Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon a társadalmunk melyik...

Árokpart kérdése:

Vajon a társadalmunk melyik csoportjaihoz tartoznak azok az emberek, akik szinte a járvány vele járó racionalitásán túl szinte élvezik a "maradjotthon" állapotot?

Figyelt kérdés
Félre ne értse senki nem azt mondom, hogy egy ilyen helyzetben nem indokolt és eddig is valóban az volt és természetes, hogy az egészség és az életben maradás az első ez nem is vita tárgya. Ellenben ezen felül viszont észrevettem azt a jelenséget, hogy nagyon sokan vannak akik a racionalitáson túl és az indokolt állapotokon túl akár életvitelszerűen is legszívesebben berendezkednének erre az állapotra. Úgy veszem észre, hogy vannak olyan emberek akiknek olyan túlságosan mintha nem is hiányozna a korábbi megszokott eddigi mindennapi, normális élet. Ahogyan haladunk az idővel és minél tovább benne vagyunk ebben az állapotban, ezen emberek száma, nemhogy csökken hanem egyre növekszik. Legalábbis itt ezen a fórumon mindenképpen. Kik ezek az emberek és a társadalom melyik csoportjából tevődnek össze életkor vagy akár foglalkozás és egyéb alapján. Más is lát hasonló tendenciát kinek mi a véleménye erről?
2020. ápr. 25. 23:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%

9-es! nem tudom kikkel találkoztál, ezt hidd el, minél alacsonyabb végzettségű valaki, annál többet megy, azt szoktam mondani, hogy nézd meg, ki mennyit van otthon, abból megtudod mennyire művelt. Józan ésszel is végig lehet gondolni, ki foglalja el könnyebben egyedül otthon magát? Az, aki se könyvet nem olvas, se idegen nyelvet nem beszél vagy az, aki igen. Elég egyértelmű a válasz, egy "prolit" -bocs a kifejezésért- az őrületbe lehet kergetni, ha nem mehet el cimborázni, rendezvényre, vagy éppen kocsmába, mert nem tud mit csinálni. Az, hogy most megnézi a film+-on harmincadjára ugyanazt a filmet, az még nekik is unalmas.

De valószínűleg úgysem hiszed el, mert te nem ezt tapasztaltad, szóval kár magyaráznom, egy biztos, nekem az összes kórosan otthonülős ismerősöm minimum szakmával rendelkezik, de inkább diplomával és legalább egy de inkább két idegennyelvet bír elég jól. őket lerakod a youtube elé elvan három hétig.

2020. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló ez a nézet nem feltétlenül fedi a valóságot. Jómagam is diplomás ember vagyok nagyon is szeretek olvasni és szoktam is főképpen szépirodalmat, viszont nem szeretném, ha nyáron esetleg nem lehetne menni a Balatonra mert nagyon szeretek úszni és imádom a hangulatát is a koncerteket, nyári programokat, meg kirándulni is nagyon szeretek . Ugye ezeket itthon sajnos nem lehet csinálni.
2020. ápr. 26. 16:33
 13/13 anonim ***** válasza:
11: Én olyan prolikkal dolgoztam együtt, akiknek szinte a kocsma jelentette az egyetlen kimozdulást.
2020. ápr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!