Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor szándékosan nem...

Orbán Viktor szándékosan nem vesz tudomást róluk és nem tesz semmit a mélyszegénységben élők megsegítésére?

Figyelt kérdés
Mégiscsak van olyan magyar, akit magára hagyna? A járvány alatt óhatatlanul kevesebb munkalehetőség, és adomány jut számukra, az iskolákban étkeztetés nincs hiszen az iskola be van zárva.

2020. ápr. 26. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Na most kellene az ellenzéknek lépni és krumplit meg száraztésztát osztani.


Egyébként én tudok olyan vidéki kistelepülésről, ahol bár az iskolában nincs tanítás, a konyhájából az ételkiszállítás zavartalanul működik. Illetve budapesti középiskoláról is, ahol azoknak, akiknek az ebéd ingyen vagy 50%-os kedvezménnyel jár, ott be lehet menni ebédidőben és átvenni.

2020. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Nincs bezárva az iskola, az igazgató, vagy más megbízott személy köteles bent lenni minden nap. Foglalkoznak azokkal a gyerekekkel, akiknek erre szükségük van. Ez vonatkozik mind a felügyeletükre, mind az étkeztetésükre. Szóval ez most nem jött be, talán próbálkozz a stadion témával!
2020. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szándékosan tettem be a kérdésbe az iskolai ingyenebédet, mert tudtam, hogy a fidesz fanatikusok csak erre fognak ugrani. De kis faluból nem tud mindenki bejárni naponta a városi ebédért. És a kérdés többi részére mi a válaszotok?
2020. ápr. 26. 21:34
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

"A járvány alatt óhatatlanul kevesebb munkalehetőség"


Ha volt munkája és március közepén vesztette el, múlt hét óta még 1 hónapig álláskeresési járadékot kap. (Abban az esetben, ha legalább 1 évi munkaviszonya volt.) Több önkormányzat is, még néhány szemét munkaalapú Fideszes is biztosít további segélyt a területén lakóknak a korlátozások idejére. Nyilván egy ellenzéki település már bevezette az alapjövedelmet.


"adomány jut számukra"


Szerintem, aki adományra szorul ma is el tud menni az ilyen helyekre. A közlekedés topicban például mindennap megkérdezik, hogy ingyenes lett a távolsági buszközlekedés? Nyilván nem ötletelésből mondom.


De összességében mit vársz? Nem kell ahhoz Fideszesnek lenni, hogy lássuk a Fidesz-kormányzat az elmúlt 10 évben nem a segélyezésre rendezkedett be, és nem is várható ebben a változás.


Mindenesetre én azt látom, hogy annak, amiket itt vizionálnak, hogy a korlátozások miatt holodomor következik, nem fog bekövetkezni. Nálunk Fideszes önkormányzat van, és biztosítanak segélyt az állás nélkül maradtak részére, az államin felül is ~60 ezer forintot.

2020. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

"az iskolákban étkeztetés nincs hiszen az iskola be van zárva."

Az iskolákban, ahogy már leírták, bent van valamelyik vezető, egy iskolatitkár vagy pedagógus asszisztens ügyeletben és végzik a munkát. Ahogy bent van legalább egy takarító és gyakran a gondnok vagy karbantartó (hol hogyan hívják), mert folyik az épület takarítása, felújítása. Tehát ez nem jött be.

A mélyszegénységben élők pontosan ugyanazokban a segítségekben, juttatásokban részesülhetnek most is, mint amit megkapnának a tanítási szünetek alatt is, pl. a 11 hetes nyári szünetben. Vagyis az önkormányzattól kaphatnak segélyeket, az államtól a rendszeres gyermekvédelmi támogatást, családi pótlékot, az ingyenes étkezést a gyerekek számára. Ahol az iskolában volt ebédosztás korábban is - mint a mi iskolánkban - oda reggel elhozzák az ételhordót, majd délben jöhetnek érte és a portáról elvihetik az ebédet benne. Ahol nincs iskola, mert kicsi a település, ott ezt olyan módon oldják meg ahogyan a nyári vagy téli szünetben is tették, az önkormányzat jelöl ki egy helyet ahol az ebédet a gyerekek megkapják.

Azt az ebédet, amit ez a kormányzat biztoít számukra már az iskolai szünetben is.

"A szülőknek a települési önkormányzat jegyzőjénél kell jelezniük, ha igénybe szeretnék venni az ingyenes gyermekétkeztetést a téli szünet alatt, ezzel biztosítani tudják a napi egyszeri meleg ételt. Az étkezés megszervezése az önkormányzatok feladata, a költségek jelentős részét azonban a kormány fizeti.

A szünidei gyermekétkeztetés igénybe vételének lehetőségéről a települési önkormányzat jegyzője általában írásban tájékoztatja a településen élő hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermeket nevelő szülőket, de a kérelem benyújtásához a helyi család- és gyermekjóléti szolgálat is segítséget biztosít.

Az Emmi hozzátette: 2010 óta a kormány több mint háromszorosára – 27 milliárdról 82,5 milliárd forintra – emelte a gyermekétkeztetésre fordított támogatást. Ennek köszönhetően ma több mint félmillió óvodás és iskolás gyermek étkezik ingyen vagy kedvezményesen."

[link]

2020. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

Én nem vesztettem el a munkám, otthonrol dolgozom most, viszont átérzem és sajnálom a szegényeket, nem akárkinek, hanem a szegényeknek a multkor adományoztam.


Orbánt nem érdekli, az utolsó hajléktalan 5 forintját is ellopná, ő is és fideszes politikustársai is, én meg őket nem sajnálom. Annak örülnék, ha végre megdö..........-nek, nem is írom ki.

2020. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Mindez történik az úr 2020. esztendejében Európa legkeresztényebb államában.

Na ennyit a kersztény lelkületű emberek híres segítőkészségéről. Döngetik a mellüket de szart sem csinálnak.

Képmutató gazemberek.

2020. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Most írtam le hogy segítenek nekik éppen úgy mint előtte is. De csak folytatjátok a mocskolódást.

Még szerencse hogy nem azok vannak kormányon akikre ti szavaztatok volna - ennyi aggyal.

2020. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

"De kis faluból nem tud mindenki bejárni naponta a városi ebédért."


Aki nem tud bemenni ebédelni, az hogy járt eddig iskolába?

2020. ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Mélyszegénység? Az ö uralkodása alatt? Olyan nincs!!! Ha mégis, akkor az elözö az érvényes!!! Oszolj!
2020. ápr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!