Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban jó döntés-e, hogy...

Valóban jó döntés-e, hogy Budapest forgalma megálljon 1 percre június 4-én a Trianoni megemlékezés miatt?

Figyelt kérdés

Karácsony Gergely azt a döntést hozta meg, hogy június 4-én álljon meg Budapest közlekedése 1 percre, hogy ezzel emlékezzünk meg Trianon kapcsán. Az én személyes véleményem az a közlekedés megállítása kapcsán, hogy ez a döntés nem teljesen tisztességes. Úgy gondolom, hogy sokkal igazságosabb és tisztességesebb lenne megadni a lehetőséget mindenkinek, hogy ő hogyan szeretne megemlékezni, ha egyáltalán meg szeretne. Iskolában is ugyanez volt egész életem során, ott is rám kényszerítették az iskolai ünnepségeket, pedig én nem szerettem volna elmenni, mégis kötelező volt. Azt hittem, hogy felnőtt emberként nekem ezt már nem kell többé átélnem, hogy kötelezőben belelöknek engem egy megemlékezésbe vagy ünnepségbe, döntési lehetőség nélkül.


Személy szerint, mivel én egy rendkívül optimista és energikus, pozitív ember vagyok, én sohasem a múltba tekintek, hanem a jelenbe és a jövőbe. Számomra a jövő építése az ami nagyon fontos. Az én életemben is történt rengeteg nagyon rossz dolog, szexuális erőszaknak is voltam áldozata és édesapám előttem lett öngyilkos. Én úgy gondolom, hogy kulcsfontosságú, hogy az ember képes legyen előre nézni erősen, boldogan, optimistán.


Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem arról van, nem tartom tiszteletben hogy valaki szeretne megemlékezni. Nekem ezzel semmi problémám nincsen, ha valaki szeretne, akkor emlékezzen meg. De én nem szeretném a múlt fájdalmát a vállaimra tenni és nem szeretném látni az emberek arcán a fájdalmat sem. Ez az oka annak, hogy én nem értek egyet a döntéssel, de természetesen tiszteletben tartom.


Valóban jó döntés-e hogy megálljon Budapest forgalma 1 percre?



2020. jún. 1. 21:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Lényegtelen? Olvastad amit írtam, dugó okozására pl tökéletesen alkalmas. Képzeld el, egy forgalmasabb úton megáll csak 20 autó egy sorba. Első elindul, rá pár másodpercre a következő és így tovább. A 10 autó már jóval késve indul meg 20. még jobban közben torlódik fel még több. Így készül a dugó...
2020. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok egy úgynevezett jobboldali ember. Különösen nem szeretem, amikor mindenféle vitatható hazafiságú jobboldali pártok tucatjai évtizedek óta Trianonból akarnak úgymond megélni...


De ez az évforduló nem egy percet, ez egy egész napos leállást és megemlékezést érdemelne! Ha már Budapestnél tartunk: Nem csak az ország és a magyarság java lett oda - mint mindenki tudja, nem csak a maradék ország nyomorodott gazdaságilag egy életképtelen semmivé, még Budapest is tönkrement Trianonban. Száz éve megtorpant ez a csodálatosan és rohamtempóban fejlődő város, ami építkezést kb. a Hungária körúttól kifelé akkor félbe hagytak, az azóta ott áll, az összes kidőlt-bedőlt üres telek. Hát ki kell nézni az ablakon, száz éve az enyészeté az összes teljesen értelmét vesztett pályaudvar: Északi, Dunai, Vizafogó, Rákosrendező meg húsz más, ami indult volna vissza az erdélyi sóért vonat az nyolcvan év múlva is még ott rohadt, már ecetfák nőttek ki belőle. Egy rommá lett minden. Az összes kapcsolódó gépgyár, malom, feldolgozóüzem Pesten minden teljesen tönkrement. Száz éve ott állnak gyárak százai kivert-bevert ablakokkal...


Mondjátok, milyen érzés, amikor az ember idegenné válik a saját hazájában? Amikor mindenféle idegen tanácsok úgy dózerolják össze és szét a faluját, amit gyűlölnek, ahogy nekik tetszik? És utána azt mondják, hogy te itt nem is vagy. Szemébe mondják, hogy ez a falu már nincs. Odavágják valami máshoz, aztán ráépítenek a helyére százezres román lakótelepet? Megmondják, hogy el lehet innen menni. És milyen érzés lehetett az embernek a saját kezével épített házból egy szál batyuval menekülni? Meg akiknek tényleg menniük kellett... Százezrek voltak Pesten menekültként, bekéredzkedve szobánként tízen, meg mindenféle kifűthetetlen sufnikban, vagonokban. Se fűtés, se víz, se vécé. Én még legyinthetnék, mert nekem csak a 2/8-a jött a dédszüleimnek határon túlról egy szál gatyában hadi nyomorékként, de van akinek szinte mindenkije onnan jött Pestre. Igenis, meg fog emlékezni róla ez a város.


Egy perc állástól féltek? Hát 100 éve áll ez a város. Tessék szétnézni a Józsefvároson. Vagy Rákosrendezőn. Az volt a Felvidék rendezőpályaudvara. Mint egy atomkatasztrófa. Ezt csinálta Trianon Budapestből.

2020. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
17%
A hegyibeszéd után meg mondd el azt, hogy mégis mi jó származna az álldogálásból? Szerinted majd ha egy perc ha egy nap, attól bármi más lesz, vagy épp az emberek 99,9%-a a kocsijában üldögélve nem azt fogja mondani, hogy menjünk már a bánatba ezzel az álldogálással?
2020. jún. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj h mai embereknek nincs informaciojuk arrol h mit veszitett az orszag meg h mire lenne képes.


Iskola medianak fogalakoznia kene a temaval reszletesen!


Főleg arra kéne helyezni a hangsulyt h milyen ertekekkel rendelkezett a nagy Magyarorszag!


Meg arra hogy erzelmileg mit éltek at abban az időben mikor harcoltak a hazajukert.


Ha valaki negtaiv dolgokra nem akar emlekezni az egy envedo mechanizmus.

De szerintem ez az ország megerdemelne ennél jóval tobbet is!


En annak nagyon örülök h a kormanynak volt annyi esze h nem gyaszunneppe hanem nemzeti osszetartozas ünnepe nyilvanitotta.


Most ha belegondolok mai elkorcsosult orszag az allamalapitast sem.unnepli megfeleloen.


Trianon napjan hatalmas kulturalis eseménnyé kene3alakitani es sok osszejovetelt tervezni es Budapest lehetne ennek a központja.

2020. jún. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%

Karigeri azert ennel jóval komolyabb megemlelezest kitalalhatott volna!!! Ez nagyon gyenge volt tőle!!!

Már december ota nagy ünnepi reklamoknak kéne lenni a kulturalis programokrol!!!

2020. jún. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

lesz egy perc megállás, meg egy párórás dugó XD

de nem baj, úgyis minden kis ötéves azon fog sírni, hogy jajjj, a béla elvette a homokozólapátom...száz éve.

2020. jún. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Ti inkább menjetek a bicskázók mellett szimpitüntizni! 😂
2020. jún. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen nyafogni, úgy sem lesz semmilyen megállás mert kivitelezhetetlen.
2020. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!