Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, akik azért...

Ellenzékiek, akik azért szavaztatok Karácsony Gergelyre, hogy legyen klíma a 3-as metrón! Lett?

Figyelt kérdés

2020. júl. 8. 15:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

" és először úgy volt raknak bele Karigeriék."

...És előszőr orbivikiék még megígérték, hogy annyit kamnak karigeriék mint tarlópityuka.

És tarlópityuka, orbiviki is nagy keresztény, és nem hazudnak soha.

Benned sincs természetesen kettősmérce, szóval biztos tudod mutatni a linket, ahol ezt a témát a fideszeseknél boncolgatod, hogy hogy is van ez. Már csak azért is, mert bizonyára budapesti vagy, aki bizonyára nagyon zavar a klíma hiánya.


És felteszed orbivikinek és tarlópityukának a kérdést, hogy miért volt nekünk jobb nekünk a "régi metró felújítása" még klíma nélkül is, mint egy új, modern, önvezetésre alkalmas, klímás, energiahatékonyabb, biztonságosabb, tartósabb metró kb. ugyanannyiért.

2023. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
40%

Csak az a baj, hogy nem vagyok Fidesz fan szoval pont hidegen hagy hogy Orbán meg Tarlós hazudott-e. Te viszont ellenzékiként nem tudom hogy számolsz el magaddal hogy a gazdáid ugyanolyan hazugok mint akiket gyűlölsz.

Van másik cikk amiben Karácsony mondja hogy kaptak hozzájárulást, ami egyébként igazából felesleges, lévén hogy a 444 szerint a garancia le is járt.

2023. júl. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Zavar valamennyire, mert túlzás nélkül állíthatom, hogy ma is volt vagy 40 fok. Eddig felújítás miatt nem nagyon jártam az M3-as vonalon, meg annyira dolgom sem volt arra (M2 Astoria-Batthyány tér között ingáztam munka miatt, most viszont Ferenciek tere - Dózsa György út), most ez változott, s én határozottan emlékeztem a hőmérős Karácsony ígéretre.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Fidesz jobb lenne, csak azt, hogy ugyanolyan hazug az ellenzék is és felesleges ilyen kamu dolgokkal mentegetni.

Először azt írtátok nem lehet megoldani, ami egyértelmű kamu volt, aztán azt, hogy nem volt hozzájárulás, ami megint nem igaz, mert egyrészt volt, másrészt gari híján mindegy is, aztán amikor ez is megdőlt meg jött egy Orbanozas, ami meg nem erdekel

2023. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

1. Karácsony nem a gazdám, neked viszont nem mennék bele, hogy ki a gazdád, mert ezek szerint van.

2. Karácsony nem hazudott, hanem jóhiszeműen vázolta a programját az akkori információi birtokában.


Abból indult ki, hogy

- legalább annyi támogatást kap Budapest, mint Tarlós idején.

- nem lesz COVID (akkoriban azt sem lehetett tudni, hogy mi az, szóval természetes.

- nem csinál hatalmas inflációt Orbán (tuuuuuudoooooom, háborús infláció, de valahogy miért Magyarországon van a legnagyobb háború egész Európában?)

- ukrán háborút sem és békét sem ígért.

- Abból indult ki, hogy a Orbán-kormány vezette állam kifizeti a szolgáltatásokat, sikkasztanak, hűtlen kezelnek.


Lehet, hogy téged zavar valamennyire az, hogy nincs klíma a metrón, de a világ már csak olyan, hogy változnak a helyzetek, és az értelmes ember alkalmazkodik a változáshoz, és felelős döntéseket hoz.


Játsszuk el, te mitől vonnád meg a pénzt, hogy legyen metrón klíma? pl. közvilágítás? Buszjáratokat szüntetnél meg? Lezárnád a Lánchídat felújítás helyett, és hagynád lerohadni? Esetleg hagytad volna megpusztulni COVID-ban az embereket, ha már az Orbán-kormány vezette állam nem gondoskodik felelősen róluk, (nem biztosítja a szükséges anyagi, humán erőforrást és eszközöket stb.) ahogy az a törvényben meg van szabva?

2023. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

Megvolt rá a forrás már Tarlós alatt is. Ha hazugság lett volna Karácsony lett volna az első, aki ezt cáfolja. Nem volt szó ilyenről, végig az volt, hogy lesz klíma, aztán egyszer csak nem lett. Nem gondolod, hogy ennek fényében kontraproduktív a hőmérős videó?

Ami eddig embertelen volt, az mára normális lett?


Az infláció hatalmas, de nem Magyarországon a legnagyobb, ez nettó hazugság.


