Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan hisz valaki Matolcsynak?

Komolyan hisz valaki Matolcsynak?

Figyelt kérdés
A gazdasági miniszter ugyanis azt mondta a Széchenyi-terv újbóli megindításáról rendezett minapi fórumon, hogy 2030 körül Magyarország gazdasági teljesítménye és életszínvonala meghaladhatja az Európai Unió átlagát. Nos, ilyesfajta ostoba kijelentéseket tenni teljesen fölösleges abban az országban, ahol immár 65 esztendeje az „eljövendő jobb jövő” illúziójával kábítják az embereket. De reálisan szemlélve a dolgokat: 2030 körül, vagyis 20 esztendő múlva Magyarország népessége már jóval 10 millió alatt lesz, a nyugdíjasok száma megközelíti majd a 4 milliót, a cigányok pedig jóval többen lesznek egymilliónál. Miféle gazdasági fellendülésre lehet számítani egy kétségbeejtően elöregedett társadalomban, melyben egy legalább másfél milliós, nem kis részben a munkától irtózó (de a bűnözésben élen járó) erőszakos kisebbség terrorizálja az őket eltartó, alig két-három milliós, becsületes, tanulni és dolgozni akaró „többséget”? Amely „többség” – ha a mai kétségbeejtő egészségügyi mutatókat vesszük alapul – 20 esztendő múltán még a mainál is súlyosabb lelki és testi bajokkal küszködik majd, annál is inkább, mivel már most látszik, hogy az IMF mértéktelen követelései miatt a Fidesz-kormány sem fog az elődjénél több pénzt fordítani sem az egészségügyre, sem pedig az oktatásra.
2010. júl. 29. 14:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

16:33


"Azok,akik devizahitelesek,akik nem gazdagok és egyre jobban lesüllyednek a nyomorúságba! Pedig az egykulcsos adó ezt hozza majd magával!"


Az egykulcsos adó senkinek nem fogja csökkenteni a jövedelmét a mostani szinthez képest.


A szegényeket meg ne azonosítsd a devizahitelesekkel. Devizahitelt, havi 50 vagy akár 100 ezer törlesztéssel, nem a szegény vesz fel, hanem a feltörekvő kispolgár vagy középosztálybeli. Aki havi 90-et keres, az nem vesz fel devizahitelt. Ha igen, akkor hülyeséget csinál.


Unom már, hogy mindenki a devizahitelesekért siránkozik, mintha rajtuk kívül nem élne még 9 millió másik ember ebben az országban.

2010. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Azoktól a cégektől akik általában feketén dolgoztatnak elenyésző bérekért adót csalva..."

Talán azért feketén, mert irreális, hogy a bérek 70-80%-a adó? És ugye mit szeretne a Fidesz? Adót csökkenteni. Kapisi? (Kétlem...)

2010. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Matolcsy feltételes módot használ. Magyarország képes LEHET erre"


2030ra A Holdon magyar űrbázis épül.Ha mégsem akkor az azok miatt van akik nem hittek benne,így ők inkább kössék fel magukat.A gond ott van hogy már megint irreaális célokat tűzünk ki.

Az egyik internetes közösségi játékban is ugyanez történt.A játékbeli politikai vezetés olyan magas célokat tűzött ki amit nagyon nehezen értünk el és azt is csak csekély ideig tudtuk tartani.Aztán jöttek az anyázós kommentek meg a "mocskos kormány mondjon le" stb rengetegen el is hagyták a játékot.


És mi az EU átlag ? a nyugati-északi rész jobban él,a keleti pedig mindig le is lesz maradva.Szarabbal élünk mint a németek,de jobban mint a románok.


Biztos én vagyok a hülye, de még mindig nem tudtam meg,hogyan fog fellendülni a "magyar" "gazdaság",ami a multikra,az exportra, és az államra épül.És hogy ki fogja kitermelni a nyugdíjakat nem 20,hanem 10-15 év múlva? a kukás cigányok ? :D Én csinálnám az ótvart,(a kukás és az utcasöprés nem is olyan ótvar munka mint hiszitek:D) de még az SINCS !


Na mindegy,én nem ezt vártam,azt hittem tényleg gyökeres változás lesz,de ez még mindig néphülyítés csak a másik oldalról.

2010. júl. 29. 23:56
 14/15 anonim ***** válasza:

ma 23:56


1. Ha tudni akarod, mi Matolcsy terve, akkor ne itt hőbörögj, mint valami idióta, hanem olvasd el a második Széchenyi-terv anyagát. 200 oldal, úgyhogy készülj fel rá, hogy hiányolni fogod a konkrétumokat (hőböröghetsz), ha a részletekre vagy kíváncsi, akkor majd 1 vagy 2 év múlva menj el valamelyik illetékes államtitkárságra és kérj információkat. Ha normálisan viselkedsz (nem játszod a nagyokost), talán nem penderítenek ki.


2. Továbbra sem értem, mire jó azt bizonygatni, hogy úgysem fog sikerülni felzárkóznia az országnak. Jól nem esik ezt mondogatni, hacsak nem vagy valami perverz elmebeteg. Okosnak nem tűnsz tőle, mert aki mindent leszól, az nem okos, hanem bunkó vagy okoskodó szalonidióta benyomását kelti. Előre nem lendíted az ország fejlődését, mert a pesszimizmus terjesztése senkin sem segít. Jobb terved nincs, mint a Matolcsyé vagy bárki másé. Akkor mi az értelme a süketelésednek?

2010. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Matolcsy egyszer mar Orbannal együtt bukott,nem bízom benne.
2010. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!