Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy miért nem vonult be...

Horthy miért nem vonult be Burgenlandba 1938-ban, mikor a németek szándékosan megálltak a Lajtánál?

Figyelt kérdés
2020. máj. 25. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Erre van forrásod, hogy megállt a Lajtánál?


Mert kerestem, de hasonlót sem találtam angolul és magyarul sem.

2020. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt Drábik János mondta egy előadásában.
2020. máj. 25. 21:35
 3/14 Fortissima Finguss ***** válasza:
Érdekes feltételezés...Még nem hallottam de akár lehet igaz is...Csak sohasem beszélt róla senki.Azt hogy persze nem vonult be a nem feltétele a visszaadásnak. Ha igaz lett volna a H-itler figura akkor ezt nem lett volna szabad elmulasztania.Érdeklődéssel várom a további adatokat, esetleg a bizonyos Drábik előadás linkjét...
2020. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
A burgenlandi magyar városok is 99%-ban szavaztak a német birodalomhoz való csatlakozáshoz, bár kérdés hogy ez ugye mennyire volt befolyásolt szavazás. Egyébként meg Németország akkor nagyon erős és fejlett volt, vezetőjük pedig a vilagtörténelem egyik legnagyobb alakja, hihetetlen népszerűséggel a nép körében. Tudták ezt akkor is. Ahogy ma is inkább Ausztriát választanák Mo. helyett
2020. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%

Folyt. Nézzétek meg az akkori videókat. Rengetegen kitörő lelkesedéssel fogadták Hitlert. Mikor beszédet mondott Bécsben, akkor több mint 1.5 ember volt kint és éljenzett. A hideg kirazza az embert, mikor bejelenti hogy hazája csatlakozik a német birodalomhoz. https://www.youtube.com/watch?v=t75ldUNc2Xw&app=desktop 1

perctől. Brutális! Hitler célja hogy minden német egy birodalomban éljen, ezzel a lépéssel nagyon közel került hozzá.

2020. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*1.5 millió
2020. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Fortissima Finguss ***** válasza:
0%

Ha a Párizs környéki békeszerződések rehabilitálására esküdött Hitler elvtárs, akkor nem volt helye a népszavazásnak. A terület 1000 éve Magyarországhoz tartozott. Saját területeit, mint kelet Poroszország,az első világháború után Lengyelországhoz csatolt területek zokszó nélkül visszacsatolta .

Kíváncsi lennék mi az gazság, főleg hogy senki sem beszél róla

2020. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Fortissima Finguss ***** válasza:
28%
a történelmi elv alapján a terület Magyarországot illeti, mert az első világháború után a magyarságot megritkították különböző praktikákkal. Jelenleg is ez a technika megy.
2020. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Fortissima Finguss ***** válasza:
0%
Annyit viszont én tudok elmesélni, valahonnan szereztem az infót, de a mai napig hitelesnek tartom, hogy: a magyar hadsereg a 2. bécsi döntés előtt felvonult a teljes román határra, nyilván egyfajta nyomásgyakorlás képen, de nagyon nagy meglepetést és csalósást okozott a 2. bécsi döntés ami csak Erdély felé juttatta vissza Magyarországhoz. No erről se sokszor hallunk.
2020. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Fortissima Finguss ***** válasza:
Minden esetre ha nem derült volna már ki, hogy ki is volt valójában a bajuszos német, vagyis osztrák, nagyon levont volna a hitelességéből Magyarország megcsonkítása, szavazással együtt, szavazás nélkül is.
2020. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!