Vona Gábor miért nem rúgta ki a Toroczkai-féle szélsőjobbot a pártjából amikor néppártosodást vitte?
1., Vona nem néppártosodott, hanem a baloldal felé közeledett és ez nagy különbség
2. Toroczkai többször is fölemelte a hangját, ahogy Dóra, Előd is. Kerítésnél, CEU-nál, Havas Henriknél, vagy Mirkóczki Tóta seggnyalásánál.
Vona azonban egy zsákutcába tolta a pártját, mert ha kampányidőszakban bárki kilépett volna, akkor rájuk lehetett volna fogni, hogy miattuk buktak el, meg kampányban amúgy sem szakítunk pártot, mert az aljasság. Ráadásul Vona a legtöbb dologról nem egyeztetett a pártjával, hanem csak ment, mint egy elszabadul hajóágyú. Ennyi.
Toroczkai azért kapta meg az alelnökséget 2016-ban, mert Vona azt gondolta, hogy ha egy radikálisabb személy is ott van a vezetőségben, akkor meg tudja tartani a Jobbik a radikális szavazókat is. Vona gyakran említi manapság azt, hogy a Jobbik egy hidat képzett a jobbközép emberek és a radikális jobboldaliak között. Na, ha ezt a példát nézzük, akkor mondhatjuk, hogy Toroczkai volt a "Radikálisok hídfője", tehát a radikálisok képviselője a pártban.
Szerintem a néppártosodó jobbikkal egyet nem értő politikusok azért nem emelték annyira fel a szavukat, mert ki akarták várni a '18-as választást. Nyilván a kampányban nem vetett volna jó fényt a pártra, ha az látszódott volna, hogy a párton belül is hatalmasak az ellentétek.
Toroczkainak az elbukott választás után már csak két célja volt a parton belül: megszerezni az elnöki posztot, és visszavinni a Jobbikot a radikális jobboldali irányba. Mint ismert, Toroczkainak épphogy nem sikerült megnyerni a tisztújítást (asszem 46-54 arányban vesztett Sneiderrel szemben). A többi pedig már történelem.. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!