A hortisták általában kedvelik Orbánt és a Fidesz kormányt?
Figyelt kérdés
2020. ápr. 10. 15:44
1/6 anonim válasza:
Én nem kedvelem.
Horthy Miklós gazdaságpolitikailag az Egyesült Királyságot, illetve Egyesült Államokat tartotta példának.És már akkoriban üzleti negyedet, felhőkarcolókat akart Budapestre.
Ellenben, a Fidesz, amikor hatalomra került, nem változtatta meg az állami újraelosztás mértékét.Az ÁFA is óriási mértékűre duzzadt.
2/6 anonim válasza:
Általában jellemző lehet(ett). A hortisták erősen antikommunisták, antiszocialisták voltak. A háború utáni rendszerben keményen üldözték is a hortistákat, sokat bebörtönöztek vagy ki is végeztek.
Az MDF, Fidesz antikommunista pártként vonzó lehetett számukra.
3/6 anonim válasza:
"hortisták" nem nagyon vannak már, de az O1G-isták, és Fidesz kormányisták kedvelik vitéz nagybányai Horthy Miklós Kormányzó Úr Őfőméltóságát.
4/6 anonim válasza:
Nem. A fidesz kevelői a kádáristák, hiszen a "boldog békeidők" rendszerét akarja visszaépíteni, e MSZMP, KISZ funcionáriusokból álló párt.
5/6 anonim válasza:
Szerintem nagyon. Nem állnak messze a politikai palettán, nemzeti populisták, valahol középen. Mindketten meggyőzően hitetik el, hogy a haza javáért tesznek. Még Tisza Istvánt és Antallt is idevenném.
6/6 anonim válasza:
Igen, nem titkolt célja a Fidesznek, mint ahogy azt a NER-ben is megfogalmazta, hogy a 44 utáni jogfolytonosságát helyreállítsa az országnak, amivel nem is lenne semmi probléma, csakhogy ez nem kellene, hogy egyenlő legyen a Horthy- rendszer restaurációjával. Véleményem szerint, mind gazdaságilag, mind politikailag a maga idejében a Horthy- rendszer volt a lehető legjobb válasz a 18-19 utáni káoszra összeomlásra, Trianonra stb. A 2. vh-ba meg így is- úgy is belekeveredtünk volna, vagy kitartunk a revízió mellett és úgy, vagy megszállnak korábban a nácik, és lehet, hogy nincs Don-kanyar, de sokkal több a fasizmus áldozata, ilyen szempontból mindegy is. Az Orbán kormány, meg nagyon jó nosztalgiát ad az embereknek ezzel kapcsolatban és próbálja kevés sikerrel, de lemásolgatni a 20-as évek Magyarországát, hiszen ő beállít egy katasztrófahelyzetet, amelyre ő maga a megoldás, követve a Szent Istváni állameszményt. Legalább is ez az amit állít, a megítélést mindenkinek a fantáziájára bízom. Én nem tartom magam jelenkori Horthy-korszak restaurátornak, de a két vh. közti időszak tevékenységeivel majdnem kivétel nélkül egyet értek, még a háború alatt is a mentjük ami menthető, kivonjuk magunkat amíg lehet politikával is a kiugrási kísérlettel együtt. Nem gondolom azonban, hogy ennek a fajta kríziskezelésnek, most létjogosultsága lenne, tekintve, hogy 100 év alatt igen jelentős politikai, társadalmi változások történtek (gondolok itt a még be nem következett valódi polgárosodásra is), amelyeket még Horthy is tisztán látná, hogy nem illeszthetők bele az akkori koncepciókba. Az Orbán- rendszerrel meg 90%-ban nem értek egyet, mondom ezt nacionalista- de szociális ügyekben progresszívként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!