Ha Karácsony Gergely tehet arról, hogy a Pesti úti idősek otthonában járvány van és ennyi a beteg akkor Orbán Viktor tehet arról, hogy Magyarországon járvány van és ennyi a beteg?
Most is megkésve, soha nem megelőzésként.
A saját vétkességét próbálja a maszkviselés kötelezésével tusolni. Azt ne felejtsük el, hogy a miatta zsúfolt tk miatt hányan fertőződhettek meg, amíg KÉSVE nem "intézkedett".
Jól van, értjük, Karácsony G. a felelős a teljes járványhelyzetért, mongyonle, dunábavele. Tényleg ez a legfontosabb ebben a k* va országban, hogy mikor járvány van, a nekünk nem szimpatikus politikusokat diszkrimináljuk. Nem is lenne kár, ha mind elhullanánk...
Bocsánat, de tényleg elkeserít már, hogy mindig csak az a rohadt politika, hogy felülír mindent, fontosabb, mint az emberek élete, egészsége. Csak az a lényeg, hogy valakiket fúrni lehessen, hogy fejek hulljanak.
13
Nem kell "ebbe a k országban" élned, mindenkinek jobb lenne, ha hazamennél.
Karácsony MOST nem "politikus", hanem FELELŐS főpolgármester -kellene, hogy legyen-. DE ide-oda kapkod, fogalma nincs, hogy mit kéne csinálnia. Ezernyi "tanácsadóval".
Beteg talán, hogy állandóan a fb-on ül, ahelyett, hogy tanácskozna, intézkedne, dolgozna?
#5 Agymosottan hazugságot terjesztesz, vagy szándékosan hazudsz.
"Karácsony G. arról tehet, hogy a pesti idősotthonban van sok beteg"
Hazugság! Karácsony kérte, hogy a kórházakból csak negatív teszttel küldjenek vissza betegeket, de elutasították. A kormány feladata az egészségügyi vészhelyzet esetéhez szükséges védőeszközök biztosítása, ezt sem adták meg.
Hazugság, hogy "meg arról, hogy BP-en van a legtöbb eset."
Ehhez semmi köze a főpolgármester személyéhez, hacsak nem olyan szempontból, hogy talán több védőfelszerelést, segítséget kapott volna a főváros, ha vérfideszesek lennének, de ez csak vélemény. Az viszont tény, hogy egyfelől nem csupán a fertőzöttek számát kell nézni, hanem a lakósság/fertőzött arányt. Logikai következtetésed alapján akkor arról is Karácsony tehet, hogy Budapest Magyarország legnépesebb városa, elvégre mindenki elköltözhetett volna.
A valóság az, hogy Magyarországon Budapesten a legnagyobb a népsűrűség, és ha maga Orbán lenne is a főpolgármester, akkor is a nagy népsűrűségben jobban terjed a vírus.
Továbbá Budapesten van egy nemzetközi repülőtér, és Amikor Olaszországban már javában volt a járvány, akkor az ottani magyar nagykövet Facebookoldalán figyelmeztette a magyarokat, hogy menjenek haza. Az Olaszországból érkező utasokat viszont a kutya se vizsgálta, bár mondogatták, hogy méricskélnek, senki nem méricskélt hőmérsékletet, ill. senkit nem raktak karanténba. Lehetőség meg lett volna rá, van néhány stadion, mobilvécé is akad, ha kell, hogy mindenkinek legyen külön klotyója. Ez nem polgármesteri hatáskör, hanem törvényben elő van írva, hogy a kormány felelőssége.
Hazugság: "Arról, hogy járvány van, a balhézó irániak tehetnek, mert ők hozták be, és még nekik állt feljebb."
Valójában ekkor már rég bent volt. Ez csak a migráncs- és idegengyűlölet keltéséhez szükséges Fidesz-propaganda. Az állt feljebb nekik, hogy nem kapták meg a szükséges tájékoztatást, amihez joguk lett volna, továbbá olyan irániak, akik még nem derült ki, hogy fertőzöttek-e, össze voltak zárva egy szobába olyannal, akiről kiderült már biztosan, hogy fertőzött, így akár ott is megfertőzödhettek. Megnéztelek volna téged, hogyan viselted volna ezt.
Újabb hazugságod: "Az ellenzék is hibás, mert nem szavazták meg a koronavírus-törvényt, amikor kellett volna, és minden azon múlott, de tényleg minden. Ha akkor megszavazzák, már vége lenne a járványnak."
