Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2010-es Fidesz szavazók, ha...

2010-es Fidesz szavazók, ha tudtátok volna akkor, hogy mostanra ez lesz a Fideszből, rájuk szavaztatok volna akkor is 10 éve?

Figyelt kérdés
Lássuk be, 2010-ben a Fidesz egy mérsékelt jobboldali párt volt, amire akár egy demokratikus gondolkodású ember is szívesen szavazott.Ma már azért ez nem igazán mondható el. Megszavaztátok volna a mostani Fidesz ismeretében is őket?

2020. aug. 20. 13:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Igen. Mert még mindig jobbak a mai tudásunkkal, mint ami az ellenzékből lett. Tedd fel a jobbikkal is a kérdést...!
2020. aug. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%

Miért? Mi lett belőle?

Folyamatosan felszámolja a 45 után és a 90- 2010-ig, a kommunisták/liberálisok után marad adósságokat és az szétlopott, rothadni hagyott országot.

Ha belegondolsz, olyan nemzetközi nyomás és belső nyomás, obstrukció, álhírcunami között nehéz lavírozni, de egyelőre nincs más.

Hogy mi lenne, ha libeárlkommunisták visszatérhetnének, az nagyon látványosan megmutatkozik a fővárosban, a főváros kerületeinél és a megszerzett v vidéki városoknál, községeknél, falvaknál: rombolás, síbolás, korrupció a köbön. Megnézheted a hányás-hugyos Belvárost, a visszarothasztott 8. kerületet, de a Pesti úti 54 halottat, és a Lánchíd körüli liberális mutyit. Ezek csak rontani tudnak, sosem építettek.

Nem beszélve arról, hogy egyetlen egy szociális és családvédelmi törvényt a baloldal nem szavazott meg. Sőt azt harsogják, hogy mindent el fognak törölni. És akkor bedől mindenki, nemcsak a vállalkozások, hanem egyénileg, mindenki. Úgyhogy jöhet bárki, kizárólag a Fidesz-KDNP az iszonyatos ellenerő és nyomás ellenére alkalmas az ország vezetésére.

Sokszor 3 lépést tervez, egy lépést visszalökik, de azt kell nézni,

hogy a kiinduló ponthoz képest kettőt lépett előre. És ez nagy szó.

Mert a baloldal nem is akar. Semmit sem akar, csak a teljes hatalmat,

és tálcán átadni az országot a globalistáknak.


Kormányzó pártok nincsenek gazdasági háttérszereplők nélkül, melyek a gazdasági programjának a végrehajtásában érdekeltek, és segítik végrehajtani.

Olyan vállalkozások, melyekre szükség van a fellendítéshez, ezért prosperálnak.

Itthon teremtenek munkahelyeket.

Itthon adóznak.

Itthon fejlesztenek.

Itthon nyújtanak szociális és oktatási, egyészségügyi támogatásokat A rászorultaknak.

Építenek. Nem rombolnak.

És nem lopnak.


Aki beveszi a mantrát, az a méregpirulát nyeli le általa.

A balliberálisoktól a határkerítés lebontását, csillagos égig adót,

nyugdíj befagyasztást és nyugdíj adóztatást, munkahely helyett

a cigányoknak segélyeket, szétvert oktatást kaphatsz.

Kórházprivatizációt és fizetős ellátást.


Gondolkodni kell.

Én nem vagyok fideszes.

Konzervatív vagyok és az észszerű, az építés, a természetes, normalitás talaján állok.

Figyelem az EU rasszista, egyre erősebben fasisztoid diktatúráját.

A belső ágenseinek a működését.

Azt, hogy mi volt 2010-ig, és mi történt azóta.

Valamint, hogy mi történt 2019. október 13. óta.


És akkor azt mondom, hogy mivel nincs más, csak is a Fidesz-KDNP.

És nem érdekelnek a hazugságok, sugalmazások.

A szememnek hiszek és annak, amit a bőrömön, a családom és unokáim bőrén megtapasztalok: a létbiztonságot és az ország építését.

2020. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Igen, egyértelmű.
2020. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
25%

Ezt egy világhírű, a liberális körében igen nagy tekintélynek örvendő, valóban kiváló, nemzeti liberális festőművész írta 2019 októberében. Mivel a liberális újságokban nem jelentetik meg, hát a Demokrata leközölte.

(Megjegyzem, hogy a fb, csupán azért, mert egy cimborám megosztotta ezt a levelet, a "szabályzatra" hivatkozva törölték! Ennyi a balliberális szólásszabadságról.)


Szóval Gyémánt László. Olvassátok el! Érdemes!

.

