emelik valami hatalmas mértékben, de legalább nem csökkentik.
2020. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy csikorog a gépezet? 2015-ig leginkább Simicska médiája (Magyar Nemzet, Lánchíd Rádió, hírTV, Heti Válasz, Metropol) illetve Széles Gáboré (Magyar Hírlap, Echo TV) jelentette a Fideszes médiát és az állami tévé.


2015 és 2018 között megszerezték a Mediaworks-öt melynek előkészítéseként az előző tulajdonos megszüntette a Népszabadságot. Megvették a nem Mediaworks-höz tartozó összes megyei lapot, a TV2-t, a Szabadföldet, létrejött a Karc FM, és legutóbb még Indexet is sikerült megvenni az Indamedia által.


Az Echo TV-ből a 2018-as visszafoglalást követően hírTV lett, közben a korábbi (2008-2015-ig) Echo TV-nél még radikálisabb hangvételű Pesti TV jött létre.


Az ATV-t állami hirdetésekkel megvették és így infotainment irányba ment el. Az egyetlen megmaradt országos FM rádiós hálózatot odaadták a Retro Rádiónak, de mindegy is, mivel a hírszolgáltatást már korábban átvette az MTI azoknál a rádióknál, akik nem akartak saját hírszerkesztőséget fenntartani.


Nem kell ahhoz kétharmad, hogy ilyen-olyan formában a kormányzat illetve hozzájuk közel álló körök médiumokat vásároljanak fel, vagy hozzanak szalonellenzéki szerepbe.

2020. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A Pesti TV egy vicc, a Budapest TV szintjén mozog nagyjából a trashcelebjeivel. Ki nézi azt egyáltalán?
2020. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!