Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Várható Magyarországon szigorí...

Várható Magyarországon szigorítás, ha igen mikor körűl?

Figyelt kérdés

Tudom nem jós itt senki, de nálam sokkal több az okosabb ember.


Szerintetek fognak szigorítani, ha igen mit gondoltok kb. mikor, vagy elég amit most szigorítottak a határzárak és országon belüli szigorításokra nics szükség?



2020. júl. 16. 14:22
1 2
 1/13 árokpart ***** válasza:
15%
Remélhetőleg elég lesz. Nem is a mikoron múlik, hanem az esetszámok nagyságától. Úgy kb. napi 30 betegig még a járvány a hibahatáron belül ketyeg, ha ezt túllépi akkor valószínűleg első körben visszaállítanák a sávos vásárlást az üzletekben és ha ennél is magasabbak a betegszámok akkor nyilván fokozatában szigorítanának, mint ahogyan enyhítettek. Azért nem azon múlik, hogy mikor mert az sem biztos, hogy ennél rosszabb lesz. Most hallottam, hogy pl. Brazíliában ahol a legsúlyosabb a helyzet ott is augusztusra várják a tetőzést. Van rá remény, hogy őszre jelentősen gyengül a járvány.
2020. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
21%
Hat szerintem ez minden masodpercben valtozhat. Az a baj hogy mindenki mast mond. Cecilia is meg Orban is meg mindenki aki csak letezik. Ugy nez ki az iskola el se fog kezdodni. De mashol azt mondjak igen. Igazabol senkinek a velemenyere nem lehet adni sajnos. De ha vissza 'erosodik' a virus szerintem az elso hogy vissza all a kotelezo maszk,kesztyu viseles az utcan is,az idokorlat talan kotelezo teljes karanten is lesz ami ugye azt zarja magaba hogy csak a nagyon fontos helyekre maszkalhatunk. Ne adjatok a velemenyemre, nem muszaj. De en ennyit tudtam mondani🤷🏼‍♀️
2020. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Már most jelezték, hogy esélyes, hogy aug.15. után sem lehet tömegrendezvényeket (koncerteket) tartani. Pl. az aug.20. ünnepségeket és tűzijátékot le is mondták. A könnyűzenei életben ez elég nagy vihart is kavart. A háborgásuk lényege, hogy a meccsek, sportesemények szabadon mehetnek nagy számú nézővel. Ez a logika fordítva igaz: ui. nem a tömegrendezvényeket kéne engedni, hanem a sporteseményeket is csak alacsony nézőszámmal (hogy az elkülönítés megoldott legyen), vagy zárt stadionban. Lehet, hogy ősszel ezt meglépik.

A maszkviselést komolyabban fogják venni belterekben: iroda, üzlet, tömegközlekedési jármű, étterem stb.

Iskolabezárást csak nagyon szordinósan csinálnak, és csak ha nagyon muszáj: azt a korosztályt, amelyikkel otthon kell maradnia a szülőnek (minimum alsó tagozat, de inkább az egész általános iskola) mindenképpen engedni akarják iskolába járni. Felsőoktatásban, esetleg középiskolákban inkább elképzelhető zárlat.

A boltok bezárása, vagy nyitvatartásuk korlátozása nem várható. A vásárlási idősávok bevezetése is csak ha nagyon muszáj, mert azzal is tele lett a töke az embereknek.

Szerintem az éttermeket, kávézókat, cukrászdákat is engedik nyitva tartani, legföljebb meghatározzák a minimális távolságot az asztalok között. Legalább nem kell szoronkozni, ha elmegy az ember az asztalok között. :-)

A mozik, színházak, hangversenytermek már neccesebb dolgok. A maszkviselést biztos előírják, de elképzelhető, hogy ezeket kénytelenek lesznek több hónapra bezárni.


És hogy mikor?

Nem augusztusban, hanem októberben fog fellángolni a járvány, tehát október-novembertől várhatók korlátozó intézkedések. A boltbezárásokat a karácsony miatt sem akarják meglépni.

Szerintem nem lesznek olyan korlátozások, hogy ne látogassák egymást a rokonok, ismerősök (ami tavasszal is gyakorlatilag csak ajánlás volt, hisz annyi kivétel volt, hogy nem lehetett ellenőrizni az emberek mozgását).

Aztán bízzunk benne, hogy lesz oltás ellene, vagy legyengül az a vírus (vannak erre utaló jelek, én optimista vagyok).

2020. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"De ha vissza 'erosodik' a virus szerintem az elso hogy vissza all a kotelezo maszk,kesztyu viseles az utcan is"


Visszaáll?! Eddig sem volt az utcán kötelező hordani. :)

2020. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

Kemény évek állanak még az emberiség előtt,ez még csak éppen hogy elkezdődött.

Egy pár hónap tönkreverte,hitelekbe taszította Európát a föld többi részével együtt,az emberek meg hullanak mint a legyek.

2020. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
5: Az influenzától és más betegségektől is hullanak, némelyiktől sokkal jobban.
2020. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

Pedig az influenza ellen már van ellenszer,viszont ilyen intézkedéseket nem tesznek járvány idején. Max. kórház látogatási tilalom.

Ha nem léptünk volna semmit az eltelt időszakban,szerinted milyen lenne az arány.

2020. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
7: Kábé ugyanilyen.
2020. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Szerinted.
2020. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A tömegsportot engedik vajon, azt nem fogják megint betiltani?

Március 16-május 4-ig nem engedték.

2020. júl. 16. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!