Most akkor a kormány kötelezővé tette a maszkot, éttermekben, áruházakban, tömegközlekedésen vagy csak ajánlott?
Ma ahol én lakom Debrecenben, (nagy város), de vidék, megszűnt a kijárási korlátozás, viszont állítólag kötelező a maszk, van aki azt mondja, hogy csak ajánlott.
Az emberek 50%-án nem volt maszk a boltokban, tömegközlekedésen sem, rajtam sem. De állítólag a dkv-s sofőrök felettesei nem adtak ki utasítást, hogy le kell küldeni azt az utast akin nincs maszk. Egy sofőrrel beszélgettem és azt mondta, hogy rá is kérdeztek a főnöktől, hogy mi legyen aki azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, ha valakin nincs maszk, így a dkv munkatársai nem szólnak, az ellenör sem büntet, mert ők azt mondták, hogy a rendőrség hatásköre ez, az ellenőr azt büntetheti ami eddig is benne volt a pótdíj szabályzatban, ilyenért viszont csak szól, hogy lehyen máskor maszk. A dkv-honlapon amúgysincs fent, hogy kötelező maszkban utazni. Amíg nincs fent, addig nincs miről beszélni, magyarázta a sofőr.
Most akkor nem értem, kötelező az előbb emlìtett helyeken a maszk vagy csak ajánlott?
Hány hete hallgatjuk a majd pár nap és itt is az lesz, mint Olaszországban dumát, és soha nem lett semmi.
A legújabb információk szerint a vírus decemberben már Franciaországban volt, a médiahiszti kirobbanásáig mégsem tűnt fel senkinek, hogy létezik a dolog. Utána a pánik a WHO gyilkos protokollja (gépi lelegeztetes, kísérleti gyógyszerek, amik már igazoltan többet ártottak a betegeknek, mint hasznàltak) megemelték a halottak számát. Nonszensz, hogy egy papayaból is kimutatták már a COVID-ot, és a statisztikákban, ha te katatón kómában vagy 2 hete egy motorbaleset miatt, de a COVID kimutatható belőled (ami egy papayabol is kimutatható, akkor te már COVID halott vagy) nonszensz. Abba kellene hagyni az emberek vegzálását, és megfélemlítését
Debreceni tapasztalatról írtál, ott „Mindenki köteles üzletben történő vásárlás és tömegközlekedési eszközökön való tartózkodás során a szájat és az orrot eltakaró eszközt (például orvosi maszk, sál, kendő) viselni.”
↑ 168/2020. (IV. 30.) Korm. rendelet a védelmi intézkedésekről 2. § (2)
Az 1. § (1) szerint „1. § (1) E rendelet hatálya - Budapest főváros és Pest megye kivételével - Magyarország területére terjed ki.”, tehát Debrecenre is kiterjed, hatálybalépésétől, 2020. május 4-től ← 8. § (1)
A záró rendelkezések szerint a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvényt módosították, abba illesztett tényállásként kezelik, a vonatkozó helyszíni bírságösszeg felső határát, erre a szabálysértésre vonatkozóan, megduplázták. A törvény felsorolja, hogy kik jogosultak helyszíni bírság kiszabására:
„39. § (1) A rendőrség az e törvényben meghatározott feltételek esetén bármely szabálysértés miatt kiszabhat helyszíni bírságot. E törvény eltérő rendelkezése hiányában szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértés miatt csak a rendőrség szabhat ki helyszíni bírságot.
(2) Törvényben meghatározott esetben szabálysértés észlelése esetén - amennyiben ezt e törvény külön említi - helyszíni bírságot szabhat ki:
a)
b) a Nemzeti Adó- és Vámhivatal feladat- és hatáskörrel rendelkező szerve,
c) a hivatásos katasztrófavédelmi szerv arra felhatalmazott ügyintézője,
d) a közlekedési hatóság ellenőre,
e) a közterület-felügyelő,
f) a természetvédelmi őr, az önkormányzati természetvédelmi őr,
g) az erdészeti hatóság arra felhatalmazott ügyintézője,
h) a halászati őr,
i) a mezőőr.
(3) A (2) bekezdés g)-i) pontja esetén feltétel, hogy a helyszíni bírságot kiszabó személy a közigazgatási szerv alkalmazottja vagy önkormányzati köztisztviselő, közalkalmazott vagy kormánytisztviselő legyen.”
Tehát a DKV gépjárművezető, nem.
A kormányrendelet szerint, a szájat és az orrot eltakaró eszköz viselésének adott helyeken történő kötelezettsége Budapest és Pest megye kivételével áll fenn.
Budapesten Budapest Főváros Önkormányzata Közgyűlésének 21/2020. (IV. 23.) önkormányzati rendelete szerint2020. április 27-től:
„1. § (1) Az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása érdekében Budapest
közigazgatási területén
a) a BKK Budapesti Közlekedési Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság által megrendelt személyszállítási szolgáltatás nyújtására szolgáló járművön és a megállóhelyeken (peronzáróvonallal rendelkező megállóhelyen a peronzáróvonalon belül),
b) a személytaxival végzett személyszállítási szolgáltatás igénybevétele és nyújtása során,
c) az ügyfélforgalom számára nyitva álló, áru forgalmazására vagy szolgáltatás nyújtására használt helyiségben, valamint az ilyen helyiséget magában foglaló épületnek az ügyfélforgalom számára nyitva álló részében, feltéve, hogy az a szolgáltatás jellegével nem összeegyeztethetetlen,
d) a piacon, a vásáron és a bevásárlóközpontban,
az ott tartózkodó, hat évnél idősebb személynek a száj és az orrnyílását – különösen textil vagy papírmaszkkal, sállal, kendővel, illetve bármely egyéb, a kilégzéssel távozó cseppek felfogására alkalmas eszközzel – teljes egészében és folyamatosan el kell takarnia.”
De mi van a Pest megye 187 településén? Mindenütt hoztak az önkormányzatok ilyen rendelkezést?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!