Kedves érintett fideszesek, az miért lenne szerintetek baj, ha jogállamisági feltételekhez kötnék az uniós támogatások kifizetését?
Azért, mert az EU-ban a jogállamiság egyenlőre az LMBT propagandákkal, meg a bevándorlóbarátsággal.
Ha ilyenek a feltételek, inkább tolják fel a seggükbe a jogállamukat.
Semmi baj nem volna vele.
Csak le kell előre írni a szabályokat, a mérését meg ilyesmiket.
Csak egy példa, Málta, Görög, Olasz, Spanyolország évek óta negligálja a Schengeni Egyezményt, Németország bátorításával. Ez piros lap, nem?
"évek óta negligálja a Schengeni Egyezményt"
Hogyan?
"Németország bátorításával"
Forrás?
A legnagyobb baj ezzel az lenne, hogy aki nem támogatja Brüsszel politikáját, és "különutas" nemzeti politikában gondolkozik , arra akárhogyan de ráhúznák, hogy oppá, nálad sérülnek a jogállamiság kritériumai.... tehát innentől kezdve ez teljesen egy szubjektív színjáték lenne, megalapozna teljesen jogtalan politikai vádaskodásokat! Pl;
lsd SZARgentini jelentés.
#4 ne bolondozzál már!
A Nap keleten kel, erről se kell forrás, akinek kell, annak meg már annyi.
Sok más minden mellett az is szerepel a Schengeni Egyezményben, hogy a határokon kívülről csak azonosítás után léphet valaki Európa területére.
Mutass valami forrást arról, hogy a felsorolt országokban ez rendben megtörténik! 😁
Németország még ezzel a Willkomen marhasággal minimum, hogy felbújtó.
Múlt héten Orbán kibukott pár milliárd eurót, frankó!
Csak ez az egész migrációs katyvasz meg évente százmilliárdokat visz el.
Szintén euróban.
Miféle jogi felhatalmazás alapján, mégis?
"Kedves érintett fideszesek, az miért lenne szerintetek baj, ha jogállamisági feltételekhez kötnék az uniós támogatások kifizetését?"
Kedves értetlenkedő kérdező!
Nem az lenne a baj ha jogállamisági feltételekhez lenne kötve valami. A baj az hogy
1. nincsenek rögzítve, hogy mik a jogállamiság kritériumi
2. a csatlakozási szerződésünk szerint ilyen kérdésbe nincsen joga beleszólni az eu-nak, lévén egy gazdasági együttműködés
Tegyük fel hogy a munkahelyeden szeretnék a kifizetendő jutalmakat összekötni azzal, hogy egyfajta erkölcsiséget, szabálybetartást vagy hasonlót is elvárjanak azoktól akik megkapják. Ha azt mondják neked, hogy ezentúl a jutalomnak nem kizárólag az lesz a meghatározója, hogy ki milyen jól végezte a munkáját, hanem a többség megszavazhatná hogy SZERINTÜK te mennyire tartottad be a munkahelyi etikai viselkedési normákat, és mondjuk egy "etikai kritérium" is hozzá lenne rendelve a mérhető teljesítményedhez, akkor te ezt elfogadnád anélkül, hogy ELŐRE megbeszélitek és mindenki elfogadja, hogy mi lesz az ami etikusnak számít és mi nem? Vagy ragaszkodnál ahhoz hogy pontosan le legyen írva, mit jelent a munkahelyi etikus viselkedés és ne a többség szavazza meg, hanem konkrétan legyen lefektetve mikor teljesült és ki mivel sértheti meg?
Te elfogadnád, hogy bár te jól dolgoztál de nem kaphatsz jutalmat, mert a veled haragban állók többen vannak és megszavazzák, hogy nem volt etikus viselkedés, hogy te tovább maradtál bent dolgozni, mint a többiek? Hogy az meg kapjon jutalmat, aki ugyan nem dolgozott olyan jól mint te, nem is igazán járt be dolgozni, de jóban van a többséggel?
Mert jelenleg a jogállamisági kritériummal pontosan ez a helyzet.
8: "nincsen joga beleszólni az eu-nak, lévén egy gazdasági együttműködés"
ezzel szemben
"Az Európai Unióról szóló szerződés 2. cikke értelmében a jogállamiság az EU alapvető értékeinek egyike. Ezen elgondolás szerint az EU-ra, továbbá valamennyi uniós országra a mérlegelésen alapuló és eseti jellegű határozatok helyett meghatározott eljárások keretében elfogadott jogszabályegyüttes (jogszabályok és eljárások) vonatkozik."
CSATLAKOZÁSI KRITÉRIUMOK (KOPPENHÁGAI KRITÉRIUMOK)
Az Európai Unióról szóló szerződés állapítja meg azokat a feltételeket (49. cikk) és elveket (6. cikk (1) bekezdése), amelyeknek minden, az EU-hoz csatlakozni kívánó országnak meg kell felelnie.
A felvételhez szükséges bizonyos kritériumok teljesítése. Ezeket a csatlakozási kritériumokat (más néven koppenhágai kritériumokat) az Európai Tanács 1993-as koppenhágai ülésén állapították meg, és az 1995-ös madridi ülésén megerősítették.
A kritériumok:
a demokráciát, a jogállam és az emberi jogok érvényesülését garantáló intézmények stabilitása, a kisebbségi jogok tiszteletben tartása és védelme;
stb, stb.... olvass, sokat segít.
#9, ezek üres dumák, ceniket írjál, százalékosat, vagy bármi értékelhetők.
Egy jogász idézte a tankönyvüket, hogy a jogállamnak feltétele a közigazgatási bíróság léte is. Mégsem lehetett bevezetni nálunk, éppen uniós ellenállás miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!