Előrehaladott koromra is foghatnám, hogy a bioritmusom megbillent. Ám éberen, a mindennapi tevékenységemben is egyre inkább a nyugtalanság, az állandó félelemérzet vagy inkább a permanens rettegés érvényesül, amelyek kiváltó okát biztosan nem szüntetné meg a pszichiáterekkel való beszélgetés.


Nem tudom, hogy a nekem rendelt életidőből még mennyi van hátra, de a másodpercek értéke egyre nő. Emlékezetemben még élnek a megsárgult, de mégis szép képek gyermekkorom Budapestjéről, a királyi vár barokkos és díszes épület­együtteséről. Miközben Varsóban a lengyelek a háború után igyekeztek mindent restaurálni, mi a hevenyészett újjáépítés lázában, a múlt eltörlésének szándékával, no és persze a szocreál stílushoz igazodva mellőztük a díszítőmotívumokat, és lebontottuk a vár ékességét, a majdnem épségben maradt kupolát.


Hiába álltak a robbantás után is sértetlenül a főváros legszebb hídjának, az Erzsébet hídnak díszes pillérei, azt nem újraépítettük, inkább egy esztétikai szempontból értékelhetetlen kábelhidat kreáltunk a helyére, amiért a tervező mellesleg Kossuth-díjat is kapott. A Nemzeti Színházat látszólag ok nélkül töröltük le az üresen hagyott térről, persze én gyanítom, hogy valakik a nemzeti önérzetünkbe akartak taposni. Gyűjteményemben őrzöm ugyanis azt a videofelvételt, amelyen Gobbi Hilda tetemre hívja a színházat felrobbantó katonai stábot. Ebből világosan kiderült számomra, hogy a földalatti-építkezés egyáltalán nem indokolta a színház lebontását, hiszen a fúrópajzs akkorra már minden gond nélkül elhaladt az épület alatt.


Aztán persze sorolhatnék még sok mindent, ami a szocializmus építésére hivatkozva ezután következett: „pártunk” irányítóinak kötelező ünneplése, razziák a zenés szórakozóhelyeken, a külföldi rádióadások zavarása, a határok védelme – nem úgy, mint ma a betolakodók ellen, hanem ellenünk, hogy ne juthassunk ki az országból. Szürkeség volt és apátia, a televízióban betűreklámok tarkították a műsorok közti szüneteket: „Cipőt a cipőboltból”, „Ruhát a ruhaboltból”, „Gombot a Röltextől”. Valószínűleg a konkurencia sok fölösleges problémát rótt volna a dolgozó emberekre, akik megszokták, hogy a szakadt nejlonzacskókból kiömlött tejben tocsognak a „közértben”.


Nem önkéntesként kerültem a „néphadsereg” szolgálatába. Művészoklevelem megszerzése után zárt körű kiállításomat követő „ankéton” szervezetten léptek fel ellenem. Túl hamar lettem ismert és népszerű. Hiába volt betiltott kiállításom, elutasított útlevélkérelmem, az országot elhagyva mégsem volt könnyű megkapnom a politikai menedéket, ellentétben a ma tömegesen és vég nélkül Európába özönlő idegenekkel. Szándékosan nevezem őket idegeneknek, mivel ha mást nem is tudhatok róluk, annyit azért biztosan, hogy gyűlölik a civilizációnkat. Ezt persze az egyes, civilnek álcázott mozgalmak követői próbálják ködösíteni, de ajánlom nekik, emlékezzenek a World Trade Center és a Pentagon elleni merényletek háromezer áldozatára! Kerényi Imrét idézve, ha beengedjük a mohamedánokat, égni fognak a zsinagógák! Éppen ezért állok értetlenül azon zsidó honfitársaim előtt, akik nem látják be, hogy addig élhetnek biztonságban, amíg ez a koalíció védi őket azoktól, akik Orbán elleni gyűlöletükben az antiszemitákkal is szövetséget kötnek.


Sokszor még a legközelebbi barátaim sem értik, hogy én, aki egész életemben konzekvensen ellenzéki voltam, most miért lettem „megalkuvó”. Ez minden, csak nem hirtelen fordulat. Nem véletlenül kezdtem a gondolatsort az egykori Budapest szépségeinek felsorolásával. Merthogy vitathatatlan tény: mióta Orbán irányítja az országot, fővárosunk egyre inkább hasonlít egykori önmagára, visszanyerte világvárosi arculatát, és mára kiemelt célpontjává vált a nemzetközi turizmusnak. A kormány nem a Horthy-korszakot restaurálta, hanem eltakarította a romokat, és a Szent István alapította államnak méltó fővárost épített. Minden ébredés után boldogan látom, hogy milyen szép lett Budapest, és nem értem azokat, akik választás előtti hevületükben hangoztatják, hogy ők akarják ezt élhetőbbé tenni. Emlékezetem óta Magyarország politikája most lett először független és sikeres.


