Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban jó döntés-e, hogy...

Valóban jó döntés-e, hogy Budapest forgalma megálljon 1 percre június 4-én a Trianoni megemlékezés miatt?

Figyelt kérdés

Karácsony Gergely azt a döntést hozta meg, hogy június 4-én álljon meg Budapest közlekedése 1 percre, hogy ezzel emlékezzünk meg Trianon kapcsán. Az én személyes véleményem az a közlekedés megállítása kapcsán, hogy ez a döntés nem teljesen tisztességes. Úgy gondolom, hogy sokkal igazságosabb és tisztességesebb lenne megadni a lehetőséget mindenkinek, hogy ő hogyan szeretne megemlékezni, ha egyáltalán meg szeretne. Iskolában is ugyanez volt egész életem során, ott is rám kényszerítették az iskolai ünnepségeket, pedig én nem szerettem volna elmenni, mégis kötelező volt. Azt hittem, hogy felnőtt emberként nekem ezt már nem kell többé átélnem, hogy kötelezőben belelöknek engem egy megemlékezésbe vagy ünnepségbe, döntési lehetőség nélkül.


Személy szerint, mivel én egy rendkívül optimista és energikus, pozitív ember vagyok, én sohasem a múltba tekintek, hanem a jelenbe és a jövőbe. Számomra a jövő építése az ami nagyon fontos. Az én életemben is történt rengeteg nagyon rossz dolog, szexuális erőszaknak is voltam áldozata és édesapám előttem lett öngyilkos. Én úgy gondolom, hogy kulcsfontosságú, hogy az ember képes legyen előre nézni erősen, boldogan, optimistán.


Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem arról van, nem tartom tiszteletben hogy valaki szeretne megemlékezni. Nekem ezzel semmi problémám nincsen, ha valaki szeretne, akkor emlékezzen meg. De én nem szeretném a múlt fájdalmát a vállaimra tenni és nem szeretném látni az emberek arcán a fájdalmat sem. Ez az oka annak, hogy én nem értek egyet a döntéssel, de természetesen tiszteletben tartom.


Valóban jó döntés-e hogy megálljon Budapest forgalma 1 percre?



2020. jún. 1. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem egy perc GDP vesztés túl nagy megemlékezés a jelentéktelen Trinanoni döntésre. De hát ilyenek ezek a nacionalisták mint Gergely is.
2020. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem értem,mi ertelme ennek. Az ember megy a dolgára, nem bohóckodni akar.
2020. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom, az apád sírjánál sem szoktál megállni egy percre, mert te optimista, energikus, pozitív ember vagy.

Messze állok ideológiailag Karácsonytól, de ezt egy értékelendő gesztusnak tartom tőle.

2020. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Úgy sem fog megállni mindenki, szóval alapból veszett ügy.
2020. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ennyit ki lehet bírni. (De amikor más vonulgatók akadályozzák a fél várost az nem baja egyeseknek.)
2020. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Igen, szerintem jó döntés. 1 perc késlekedésbe nem fog belehalni senki.

A baloldalt mindig az a vád éri, hogy nem állnak ki eléggé a nemzetért, nem foglalkoznak a történelmi tragédiákkal stb. Most Karácsony hoz egy ilyen döntést, és ez sem jó?!


Amúgy meg a saját járművet használóknak nem lesz kötelező megállni (bár illene), a tömegközlekedési eszközök viszont meg fognak.

2020. jún. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Nekem Trianon nem olyasmi, amiről így meg akarnék emlékezni, ennyi. Hogy lehet ezt egy szülő sírjával összevetni, eszednél vagy te?

Oké, neked fontos, emlékezz meg róla. De azért ne őrülj már meg teljesen, és ne akarj már másokat is bármire kényszeríteni.

2020. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Bár nem értem mit keres a főpolgármesteri székben,de ezt jó ötletnek tartom.
2020. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4%
Na mert ennek aztán nagyon sok értelme lenne, így is katasztrofális a közlekedés nem kell még ez is. Arról nem beszélve, hogy nem is lesz semmi belőle, mert most kimondja x időpontban álljon meg mindenki na és akinek siet vagy késik az órája. Arról nem beszélve, hogy akkora dugót lehetne vele okozni mint annak a rendje.
2020. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

1 perc megállás a közlekedésben lényegtelen.

A gyárakban a munka nem fog megállni.

Az országúti forgalom szintén nem fog megállni.

Trianon-téma a legkevésbé sem izgat, de ennyit simán el lehet viselni, ha másvalakinek fontos ez.

2020. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!