Idehaza a politika miért vált ki olyan erős indulatokat az emberekből?
"Külföldön is ennyire vérre menő dolog a politizálás mint Magyarországon?"
Jah, ez semmi ami itt van, Amerikában heteken át gyújtogattak, lövöldöztek, törtek zúztak, Máshol nyugaton az antifa ugyanezt csinálja, sőt még a politikai gyilkosságoktól se riadnak vissza, vagy a széljobber Breivik százakat mészárolt le. Hol látsz te ilyeneket Magyarországon?
Azt nem tudom, hogy Breivik hogy jön ide, de nem is ez a legnagyobb baromság az 1-es válaszában...
Azért van, mert az egész "rendszerváltás" a megosztásra, az másik elleni uszításra alapul és nem az elfogadásra, az összetartásra az együttműködésre! Ezért teljesít Magyarország katasztrofálisan!
Annak idején Antall József iszonyú mélyre tette a mércét; ez a "magyar burzsoázia" kialakítása is az ő agyréme eredendően... Aztán jöttek a maffiózók a tehetséges burzsoák helyett...
"Azt nem tudom, hogy Breivik hogy jön ide, de nem is ez a legnagyobb baromság az 1-es válaszában..."
Mi is a baromság? Az volt a kérdés milyen erős indulatok vannak, meg vérre megy e a politizálás? Nyugaton szó szerint vérre megy, itt nem, ezek tények. Hoztam neked erre példákat, pl Breivik politikai okból gyilkolt baloldali fiatalokat, nézd meg a mostani BLM tüntetéseket is. Még egyszer kérdezem hol látsz ilyeneket Magyarországon? Mi ilyen szempontból egyáltalán nem teljesítünk katasztrofálisan, szerencsére nálunk nincsenek politikai gyilkosságok, évente lángokban álló kerületek, terrorizmus meg a többi ami nyugaton van.
Kérdező, a politika mindenhol indulatokat vált ki és tényleg nálunk még nagyon enyhe a dolog.
Az amcsiknál generációkon átível hogy valaki demokrata vagy republikánus szavazó-e és szinte bele születnek. Éppen olyan távolságtartással kezelik sokan a másik párt támogatóit, mint anno a fehérek a feketéket - vagy most amikor fordítva megy már.
Hogy miért? Mert az egész pénzről és hatalomról szól. Akik nyugodtak, békések, elfogadóak, azok többnyire ragaszkodnak a törvények betartásához és ahhoz, hogy ne kapja meg egy valaki (ember, cég) a hatalmat és vele így a pénzt is. Mert természetesnek veszik, hogy a másiknak is lehet igaza és nem feltétlen van úgy jól kizárólag, ahogy ők szeretnék. Persze ez csak akkor működik, ha a velük szemben állók is ilyenek. Így ház ez egy akció-reakció sor. Aki meg akarja szerezni a hatalmat, befolyást, az megpróbál bevetni mindent - aki nem szeretné, hogy megszerezze, az reagál és ő is erősebb eszközöket vet be. Erre megint erősít az aki meg akarja szerezni - amire még erősebb válasz kell. Így eljutunk oda ami van, hogy egymás ellen fordulnak az emberek. Akkor is ha közülük a legtöbb nem azért csinálja mert ő maga hatalmat akarna, hanem mert azt hiszi, hogy azok a jók a közösség vezetésére akik neki tetsző politikusok.
Az egésznek a hátterében állnak azok akik mozgatják a szálakat és hergelik az embereket egymás ellen.
De mint mindenben, aki hagyja magát eltiporni, azt el is fogják. Sajnos a politikával együtt jár az is hogy egymás ellenében is ki kell állni ha fontosnak érezzük azt amit el akarunk érni. Ami változott, azok az eszközök és az emberek hozzáállása. Hogy nagyon sokan nem képesek egy választási eredmény után lenyugodni és azt mondani, OK, most ti győztetek, elfogadom. Majd legközelebb másképpen lesz. Helyette megy a köpködés, fenyegetés, mocskolódás már az eredmény kihirdetésének pillanatától tovább.
Én 3 évet éltem Norvégiában.
Aki a Brevik ügyből konzekvenciákat akar levonna, az agyalágyult!
A norvég társadalom közel sem olyan defektes mint a mienk!
Ezerszer inkább a norvég társadalmi normák, mint a magyar illiberális, műkeresztény kipcsak feudalizmus!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!