Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az ízléstelen uszítás a...

Mi ez az ízléstelen uszítás a külhoni magyarok írányába?

Figyelt kérdés

Ha kaptak, hát kaptak, mi a baja ezzel a gesztussal Szabó Timeának?

Link: [link]


Ekkora a külhoni gyűlölet az ellenzékben?



2020. ápr. 21. 17:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Szabó Tímea felszólalása NEM a határon túliak ellen szólt.

A felszólalásában azt kérte számon, hogy ITTHON(magyarországi magyaroknak) miért nem biztosít védőeszközt a kormány.

(NEM csak az egészségügy,hatóság...stb ellátottságáról van szó)

A vastaps ekkor kezdődött,ami miatt nem folytatta a felszólalását DE AZ IDEJE ketyegett.

Leslie Fat pedig leugatta... :(


Csak érintőlegesen...

A Magyarországi Szlovákok,Románok,Ukránok...kapnak hasonló ellátást az anyaországuktól?

2020. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Ohhh istenem megint azok a szegény szegény külhoniak.

Szerintem senki nem uszít azok ellen az emberek ellen, senki nem akarja bántani őket, stb.

Csak az nem tetszik esetleg sokaknak (teljesen jogosan) hogy olyan emberek pofáznak bele ennek az országnak a politikájába, akik nem is itt élnek, aztán meg az ország forrásait, az itt élő emberek adóját arra fordítják hogy az ő kis "autentikus magyar" világukat építgessék romániában vagy szlovákiában, meg őket lássák el mindennel, a helyi városokat pedig mind e közben próbálják kisemmizni, mert azok merészeltek nem az ő konzerv jelöltjükre szavazni egy állítólagos demokráciában.

Na ez pl. Sokakat idegesít, de kétlem hogy valaki azért akarba bántani mert mondjuk romániai magyar vagy.

2020. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"A Magyarországi Szlovákok,Románok,Ukránok...kapnak hasonló ellátást az anyaországuktól?"


Nézzük meg az arányokat:

Ezekben az általad felsorolt országokban a trianoni történelmi okokból kifolyólag sokkal több magyar nemzetiség él (csak Erdélyben, Románaiában 1,3 millióan) mint az általad felsorot nemzetiségek összesége Magyarországon, és legtöbbszőr a többségi Nemzet Állam ahol élnek, külhoniként, az teljesen közönbös irántuk, és a rosszabbik esetben még tapintatlan is a kissebbségi nemzetiségei felé és a külhoni magyar nemzetiség felé (Számos példát láttunk erre a szomszédból.).

A legrosszabbik esetekben pedig negatívan diszkriminálja őket, és a helyett, hogy könnyítene és diszkriminációt oldan, építő partnerséget és nemzetiséget segítő kissebbségi politikát folytatna, inkább nehezítő faktorokat emel, pl. korlátozza, csorbítja a nemzetiségi, kultúrális és nyelvhasználati jogokat, vagy egyenesen ellehetetleníti és bűnteti.


Arányaiban nincsen egy súlycsoportban a helyzetben a külhoni magyarokkal szemben felhozott kérdésed és a kicsinyes példád.

A felhalmozot tartalékokból kaptak, de ha a saját maszkomat és védőeszközömet kellene odaadjam, hogy ezzel életet menthessek a külhonban, kérdés és akadékoskodás nélkül odaadnám. De mit is magyarázkodok neked? Te ezt úgy sem értheted, vagy csak nagyon nehezen, ha ilyen kérdéseid fogalmazódnak meg.


Ha küldenének nekik is(románnak, szlováknak, ukránnak stb.) nagyon szép gesztus lenne, de talán ez különböztet meg minket tőllük.... hogy mi küldtünk. (Nem úgy mint ők.)

2020. ápr. 22. 18:47
 14/15 anonim ***** válasza:

Értem én a nagy "hazafias" önfeláldozást.

A magyar kormány ELSŐSORBAN a magyarországi emberekkel törődjön már ha lehetne kérni...

HA minden magyarországi ápolónak,orvosnak...állampolgárnak VAN védőfelszerelés-állandó ellátás-,akkor utána elláthatjuk a külhoni magyarokat.

Ők,ott amelyik országban élnek, ugyanúgy kapnak attól a kormánytól védőfelszerelést!

Ismét:

Értem a hazafiságodat!

Azt ami a magyarországiból ad...(na) de nincsen...

2020. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Eleinte valóban elég nagy hiány volt, de azóta szerintem abból a sok millió maszkból ami érkezett és a folyamatos utánpótlásból már kellene jusson minden kórháznak és egészségügyi dolgozónak itthon is.

Szerintem ne cívódjunk emiatt.

2020. ápr. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!