Kormányváltás esetén mi lesz a most kormányközeli vállalkozók birtokolta médiával?
Magyarországot gyakran bírálják azért, mert a média egy jelentős része kormányközeli befektetők kezébe került, visszaszorultak az ellenzéki hangok.
Balliberális hatalomátvétel esetén viszont az lesz a probléma, hogy a média egy jelentős része ellenzéki kötődésű, így a kormányzati befolyást kellene erősíteni. A közmédiában gyorsan lebonyolíthatják a balliberálisok a tisztogatásokat, személycseréket -itt nemzetközi tiltakozások sem várhatók- viszont a magánszektorban sokkal nehezebb, lassabb folyamat a váltás.
Vajon a most Fidesz-közeli "oligarchák" gazdasági, pénzügyi érdekeknek megfelelően átállnak és maradnak kormánypárti kötődésűek vagy megindul ellenük egy lassú nyomásgyakorlás, diszkrimináció, mint az utóbbi tíz évben láthattuk az ellenzéki média sorsán vagy pedig a balliberális hatalom méltányolni, értékelni vagy legalább tolerálni fogja a kritikákat és diszkriminációmentességre, egyenlő bánásmódra törekszik majd a médiapiac kezelésében függetlenül a média tulajdonosi hátterétől, politikai beállítottságától függetlenül?
Igazából attól függ, meddig fog tartani a jelenlegi ellenzék kormányzása. Szerintem, ahogy ez a mostani szivárványzászlós koalícióban önkormányzati szinteken is törések látszanak, ez kormányzati pozícióban még inkább ki fog éleződni.
Azt pedig ne feledjük, hogy a hírTV-t, a Magyar Nemzetet is sikerült fenntartani ellenzékből, közben Széles Gábor elindította az Echo TV-t, megvásárolta a Magyar Hírlapot és 2010-ig ezek a médiumok nem vagy csak kevés állami támogatást kaptak.
"Azt pedig ne feledjük, hogy a hírTV-t, a Magyar Nemzetet is sikerült fenntartani ellenzékből, közben Széles Gábor elindította az Echo TV-t, megvásárolta a Magyar Hírlapot és 2010-ig ezek a médiumok nem vagy csak kevés állami támogatást kaptak."
Hát igen, csak mellette volt a Simicska-Puch paktum, ami kellő anyagi fedezetet biztosította média birodalomhoz szükséges pénzt. Ennek legékesebb példája volt a Danubius rádió és Sláger rádió megszüntetése.
"Széles azért tudta megvásárolni a Magyar Hírlapot, mert az már akkor tönkrement"
Mármint arra gondolsz, hogy megszerezte az akkori tulajdonos a Népszabadságot és törvényileg tilos volt, hogy egy tulajdonos több lapot is birtokoljon, így neki kellett kezdeni vele valamit?
Azért furcsa, hogy akkor nem rohantak és módosították ezt a törvényt, pedig állítólag a MSZP-SZDSZ csak a külföldi érdekeket szolgálta ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!