Ez lehet a baja a jelenlegi ellenzéknek? Részben indexes kérdés.
Nem szoktam, de nemrég hozzászóltam egy index -el kapcsolatos cikkhez a face -n. Igazából támogatólag, mert én szerettem olvasni.
Volt egy álláspontom, hogyan lehetne jobban csinálni a dolgokat a jelenlegi helyzetben.
Sokan nem értettek egyet velem. Oké, írtam is nekem ez a véleményem, a tiétek más, részemről ennyi.
Aztán kezdtek elfajulni a hozzászólások (miközben úgy tudtam egy oldalon állunk), csak mert valamiről mást gondolok ma már olyanokat írtak, hogy én valójában fideszes troll vagyok, a másik hogy engem a párt küldött a facebookre kommentelni...
Teljesen elhűltem, hogy egyetlen vélemény különbség miatt én vagyok a troll, meg a pártkatona, el is ment a kedvem az egésztől. Már az se érdekel ha semmi nem lesz ebből a híroldalból.
Viszont ha ez így megy, hogyan tudnának az ellenzéi pártok együttműködni bármiben? Előbb esnek egymás torkának minthogy bármiben is megegyeznének.
Gondolom az az apró tény nem zavar, hogy nincs olyan párt, hogy "ellenzék"...
A fideszkdnp egy párt, egyszemélyi vezetés alatt: nyilván egységes.
Az "ellenzék" pedig az összes többi politikai erő, különböző világnézettel, programmal, stb. Amikor közösen lépnek fel, akkor ezeket egyeztetni kell, hogy megtalálják a mindenki számára elfogadható kompromisszumot - tulajdonképpen ezt jelenti a demokrácia. Amikor a jelenlegi állampártot leváltja egy koalíció, akkor az ország veuetése is pontosan ilyen konszenzusos működés alapján történik, szemben a mai egyszemélyi parancsuralmi rendszerrel. Ez az egyik különbség a demokrácia és a diktatúra köz ött...
#9, túl fiatal vagy te is.
A mai magyar kormány ugyan miért birkóznak az ellenzéki szavazatokért?
Nincs neki elég?
A normális demokrácia az, amikor a pártok tagokat, szimpatizánsokat, szavazókör gyűjtenek.
Az, hogy egy részüknek nem megy, az nem a demokrácia fogyatékossága.
#14, ezt írtad:
"Egy rendes deokráciának pont az a lényege, hogy a kormány birkózik civil szervezetekkel, más hatalmi ágakkal, ellenzéki szavazatokért."
"Normális" demokráciában a pártok vannak azért, hogy szavazókat szerezzenek, nem a civil szervezetek, vagy a jegybank.
Ez így van, de nincs ellentmondás :) A szavazók csupán a hatalmat adják a kormány kezébe, de a hatalmat muszáj szabályozni, terelgetni, nem lehet korlátlan. Erre jó a média, a rendőrség, a bíróság, a szakmai és az érdekvédelmi szervezetek, a legfőbb ügyész, a köztársasági elnök... stb. Ezek segítségével alakulna ki egy megfelelő irányba terelt, kompromisszumokkal teli döntés, ami a többségnek elfogadható.
Ahogy írtam, ezzel szemben most az van, hogy a kormány hatalmának szinte semmilyen korlátja nincs, és rengeteg példa van arra, hogy emiatt sokat hibáznak és csak feszültséget keltenek.
Kedves kérdező! Üdv a magyar politikában. :)
(Eddig hol éltél?)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!