Szerintetek csatlakozni kéne az Európai Ügyészséghez?
A mostani Európai Ügyészséghez nem.
Ha tiszteletben tartanának minket akkor talán, de eddig nekem az EU elég magyar ellenesnek tűnik, szóval válaszom még nem, ha változnak és elfogadják azt az egyszerű tényt, hogy mi erős különálló nemzetekben látjuk Európát, és nem egy nagy katyvaszban akkor a válaszom igen lesz.
Nem. Magyarországon a magyar törvények érvényesek és van magyar bíróságunk, ügyészségünk.
Az Európai Ügyészség csak egy újabb olyan szervezet, ami rengeteg pénzbe kerülne, lehetne politikai fegyverként használni, de értelme, haszna nem lenne. A jelenlegi tervezete szerint az Európai Ügyészség nem nyomozna a tagországok területén, csak lenne 1 olyan "európai ügyész" aki a nyomozóhatósággal együtt végzi a munkát a szerintük kiemelt ügyekben. Akkor is a nemzeti hatóságok vizsgálnák az ügyeket, mint most és akkor is egy koordinációs szerepet töltene be ez az "európai ügyész", mint amit most is megcsinálnak egymás között az országok, ha létezne ez az EÜ, és akkor is a magyar bíróságok hoznának ítéletet utána.
A valóság az, hogy egy rakás pénzt fizetnénk egy csomó aktatologatónak, bürokratának, hogy legyen pár olyan nemzetközi ügyész aki odamegy egyes ügyeknél a nemzeti hatósághoz és segíti a munkájukat. Ebből a pénzből fizetni lehetne egy rakás magyar ügyésznek a fizetését, hogy többen legyenek, és magának az ügyészségnek lehetne támogatni a költségvetését, hogy jobb eszközeik legyenek a nyomozáshoz.
Ami nem lesz ha nem csatlakozunk: nem tudnak arra hivatkozva cikkeket írni az ellenzéki sajtóban, hogy X vagy Y ellen feljelentést tett valaki azon a z ügyészségen. Ennyi.
#7 nagyon el vagy tévedve. Ez a "Ha tagja vagy egy közösségnek, akkor annak minden szabálya vonatkozik rád, akár tetszik, akár nem. " szöveg igen ostobaság.
Tagjai lettünk egy szövetségnek, amiben NEM volt közös európai ügyészség. NEM adtuk át a közösségnek a csatlakozással minden jogunkat és NEM lettünk alárendeltjei, csatlósai ennek a közösségnek.
Csatlakoztunk úgy, hogy aláírtunk egy KÖLCSÖNÖSEN ÉRVÉNYES szerződést, amiben nagyon pontosan le van fektetve hogy mi az amit ezentúl a közösség végezhet és mi az ami megmaradt szuverén tagállami jogkörben.
Ez nem úgy megy hogy kötsz egy szerződést, majd ez nem számít, meg kell tenned mindent mait ezután akár akaratod ellenére is a többiek eldöntenek. Amiben átadtuk a jogosítványainkat, ott közös döntés van, de amit nem adtunk át, amiről nem mondtunk le és amibe nem egyeztünk bele, az továbbra is a saját döntésünk maradt.
Ha aláírod a szerződésedet a munkahelyeddel, akkor azt elvárod, hogy mindenki betartsa. Amit te képzelsz az uniós csatlakozásról, az olyan, mintha a munkahelyednek ezentúl joga lenne olyasmiről is döntenie, amit te a szerződésedben nem írtál alá. Mintha nem csak az évi pár száz óra túlóráról, meg a szabadságod nagyobb részéről dönthetne, hanem arról is hogy otthon hova rakd a szekrényedet a szobában és melyik rokonodat látogathatod meg, vagy hogy milyen filmeket nézhetsz meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!