Konkrétan mit nem szavaztak meg, és miért. Mi múlott rajta? Hogy lett volna vége a járványnak. Vezesd le, bizonyítsd!
Milyen konkrét rendeletet nem tudtak meghozni, ami a járványt megelőzte, megfékezte volna?
"Itt egy a lényeg: a Fidesz és a kormány CSAK jót csinál, és semmi nem róható fel nekik."
Na ja... Az ellenzék még a járvány előtt is jelezte, hogy alapjáraton sincs elég gumikesztyű, stb. rettenetesek a higiéniai helyzetek a kórházakban, ezt sem oldották meg. A kormány feladata, hogy ezt szolgáltassa és eleve legyen járványra is tartalék, illetve beszerezzen. Hol voltak?!
XIV. Fejezet *
EGÉSZSÉGÜGYI VÁLSÁGHELYZETI ÉS EGÉSZSÉGÜGYI VESZÉLYHELYZETI ELLÁTÁS *
228. § * (1) * Egészségügyi válsághelyzet idején a betegek ellátása az egészségügyi válsághelyzeti ellátás keretében történik.
(2) E törvény alkalmazásában egészségügyi válsághelyzetnek minősül
a) * minden - rendszerint váratlanul bekövetkező - esemény, amely a polgárok életét, testi épségét, egészségét vagy az egészségügyi szolgáltatók működését veszélyezteti vagy károsítja olyan mértékben, hogy az az egészségügyi ellátási szükségletek és a helyben rendelkezésre álló kapacitás közötti aránytalanság kialakulásához vezet, továbbá az egészségügyi államigazgatási szerv, az egészségügyi szolgáltatók, valamint más állami és önkormányzati szervek együttműködését teszi szükségessé, valamint az Egészségügyi Világszervezet Nemzetközi Egészségügyi Rendszabályainak kihirdetéséről szóló törvény szerinti nemzetközi horderejű közegészségügyi-járványügyi szükséghelyzet, függetlenül attól, hogy erre különleges jogrend idején vagy azon kívül kerül sor,
b) az a) pontban meghatározott eseteken kívül bármely olyan körülmény kialakulása, amely a gyógyintézet külön jogszabály szerinti ellátási területéhez tartozó lakosság egészségügyi ellátását súlyosan és közvetlenül akadályozza, feltéve, hogy az ellátási területéhez tartozó lakosság más gyógyintézet általi ellátása aránytalan nehézséggel járna.
(3) * Különleges jogrend bevezetésekor az egészségügyi válsághelyzeti ellátásra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni az egész országra kiterjedően, azonban ez esetben nem szükséges az egészségügyi válsághelyzet kihirdetése.
(3a) * Ha a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet elrendelésére a menedékjogról szóló 2007. évi LXXX. törvény 80/A. § (1) bekezdés a) vagy b) pontja alapján, illetve c) pontjában meghatározott közegészségügyi okból kerül sor, az egészségügyi válsághelyzeti ellátásra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni azzal, hogy ilyenkor nem szükséges az egészségügyi válsághelyzet kihirdetése.
(4) * A (3) és (3 a) bekezdésen kívüli eseményt
a) ha a (2) bekezdés a) pontja szerinti egészségügyi válsághelyzet
aa) egy megye területét érinti, az egészségügyi államigazgatási szerv javaslatára a miniszter,
ab) több megyét érint, az országos tisztifőorvos javaslatára a miniszter,
b) ha a (2) bekezdés b) pontja szerinti egészségügyi válsághelyzet
ba) egy megye területét érinti, az országos tisztifőorvos egyetértésével az egészségügyi államigazgatási szerv a miniszter azonnali tájékoztatása mellett,
bb) több megyét érint, az országos tisztifőorvos javaslatára a miniszter
minősíthet egészségügyi válsághelyzetnek.
228/A. § * Az egészségügyi válsághelyzetek megelőzése érdekében együttműködési kötelezettség terheli az egészségügyi szolgáltatókat.
229. § * (1) Egészségügyi válsághelyzet idején az e törvényben meghatározott betegjogok csak akkor és kizárólag olyan mértékben gyakorolhatók, amikor és amennyiben nem veszélyeztetik az egészségügyi válsághelyzet felszámolásának eredményességét. A beteg emberi méltósághoz való joga azonban ebben az esetben sem korlátozható.
