Ezután is megy majd az agitálás a diplomaszerzés ellen,hogy kiderült, sokkal kevésbé kopott fel a vírusos válság idején az álluk, mint a nem diplomásoknak?
A cikk szerint a diplomásokat kevésbé érintette a diploma, mint az alacsonyabb végzettségű embereket.
Kérdezem, sok ..... nem akarok pejoratív lenni, p betűs ember miért hangoztatja állandóan,hogy,túl sok a diplomás,nem kell annyi diplomás, túl sok az irodakukac,fiatalok nem akarnak dolgozni.....stb
A belinkelt statisztika mind megcáfolja a diplomaszerzést ellenzők érveit.
A 2008-as válság idején is a diplomások kevésbé érezték meg a válságot.
Persze, elsősorban jogi,gazdasági,műszaki, EÜ diplomások van szó.
Kedves 1,
én sem voltam kitűnő tanuló középiskolában, mégis elvégeztem egy nem is könnyű szakot.
El kellene felejteni azt,hogy a felsőoktatás a zsenik, kitűnő tanulók kiváltsága, mert nem az, 2020-at írunk, nem 1880-at, ahol csak egy nagyon szűk kör tanulhatott felsőoktatásban.
Nyugat-Európában még lazább a felvételi, mint nálunk.Mégis, jobb az oktatásuk.
#1 "Így hogy akik kettessel végigmentek a gimnáziumon, de gazdagok a szülei ugyanúgy diplomázhatnak, így ledegradálja az egészet. "
Ugyan mutasd már meg nekem, hogy akik kettessel végezték el a középiskolát azok melyik egyetemen is szerezhetnek diplomát?
Azt, hogy évekkel a középiskola után, a felvételi vagy érettségi eredményeik alapján bejutva egy fizetős képzésre, ne keverd össze vele.
lehet hogy azt hiszed elég bejutni egy egyetemre, de attól még nem lesz senki diplomás hogy felvették és fizetett érte.
Ha valaki végig tudta csinálni a vizsgáit, államvizsgázott sikeresen, akkor totál mindegy hogy a középiskolában milyen eredményei voltak előtte, megérdemli a diplomáját.
Nálunk a tanulok 80%a kihullott az első 2 évben.
Szerintem számít, hogy valaki tanulni menjen az egyetemre. Nem való bárkinek. 85ös IQval esélyed nem lenne. Ennyivel katonának nem vagy alkalmas. Magyarországon 17% ez a szint.
Diplomásokat hasonlítjátok mindenki máshoz de nem ilyen egyszerű a világ. (nem csak diplomás meg nyolcosztályos betanított munkás van)
Ha mondjuk konkrét szakmákat hasonlítanál a diplomához már nem biztos, hogy igaz lenne a cikk állítása.
A "diplomások" egy nagy részét az állam szívja fel, elég megnézni hány pedagógus, orvos, ápoló ... van ma Magyarországon. De ez megint a többi ember befizetése/munkája nélkül nem megy.
Ezt kéne felfogni, hogy hiába nem a titkárnőt, mérnököket építették le első körben hanem a kétkezi munkást rakták lapátra de ha ő nincs akkor nem lesz kivel termékeket gyártani, nem lesz aki a szolgáltatásokat nyújtsa ergo előbb utóbb ha nem indul be a gazdaság a diplomások is a hajukra kenhetik a diplomájukat.
Kell az, hogy tanultak legyenek az emberek, de az is kell, hogy olyan dolgokhoz értsenek aminek haszna is van és az nem járható út, hogy senki se lesz aki autót javít, szemetet szed ... (EU-ban ez megy és kb. minden "alantas" munkát vendégmunkásokkal látnak el)
kb. 30%-a a fiataloknak diplomát szerez, az EU-ban ez a szám 39% de te most tényleg elhiszed, hogy 1 az agyával dolgozó felnőttre elég 2 aki meg a kezével dolgozik?
Főleg úgy, hogy a szolgáltató szektor erős a fejlett országokban. (iparnál még egye fene, gépesítünk de szolgáltató szektorban robot fogja a hajad vágni, meg szerelni az autód ... )
Menni fog, mégpedig azért, mert az értelmiségi réteg indokolatlan gyűlölete, az egyszerű, nagyvilági csudadolgokkal nem foglalkozó melósbácsi puritán gyakorlatiasságának glorifikálása, a régies/egyszerű élet feltétlen imádata, a szokatlan/más/távolniak tűnő dolgoktól való zsigeri rettegés, a csordaszellem, és a szláv országokra is erősen hajazó "haggyálmár a fura csudabogár izéjiddel" mentalitás, illetve ezeknek a bommer memeket megszégyenítő megideologizálása a magyar néplélek része, ráadásul olyan része, amit Orbi és a kormija lassan 10éve stimulál kb. Minden szavával.
Menni fog mert a dicsőséges PaTrIóTa netharcosok szinte teljes kollektív öntudata lényegében erre a "vannak ők a füves, templomba nem járó, nemhazaszerető, nagyvilági kozmopolita lipsik akik nem szégyellik magokot, és mi az egyszerű, jaózanparasztieszű, főleg vidéki tisztes hagyományőrző népségek akinek nem kell ez a sok idegen hókuszpókusz". Ennek a fenntartásához pedig elengedhetetlen elem demonizálni mindent ami ki ragad ebből az egekig magasztalt közegből.
Ha ezt összeadjuk az országban jellemző frusztrált "munkaalapú" társadalommal, elég egyértelmű a story.
#1
Majd, ha Magyarországon megszűnik az iskolák közötti színvonal különbség akkor lehet ilyet mondani.
Nem kellene elfelejteni, hogy magyar oktatási rendszerben folyamatos szelekció zajlik. Én sem voltam sohasem kitűnő tanuló, csak az nem mindegy, hogy melyik iskolában. Ahova én jártam egy vidéki elit gimnázium volt, ahol nem azt volt a kérdés, hogy bejutunk-e az egyetemre, hanem melyikre. Évek(talán év tizedek óta) a végzős hallgatók közül az felsőoktatásba felvett diákok aránya 90% fölötti. Osztályom fele BME-re ment 2/3 Pestre és az volt a legnagyobb fájdalom, hogy SOTE helyett csak a Debreceni Orvostudományi Egyetemre vettek fel valakit.
Pusztán a jegy ma Magyarországon semmit nem jelent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!