Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon a társadalmunk melyik...

Árokpart kérdése:

Vajon a társadalmunk melyik csoportjaihoz tartoznak azok az emberek, akik szinte a járvány vele járó racionalitásán túl szinte élvezik a "maradjotthon" állapotot?

Figyelt kérdés
Félre ne értse senki nem azt mondom, hogy egy ilyen helyzetben nem indokolt és eddig is valóban az volt és természetes, hogy az egészség és az életben maradás az első ez nem is vita tárgya. Ellenben ezen felül viszont észrevettem azt a jelenséget, hogy nagyon sokan vannak akik a racionalitáson túl és az indokolt állapotokon túl akár életvitelszerűen is legszívesebben berendezkednének erre az állapotra. Úgy veszem észre, hogy vannak olyan emberek akiknek olyan túlságosan mintha nem is hiányozna a korábbi megszokott eddigi mindennapi, normális élet. Ahogyan haladunk az idővel és minél tovább benne vagyunk ebben az állapotban, ezen emberek száma, nemhogy csökken hanem egyre növekszik. Legalábbis itt ezen a fórumon mindenképpen. Kik ezek az emberek és a társadalom melyik csoportjából tevődnek össze életkor vagy akár foglalkozás és egyéb alapján. Más is lát hasonló tendenciát kinek mi a véleménye erről?
2020. ápr. 25. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

Élet iskolája növendékek

Diákok

Elhízott háztartásbelik

Ősanyák

Korábban gyári munkás rokkantnyugdíjasok


Egy közös van bennük, mind a társadalom eltartottjai, és amúgy is max annyi volt a szociális interakciójuk, hogy beültek a Wagoner Pluszba, és elmentek az Auchanba.

2020. ápr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy mi a normális, az bizony nincs kőbe vésve. Ha fenntartod azt az állapotot, hogy 9-12 között csak 65 éven felüliek vásárolhatnak, de máskor azok nem, akkor ha így maradna mondjuk három-négy évig, akkor már az lesz a normális.
2020. ápr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván pl aki eddig "hiába könyörgött" home-officért és most megkapta a vírus miatt, az nem igazán akarja, hogy elvegyék tőle.


Többeknek ez napi többórás ingázást is megspórol, illetve sokan vannak akik jobban tudnak dolgozni, ha egyedül vannak, de csak keveseknek adatik meg a "saját iroda".

Illetve valószínűleg azok is kedvelik az állapotot, ahol "szünetel" a rossz munkahelyi légkör így hogy keveset találkoznak.



Ezen felül valószínűleg azok is örülnek (érthető okokból, még akkor is, ha nem fenntartható hanem csak ideiglenes az állapot), akik "kevesebb munka azonos fizetés" státuszban vannak most.

2020. ápr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért csodálkozol ezen?


Kinek jó az,hogy minden nap órákat veszítve utazik a munkába,a munkahelyen pedig mindenféle idiótát el kell viselnie maga körül,ha otthonról is dolgozhat,eltartja magát,nyugodtabb,kiegyensúlyozottabb az élete?


Őszintén szólva,aki nem egy szark-avaró,pöffeszkedő,kíváncsiskodó,mások életével foglalkozó ember,annak ez az állapot is teljesen megfelel.


Kevesebb a stressz,több a nyugalom,kényelem.


Ha pedig kiakarok valaki mozdulni,társaságba járni,erre találták ki a szabad idót,és a barátokat.

A munkahelyi kapcsolatok kényszerkapcsolatok.

Nem válogathatod meg kivel érintkezel.

2020. ápr. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

Besavanyodottak, akik a szabadidejüket eddig is leginkább a négy fal között élték. Leginkább a proli csoportból kerülnek ki, segédmunkások, akik minimálbérért dolgoznak, átlagéletkor 40-től fölfele. Eddig is csak vásárlás meg kocsmázás céljából hagyták el a lakást a munkán kívül. Utóbbit most ugye nem lehet, így házon belül kell megoldani a napi szeszfogyasztást, kb. ez a legnagyobb tragédia számukra, mert hiába olcsóbb, otthon van a família, akiktől nem tud nyugodtan zülleni.

Aki pedig keményen introvertált típus vagy agorafóbiás, azt értelemszerűen nem érinti a dolog. Eddig bezárkózve élt, jelen helyzetben is úgy él, és utána is úgy fog.

Valamint van egy túlsúlyos alkoholista ismerősöm, ő már 8 éve ki se mozdul otthonról, egész nap csak vedel. Orvosi vizsgálatokra, előírt időpontokra is csak akkor megy el, ha rosszullét jön rá. Bár ha jó tudom, már tólószékbe is került cukorbetegség miatt, de ez mit sem számít. Amúgy se mozdulna ki.

2020. ápr. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
4: De akikről a kérdésben szó van, azok még szabadidő céljából se mozdulnak ki, és ez nekik így jó.
2020. ápr. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Besavanyodottak, akik a szabadidejüket eddig is leginkább a négy fal között élték. Leginkább a proli csoportból kerülnek ki, segédmunkások, akik minimálbérért dolgoznak, átlagéletkor 40-től fölfele. Eddig is csak vásárlás meg kocsmázás céljából hagyták el a lakást a munkán kívül. Utóbbit most ugye nem lehet, így házon belül kell megoldani a napi szeszfogyasztást, kb. ez a legnagyobb tragédia számukra, mert hiába olcsóbb, otthon van a família, akiktől nem tud nyugodtan zülleni."


Te láttál már életedben 40+-os alacsony iskolai végzettségűt, vagy csak hallottál róluk, mint a jetiről?

Mert elmondom neked mivel ők még egy olyan generáció voltak, aki nem az internettel nőtt fel, így az ilyen emberek többsége imád csavarogni, elegy ide, elmegy oda, kimegy a Tescoba, a piacra, a falu/városnapra, azt is személyesen intézi, amit amúgy már rég lehetne neten keresztül, pont az ellenkezője annak, amit gondolsz.

Jellemzően minél magasabb végzettségű valaki, annál nagyobb eséllyel otthonülős fajta, pont azért, mert neki nem kell disznóvágásra meg haverokhoz járni 0-24 órában, hogy elfoglalja magát, mert el van pár könyvvel meg filmmel.

2020. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egészen elvagyok vele, itthonról dolgozok, napi két órát spórolok a közlekedésen.

Ezt az időt a két éves kislányommal tölthetem.

Valsz az is szerepet játszik, hogy szeretem a helyet, ahol lakunk.


Mondjuk azért most már lassan szívesen mennék sörözni is ;-)

2020. ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7: Dolgoztam együtt ilyenekkel. Ahogy a hétvégi és szabadidős dolgaikról beszéltek, igencsak az bontakozott ki, hogy leginkább azért hagyják el a lakóhelyüket, hogy a kocsmahivatalt látogassák, bevásárlás-piacozás feleségre osztva. Amúgy meg otthon fotelba süppedve tévézés naphosszat. Asszonyt meg a kölyköket talán évi kétszer elviszik valahova, de még ennyi is nyűg nekik, inkább púpnak érzik őket a hátukon.


Persze nyilván léteznek olyanok is, akik felsőbb végzettségűek, de a szabadidejük 95%-át ugyanúgy a gép meg a tévé előtt töltik.

2020. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Summa summarum, az egész szabadidejében otthon ülő, tévéző, videójátékozó típus nem a háztartási internettel jelent meg, sokkal régebb óta létezik. Magyarországon jelentősebben a 80-as évek eleje óta.
2020. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!