(2) Egészségügyi válsághelyzet idején az egészségügyi ellátórendszerre, az egészségügyi szolgáltatás szakmai követelményeire, valamint az egészségügyi dolgozók jogaira és kötelezettségeire előírt rendelkezéseket az e fejezetben, továbbá az egészségügyi válsághelyzet idején alkalmazandó jogszabályokban foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.
(3) * Egészségügyi válsághelyzetben - a Magyar Honvédség, a honvédelmi szervek, a rendvédelmi szervek egészségügyi szolgáltatóinál dolgozók kivételével - bármely egészségügyi dolgozó más egészségügyi tevékenység ellátására alapellátást, járóbeteg-szakellátást vagy fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi intézménybe vagy időszakosan működő gyógyintézetbe kirendelhető. Az egészségügyi dolgozó kirendelésére az egészségügyi államigazgatási szerv rendelkezése alapján az egészségügyi szolgáltató vezetője, ez utóbbi hiányában az egészségügyi államigazgatási szerv jogosult. Több megye érintettsége esetén a kirendeléseket az országos tisztifőorvos koordinálja.
(4) * Ha az egészségügyi válsághelyzet több megyét érint, a Kormány határozhat arról, hogy a Magyar Honvédség, a honvédelmi szervek, a rendvédelmi szervek egészségügyi szolgáltatóinál dolgozók a (3) bekezdés szerinti eljárásban kirendelhetők.
(5) * A miniszter javaslatára a Kormány meghatározza az egészségügyi válsághelyzet felszámolása érdekében igénybe vehető erőket, eszközöket és szervezeteket, és engedélyezi azok igénybevételét.
230. § * (1) * Az egészségügyi válsághelyzeti ellátás biztosítása és finanszírozása állami feladat.
(2) * Az egészségügyi válsághelyzeti ellátás biztosításának állami kötelezettsége magába foglalja az erre történő felkészülési tevékenység, valamint a tényleges működés megszervezését és lebonyolítását.
(3) Az egészségügyi válsághelyzeti ellátásra történő felkészülési tevékenység kiterjed *
a) a tervezési feladatok ellátására,
b) az irányítás és vezetés rendjének meghatározására,
c) az ágazati és területi együttműködés rendjének meghatározására,
d) a jogi és igazgatási szabályozás kidolgozására,
e) az egészségügyi készletek tartalékolására,
f) a speciális képzési feladatok ellátására, és
g) * az egészségügyi válsághelyzeti ellátási gyakorlatok végrehajtására,
h) * a szükséggyógyintézetek elhelyezésére alkalmas ingatlanok előzetes kijelölésére,
i) * a felkészülés koordinációjára, a közreműködők nyilvántartására és képességeik alapján történő kategorizálására.
(4) Az egészségügyi válsághelyzeti ellátás tényleges működése kiterjed *
a) a kizárólag az egészségügyi válsághelyzet idején hatályos jogszabályok bevezetésére,
b) az egészségügyi ellátó rendszer szervezetének és működésének szükséges mértékű átalakítására,
c) * az egészségügyi válsághelyzet felszámolásához szükséges irányítási és vezetési koordinációs rend bevezetésére,
d) a betegek egészségügyi ellátására,
e) időszakosan működő gyógyintézetek működtetésére,
f) pótlólagos kapacitások és készletek bevonására,
g) * egészségügyi szolgáltató időszakos működtetésére, valamint az egészségügyi szolgáltató működtetését szolgáló ingó és ingatlan vagyontárgy igénybevételére,
h) * az egészségügyi válsághelyzet felszámolásához szükséges intézkedések meghozatalára,
i) * a feladatok, erőforrások és eszközök koordinálására.
(5) * Az egészségügyi válsághelyzeti ellátásban részt vevőknek az egészségbiztosítás által fedezett összegen felül felmerülő költségeit a központi költségvetés téríti meg.
231. § * (1) * Az egészségügyi válsághelyzeti ellátáshoz szükséges, az egészségügyi szolgáltatók, valamint az együttműködő szervezetek készleteit meghaladó eszközöket és anyagokat az Állami Egészségügyi Tartalékból kell biztosítani.
(2) * Egészségügyi válsághelyzet idején a Kormány gondoskodik az Állami Egészségügyi Tartalék folyamatos pótlásának költségvetési fedezetéről, amelyhez szükséges forrásokról utólag el kell számolni. Ez esetben az eszközök és anyagok beszerzése nem tartozik a közbeszerzésekre vonatkozó rendelkezések hatálya alá.