Amiért a hetvenes években Nyugatra vágyódtam és disszidáltam, ma ugyanazért vagyok itthon. Mert számomra ma Magyarország az a hely, ahol szabadnak érzem magam, és biztonságban élhetek.


Kérem a Jóistent, hogy védjen meg minket, akik jól érezzük magunkat itt, a Tria­nonban szétdarabolt és megzsugorított Magyarországon. Hiszem, hogy „megbünhödte már e nép a múltat s jövendőt”!


A szerző Kossuth-díjas magyar festőművész

2020. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Nem volt más választás, az akkori Mszp-t le kellett váltani. Jól tette aki 2010-ben a Fideszre szavazott.
2020. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%

2-eshez teszem hozzá: nemcsak a Fidesz-KDNP gazdasági holdudvara, de számos balliberális gazdasági szereplő, oligarcha is a gazdasági szövetség része.


Orbán nem válogat ideológiai alapon a gazdasági szereplők között.

Most már azt sem tarthatja szempontnak, hogy az összes balliberális gazdasági szereplő a rablóprivatizáció során 80-as évek vége éa a 90-es évek, meg utána is) jelképes 1-Ft-okért nyúlták le a vállalatokat, gyárakat, üzemeket, üzlethálózatokat piacokat, nyúltak le bankokat. Apró-család (Dobrev-Gyurcsány), nyúltak le szállodaláncokat, vállalati és pártüdülőket, kormányüdülőket (Gyurcsány: Szemlőhegyi zsidó villa, őszödi kormányüdülő, stb.).


Orbán minden prosperáló gazdasági szereplővel megkötötte a maga egyezségét: Csányi, Kóka, Demján család, stb.... Sokan vannak.


A gazdaságnak működnie kell.

A kereskedelemnek működnie kell.

Nincs liberális és konzervatív fogyasztó, csak fogyasztó van.

És ez működteti az országot.


Aki gondolkodó ember, az nem veszi be a "mészáros" mantrát, hanem előveszi a "ki, kicsoda a magyar gazdasági életben, és akkor szembesül,

hogy van egy "mészáros csoport", meg még egy-két Fidesz-közeli gazdasági szereplő és több száz balliberális, mszmp/kisz illetőségű rablóprivatizátor balliberális oligarcha.


Ezért engem nem a pártok érdekelnek, hanem azt, hogy ki kicsoda, és mit tesz le az ország és a nemzet asztalára.


A Jobbik elárulta a hazát. Az utódpártja sem különb.

2020. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%

Igen, mert el sem tudtam volna képzelni, hogy erre képesek. Olyannyira vége volt az országnak, semmi mozgásterünk nem volt. Egyszerűen az ország minden egyes lakosának hatalmas mázlija, hogy 2010-ben volt lehetőség a Fideszhez fordulni.

De azt sem tudtam volna elképzelni 2002-ben, hogy ennyire tönkre lehet tenni az országot, mint amennyire tette ezt a mai ellenzék elődje nyolc év alatt. Annyira kuka volt az ország 2009-re már, hogy paródiaszámba ment, hogy nem tudnak összekukázni egy miniszterelnököt Gyurcsány helyére.

2002-2010 a semmit sem tudunk tenni kormányzás időszaka volt, 2010-től jött a mindent meg tudunk tenni, ha nagyon akarjuk kormányzás időszaka.

2020. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

Én 2010-ben a Fideszre szavaztam.

Óriási hiba volt. Az elképesztő, pökhendi arrogancia, a minden határt túllépő korrupció, a hazugságok tengere, az, hogy manapság már szélsőségesebbek az egykori MIÉP-nél, gyalázat.

Ma már úgy látom, sokszorosan rosszabbak Fletónál.

2020. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%

Ha nem lenne más, akkor rájuk szavaznék.

Azért, mert jobb, mint az MSZP és a többi liberális párt.



Engem nem érdekel,hogy mi a neve a miniszterelnöknek vagy a kormányzó pártnak, csak ne legyen liberális, mert attól hányok.

2020. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%
Akkor is Fideszre szavaznék. Nem érdekel mit művel a Fidesz. Mert a Fidesz az egyetlen párt, aki megmentette az magyarországot vele együtt a magyar népet. Utólag megköszönöm a Fidesznek, ilyen sokat tettek a országért meg magyar népért.
2020. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!