Azt akarod nekem bemagyarázni, hogy a baloldal nem hazudik és nincs korrupció náluk ? 😅


Én azt látom, hogy véded a védhetetlent. Az a gond, veletek, szélsőbalosokkal, hogy szektások vagytok és nincs saját gondolatotok. Amit a másik oldal tesz, az csak rossz lehet, amit a ti oldalatok, az szent és sérthetetlen.

Akkor is, ha történetesen ugyanarról van szó.

2023. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"Megvolt rá a forrás már Tarlós alatt is. Ha hazugság lett volna Karácsony lett volna az első, aki ezt cáfolja."

Megvolt, aztán egyre több pénzt vont el az Orbán-kormány, így már nem lett meg, és dönteni kellett, hogy mi a fontosabb, és bizony vannak sokkal fontosabb dolgok, tehát ez egy jó, felelős döntés az aktuális helyzetben. Cáfolat jön is rá elég, hogy sok a megvonás, nincs pénz, a kiadások nőnek akárhogy takarékoskodnak, és ez nem Karácsony hibája: nő a buszvezetők bére, nő az üzemanyag ára, nő a rezsi ára, tehát nőnek a kiadások, mi nem nő? Az állami hozzájárulás, az nem nő! Miközben az önkormányzat növeli az utazási kedvezményeket, amit ugyancsak megígért, és sokkal fontosabb ígérete: pl. 14 éven aluliak számára ingyenes közlekedés, munkanélkülieknek ingyenes közlekedés. Tehát költségek növekedése bevételek csökkenése mind az önkormányzatot terheli. "Tarlópityuka" és "Orbiviki Viktorovics" összejátszása a HÉV ügyében szintén nem volt korrekt, az is kárt okozott a fővárosnak, csakúgy mint egy csomó önkormányzati tulajdonú ingatlan államosítása.


Nem gondolom, hogy kontraproduktív volt. Nem mondom, hogy ami eddig embertelen volt, az most már normális. Hol állítottam ilyet? Idézd kérlek! Azt mondtam, hogy van egy halom probléma, sok probléma akkor még nem is volt, nem is tudhattak róla, így akármilyen felelősségteljesen kívánhattak tervezni, azt nem vehették számításba. A problémák sürgősségét, fontosságát figyelembe véve ez bár jelenleg is nagyon rossz, de a többit figyelembevéve rangsorolni kell, és ebben a tekintetben helyes döntést hoztak (még ha már jogilag és technikailag meg is engedhető a klíma felszerelése).


Visszakérdezek: ha te megígéred a családodnak, hogy klímát szereltetsz a lakásotokba a jövő héten, de mit ad Isten, pont akkor valaki felgyújtja a házat, de rendesen, és oda a fél lakásotok, nincs plafon, leégett egy halom bútor, gyerekek tankönyve, hűtő, stb. akkor is a klíma vásárláson jár az eszed, vagy felelős családapaként a válság kezelésén, függetlenül attól, hogy klímát ígértél?


"Az infláció hatalmas, de nem Magyarországon a legnagyobb, ez nettó hazugság."

Hát melyik országnak, mesélj!

[link]


"Azt akarod nekem bemagyarázni, hogy a baloldal nem hazudik és nincs korrupció náluk ? 😅"

Hol állítottam ilyet? De azért rohadt nagy különbség van egy "Nokiás doboz" és aközött, hogy semmiből gazdagodó fideszesek lettek az ország leggazdagabbjai a TOP100-ban. Pláne, ha az állam ill. a lakók számára) hasznos hozzáadott értéket nézzük, nem csak a presztízsberuházást, látszatberuházást, ami gyakran veszteséggyárak.


Én meg azt látom, hogy viszonylag objektíven védem az igazságot, te meg támadod. És azt is látom, hogy fingod nincs, mit jelent a szélsőbal, és úgy használni szavakat, hogy fingod nincs a jelentéséről ostoba emberek jellemzője. (Természetesen vannak ostobák minden ideológiai csoportban, bár a nagyságrendeken már lehet vitatkozni.)


Nem mondom, hogy amit a Fidesz odatett, az csak rossz lehet. A TeSzedd közösségi szemétgyűjtő akció bevezetését nagyra méltatom, és rendszeresen részt is veszek benne attól függetlenül, hogy az az FKF feladata lenne (igaz, annak ellenére, hogy a fideszközeliek bár beszedik a lakósságtól a pénzt, nem fizetik ki rendesen az FKF-nek, miközben a munkát el kell végeznie, tehát ez sikkasztás.)


