Egyetértetek,hogy EU támogatás helyett gazdasági szimulációra lenne szükség?
Véleményem szerint az EU támogatások, EU felzárkóztató stratégiája nem működőképes.
Egyik Kelet-Európai ország sem volt képes még megközelíteni sem a francia/osztrák/német/észak-olasz szintet.
Sokkal célszerűbb lenne olyan gazdasági körülményeket szimulálni, mint amik az 50-es, 60-as években voltak.Ugyanis, ezeknek az államoknak a gazdasági sikertörténete akkor kezdődött.Rengeteg volt a piaci lyuk , a versenyzéshez elég volt kisebb tőke.
Most azt mondják, hogy "hát versenyezz".Na, de mivel?
40 év szocializmus után versenyezzen mondjuk egy szlovák élelmiszeripari cég egy olasszal?Utóbbi 40 évig fejlődött, gyarapodott, előbbi meg nem.Ezt, senki sem gondolhatja komolyan.Nincs azaz EU támogatás, ami egy kelet-európai céget annyira versenyképessé tesz,hogy felvegye a versenyt egy olasz multival.
Persze, van olyan opció is,hogy megoldjuk erőből.Az EP eldönti,hogy mostantól 8 órás munkáért bruttó 1000 eurónál nem lehet kevesebbet fizetni az EU területén.
A 40 év szocializmusnak már 20 éve vége. Lassan gáz erre hivatkozni.
A megoldás az okatás fejlesztése. Valodi verseny teremtése. stb De ilyenkor mindenki hisztizik hogy az EU beleszól a belügyekbe. Ugy kéne csinálnia valamit hogy nem csinál semmit. Ez igy nem müködik. Amig az emberek nem változnak gazdasági változás se lesz.
Amugy a stratégia lassan de müködik. A külömbség lassan csökken.
#3
Itt én nem a címre utaltam... EU a lényeg, hallottam, hogy kamu, de a videó érdekes.
Leginkább a fejekben van probléma. Kötelező oktatás, előadássorozat kellene minden vállalkozónak, amit ingyenesen, online meg lehet nézni és utána online ki kellene tölteni egy vizsgatesztet mert még ha puskázik is akkor is megmaradnak az alapok a fejében.
Ami a nyugati vállalkozóknak a vérükben van, az egy átlag magyar válalkozónak nincs. Ez a legnagyobb hátrány.
Meg kellene tanulni, hogy kezeljék a pénzt, ha kicsit megszalad a szekér, vagy ha kapnak támogatást akkor ne kezdjék el szórni a pénzt (azonnal szép új autók, új ingatlanok, szuper nyaralások stb.) hanem okosan fejlesszék a céget, tartalékoljanak (a mostani válság is 1 év múlva fogja megmutatni igazán a fogait és kell majd a tartalék). Könyvviteli, vállalkozói alapismeretek is kellenének, nem elég annyival mindent letudni, hogy majd a könyvelő elintézi, ha a könyvelő mulaszt, akkor is a céget büntetik és utólag lehet bekaszírozni a könyvelőn.
Nem értem mit takar a kérdezőnél a "szimuláció", de úgy látom ezzel nem vagyok egyedül.
1, 3: Tekinsünk el attól, hogy nem tudjuk mennyi igaz abból, ami a videóban van (az adatok, nem az, hogy a belföldit jobb lenne venni), de kötelező importálni termékeket? Nem. Persze, hogy szlovák tejet hoznak be a cégek, ha olcsóbb. Nem a saját maguk ellenségei: ha olcsóbb lenne a magyar termék, akkor azt vennék. Nem hülyék, hogy a drágábbat vegyék ha van olcsóbb. Verseny van és ez sokaknak (termelőknek) nem tetszik, mert kevesebb haszonnal kellene árulniuk a termékeket, hogy versenyképesek legyenek a külföldiekkel, de nem teszik, csak sajnáltatják magukat meg panaszkodnak.
A vásárlók többsége az olcsóbbat veszi ha minőségben ugyanolyan, mint a drágább, akkor is ha a drágább magyar termék, mert nem a saját pénztárcájuk ellenségei.
Igenis lehet versenyezni egy külföldi multival. A külföldi multinak magasabb fizetéseket kell adnia, magasabb a szállítási költsége, mint egy magyarnak. Ha a magyar nem tud vele versenyezni, akkor nézze meg miért nem, mit csinál jobban, hatékonyabban a külföldi és tanuljon, ne csak panaszkodjon.
Dehogynem van ahol már megközelítette, és van ahol jó irányba megy.
Persze nem a Magyarország szerű korrupcióra épülő birka társadalmak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!