Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Atomháború? Nukleáris tél?...

Atomháború? Nukleáris tél? Van erre forgatókönyv? Felbomlana a kormány?

Figyelt kérdés
Ha például egy USA-NATO vs. Észak-Korea-Kína-Oroszország szerű világháború robbanna ki, nem valószínű, hogy mi kapnánk, (feltételezzük azt hogy biztos nem kapunk) akkor a kormány mihez kezdene a beköszöntő nukleáris téllel? Vajon menekítenék az embereket? Vagy lenne egy értesítés a Belügyminisztériumtól, hogy zárkózzon be mindenki, halmozzon fel vizet, szigetelje az ablakokat, és onnantól elengednék a kezünket? Vajon Pesten a kettes és hármas metrókba el lehetne menekülni? Ezeknél a metróknál vannak több tonnás biztonsági kapuk, amiket le lehet zárni, vajon mehetnének oda az emberek?
2020. jún. 2. 07:00
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

A hidegháború csúcsán volt, akkori tervek szerint kb. 10 ezer embert vittek volna óvóhelyekre, a többit kitelepítették volna a Szovjetunióba.

Persze tudták, hogy aki arra elindul az úgyse ér oda, de ez arra volt, hogy ne legyen pánik. Aztán kiderült hogy a metró sem ér semmit (legnagyobb mélysége 38,4 méter), meg a 39 méter mély 2200 fős bunker sem, ez mára már teljesen elhanyagolt.

[link]


Egy 10 tonnás hagyományos bunkerromboló bomba direkt találata 50 méter mélységet kipucol. Egy tisztességesebb atombomba meg 2 millió tonna hagyományos bombának megfelelőt durran. (A régebbiekben egy nagyobb töltet volt, az újakban több kisebb.).

Pont ennyit dobtak le az amerikaiak és britek egész Európára a második világháborúban (1,5 millió tonnát ebből Németországra), a Luftwaffe 800 ezer tonnát dobott le az orosz fronton.


A nagyobb töltetekből is az atomháború csúcsán volt 10 ezer mindkét félnek, ma meg fejenként úgy 1600. Tehát egy atomháborúhoz képest a második világháború csak játékháború volt.

2020. jún. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem erre gondoltam.
2020. jún. 2. 11:44
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Téged külön megmentenének! :) Ez így már jó válasz? :)
2020. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kérlek ne debilkedj, a nukleáris télről kérdeztem, és hogy ez hogyan hatna ki az országra. Értelmezd legközelebb a kérdést:)

Direkt írtam hogy MI NEM KAPUNK atomot.

2020. jún. 2. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan miért úsznánk meg NATO tagként az atomháborút? Nem olyan alkatok az oroszok, hogy hagynák hogy a NATO szövetséges kis országok a nagyok pusztulásán nevethessenek. Van kb. 1600 interkontinentális ballisztikus rakétájuk a nyugati világ 1 milliárd emberének és csapásra tervezett 25 millió négyzetkilométerének kipusztítására (Auszrália belsejét bár bennszülött meg farmer miatt már nem szórnák meg).


Azaz egyetlen rakéta 10-15 különböző célba becsapódó atomtöltetének a feladata átlagban 125x125 km-t és 600 ezer elpusztítása. Ez meg simán megy...

2020. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
...600 ezer ember
2020. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kérdésemben kikötöttem, hogy mi nem kapunk, és arra voltam kíváncsi, hogy ebben az esetben hogyan hatna ránk a nukleáris tél.
2020. jún. 3. 06:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan kérlek.. ha az EU-ban csoda folytán pont mi nem kapunk, akkor ott a sugárzás ingyen. Nem éljük meg azt a telet
2021. febr. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!