Van talán még egy-két jó dolguk, de ha azt nézem, hogy 13,5 éve vannak kormányon megszakítás nélkül, és szinte végig kétharmaddal, az önkormányzatokban is országos viszonylatban többségük van, korábban meg pláne az volt, rengeteg lóvét pumpált az országba az EU, amit csak az orbáni kötelezettségszegések miatt függesztettek fel, tehát nekik köszönhető, nem a baloldalnak...

Nos, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy Magyarországnak történelmi lehetősége volt minden nehézségek dacára a felemelkedésnek, de ez a kormány történelmi bűnöket, hibákat és mulasztásokat követett el, és vissza nem térő alkalmakat szalasztott el, ami jóvátehetetlen hibák sorához vezetett, és történelmi hanyatlásba sodorja az Orbán-kormány az országot. Bocs, de az egynéhány (valóban nem több, nem költői túlzás) maradéktalanul jó döntést ennyi idő alatt ekkora hatalommal hozni... hadd ne tapsoljak. Ami maradéktalanul jót tettek, azt ellenzékben javasolva még Gyurcsány idején is megszavazták volna.


Nagyobb hatalom, nagyobb felelősség. Az Orbán-maffia viszont felelőtlen bűnszervezet. Csinálgat valamit, de csak azért, hogy hatalmon maradhasson, és pénzt nyúlhasson le. Felelős kormányzásnak azonban nem lehet nevezni, ami itt folyik.


Ha felelősen kívánnának kormányozni, már rég meghozták volna azokat az intézkedéseket, ami miatt nem kapjuk meg az EU-s támogatást, többek között a korrupció visszaszorítását szolgáló intézkedéseket javaslatokat, sőt Magyarországnak csak haszna lenne abból, ha az EU-s ügyészséget elfogadnánk, és nagyon jó pontot szereznénk általa.


Tehát ha megszűntetné Orbán a kötelezettségszegést, akkor kapnánk pénzt, és nem lennénk ilyen nagy szarban, ha már ennyi idő alatt csak a korrupcióra volt képes... persze megértem: meg kell várni, míg elévülnek az ügyek, meg utána se.

2023. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

A TOP100 leggazdagabb között még mindig több a balos nézz utánna.

Infláció esetén nézd a tavalyi évet, 2023-nak még nincs vége. Baltikum vezet papíron, Ukrajnát leszámítva persze. Vicc az az egészben, hogy az oroszoknál kisebb mint az EU átlag 😂

Ha már infláció, érdekes dolog, hogy egy háborúban álló agyon szankcionált országban kisebb, mint pl a Hollandoknál, nem?

2023. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem kívánok tovább partnered lenni, s így reagálni pattogni a szalmabábos, az állító kérdéses, a hamis dilemmás, mazsolázos, "te is" érveléses és a többi érvelési hibáiddal vetekedni.


Karácsonyról volt szó, és arról, hogy az Orbán-kormány és sok más - előre nem látható módon és ígéretüket megszegve megnehezítette Karácsony munkáját, és hogy Karácsony akarata ellenére nem teljesíthette a metró klímásításával kapcsolatos ígéretét, tehát nem hazudott.


Én azt állítom, hogy elégedett vagyok vele, mert Karácsony a lehetőségeit kb. kimaxolta (Orbán is kb., csak ő negatív értelemben), értsd rendelkezésére álló idő, anyagi forrás, hatalom, keretek (pl. törvényes keret), és ami ebbe belefért, azt megvalósította, ami nem azt nem. Annak lehetőségének jelentős részét Orbán "vette el".

Menj tehát Orbánhoz, köpd szemen, hogy miatta nincs jónéhány dolog megvalósítva Budapesten, amit nagyon szeretnél. Szólj, ha megtetted, akár csak úgy gondolati szinten, hogy valóban így van, és akkor még el is hiszem, hogy lehet veled értelmesen beszélni.

Addig is helló!

2023. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy nem tudsz értelmesen válaszolni.

Felhozod az inflációt, erre reflektáltam egy olyan dologgal, ami által kipukkad a véleménybuborék, amiben élsz, egyből futsz is :)

Egyébként te abszolút nem támasztottad alá semmivel amiket írtál, nem értem miért várod el tőlem.

A másik pedig, hogy mint mondtam is, abszolút nem vagytok különbek, mint a fideszesek. Ők mai napig Gyurcsányt okolják mindenért (pedig a ténykedését 8 év alatt kiheverte az ország), ti pedig a liberális városvezetés helyett Orbánt okoljátok mindenért.

2023. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

“Mer a háború, mer’ az infláció, mer’ a kovid, mer’ az Orbán”


Ilyen erővel a Orbáni problémákat is rá lehetne húzni erre :)

2023. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!