(3) * Egészségügyi válsághelyzet esetén a szükségessé váló készletek soron kívüli beszerzéséről az Állami Egészségügyi Tartalék kezelője gondoskodik.
232. § * (1) * A miniszter köteles gondoskodni arról, hogy a kizárólag az egészségügyi válsághelyzet idején hatályba léptethető egészségügyi jogszabályok kihirdetésre alkalmas állapotban rendelkezésre álljanak.
(2) * A miniszter által kijelölt egészségügyi szolgáltatók a felkészülés keretében egészségügyi válsághelyzeti tervet kötelesek készíteni.
232/A. § * A 228. § (2) bekezdés b) pontja szerinti esetben a 229. § (1) és (2) bekezdése, a 230. § (1) bekezdése, (4) bekezdés a) pontja, a 231. § és a 232. § (1) bekezdése nem alkalmazható.
232/B. § * (1) * Az egészségügyi válsághelyzeti ellátást országos szinten az országos tisztifőorvos közreműködésével a miniszter, kihirdetett veszélyhelyzetben a Kormány a miniszter útján az országos tisztifőorvos közreműködésével irányítja.
(2) Az egészségügyi válsághelyzet kezeléséhez szükséges feladatok helyi szintű összehangolt koordinálását és irányítását
a) a 228. § (2) bekezdés a) pontja szerinti egészségügyi válsághelyzet esetén a megyei, fővárosi védelmi bizottság,
b) * a 228. § (2) bekezdés b) pontja szerinti egészségügyi válsághelyzet esetén az egészségügyi államigazgatási szerv
látja el.
232/C. § * (1) A katasztrófavédelemről szóló törvény szerinti katasztrófaveszély esetén az egészségügyi feladatatok biztosítása érdekében a fővárosi és megyei kormányhivatal egészségügyi veszélyhelyzetet hirdethet és
a) az illetékességi területén átmenetileg módosíthatja
aa) az alapellátás körzethatárait,
ab) a járó-, illetve a fekvőbeteg-szakellátáson belül a tevékenységek szakmai megoszlását,
ac) az ellátási terület határait,
ad) a betegbeutalás rendjét,
b) egészségügyi dolgozókat rendelhet ki, és
c) az Állami Egészségügyi Tartalékból egészségügyi anyagot és eszközt igényelhet.
(2) Egészségügyi veszélyhelyzet kihirdetése esetén haladéktalanul értesíteni szükséges a minisztert, illetve az országos tisztifőorvost.
(3) Az egészségügyi veszélyhelyzet időtartama a 10 napot nem haladhatja meg.
(4) Egészségügyi veszélyhelyzet - az (1) bekezdésben foglaltakon túl - kihirdethető akkor is, amikor katasztrófahelyzet nem áll fenn, de az egészségügyi feladatok más módon nem biztosíthatók. Ebben az esetben a miniszter jóváhagyásával hirdethető ki az egészségügyi veszélyhelyzet.
Karácsony mint ahogy más polgármesterek sem sok rendeletet nem hozhattak addig, amíg erre nem kaptak állami felhatalmazást. De ha arról van szó, miért nem rendelte el a kormány akkor az településekre is kötelezőérvényű lett volna.
Egyébként emlékezetes, hogy Karácsony és az ellenzékiek már rég akarták azt, hogy az iskolákat zárják be, de Orbán ellenezte, csak péntek este jelentette be a facebook-oldalán. Nem ám a köztévén. Nem! A facebook-oldalán, hogy azt népszerűsítse.
Az ellenzék számos más konstruktív javaslattal is előállt, de sokat nem fogadtak meg, mert "csak a fidesz". Akkor a felelős is "csak a fidesz".
Az irániakkal kapcsolatos hazugságodra még ennyit:
"Azt ne felejtsük el, hogy a miatta zsúfolt tk miatt hányan fertőződhettek meg, amíg KÉSVE nem "intézkedett"."
Miért tartod Karácsony Gergely hibájának, ha sokan utaznak tömegközlekedéssel? Hogyan tudott volna Karácsony Gergely intézkedni a zsúfolt járatok ügyében azelőtt, hogy kiderült volna, hogy zsúfoltak a járatok?
18
Ugyan már! Amikor "kiderült" -neki, mert különben tudni lehetett előre-, akkor már AZONNAL intézkedett? Dehogy. (Előbb megkérdezte a mozgatóját, hogy mikor mit csináljon.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!