Vajon reálisabb képet mutatna a COVID fertőzésről az elhalálozottak lakosságarányos száma mint ha a fertőzöttekhez viszonyítjuk?
Minden országban más a tesztelési protokol ezért a hivatalosan közölt fertőzöttek száma lehet, hogy távol áll a valóságtól.
Talán az elhalálozások pontosabban vannak vezetve minden országban.
Valójában a betegek és halálozások száma az ami elmond bármit. Tök mindegy hogy hány embert teszteltek, mert attól ha ma mindenkit letesztelnének az országban és kijönne hogy 10 millióból "csak" 137 000 a fertőzött, egy jó számot kapnál - de egy hét múlva már nem számítana, mert hosszú a lappangási idő. Mivel vetnéd össze? Hiszen más országokban másképpen terjed. Jó nekünk ha most csak ennyi a fertőzött? Honnan tudjuk mi lesz 1-2 hét múlva?
Reális kép az, ha tudod hogy valóban megbetegedettek közül mennyien halnak bele.
#2
A megbetegedettek számát sosem fogjuk megtudni mert sok a szinte tünetmentes beteg. Azt meg egyetlen állam sem fogja finanszírozni, hogy antitest teszteket csináljanak tömegével, hogy kiderüljön hány ember esett át a fertőzésen gyenge tünetekkel.
Nem mert nem tudod milyen az adott ország lakosságának az összetétele kor szerint. (ahol több az öreg ott azonos elhalálozás mellett alacsonyabb lenne a fertőzöttek száma)
Mivel viszonylag kevés halottról beszélünk egyelőre simán okozhat nagy kiugrásokat hasonlóan fertőzött országokhoz képest ha mondjuk egy öregek otthonába üt be a ménkű.
Nem mert az egészségügyi ellátórendszer kapacitása is országonként változik.
Területileg se egységesen terjed a vírus. Mert pl. ha Kínában azt vesszük, hogy volt 80 ezer beteg az egy szám de ha Wuhánra vesszük ezt a számot ahol 100-szor kevesebben élnek mint az országban akkor már egész más a leányzó fekvése. Olaszországban se minden régió egyformán fertőzött.
és tuti van még pár hasonló ok amiatt hülyeség csak azt nézni hány halott van.
Szerintem jelenleg az átlag embernek nincs a kezében elég infó ahhoz, hogy valós képet tudjon alkotni arról, hogy hol mennyi fertőzött lehet. Túl sok a változó és túl kevés az elérhető adat.
Szerintem ami majd mérvadó lesz az ha megnézed a féléves elhalálozási statisztikákat és azokat veted össze a tavalyi adatokkal. Az alapján majd lehet következtetni arra, hogy melyik ország milyen jó munkát végzett.
#4 "A megbetegedettek számát sosem fogjuk megtudni mert sok a szinte tünetmentes beteg."
Aki "szinte tünetmentes" az NEM beteg. Pontosan ez a lényeg, hogy őket nem is kell figyelembe venni, mert nem tudod.
Amúgy egy ismerősöm egy nagy cégnél dolgozik, ami az ország több részén működik. A cég dolgozói között majdnem negyven embernél kimutatta a vírust a teszt.
A vicc az, hogy amikor másodszorra megcsinálták ezeknél az embereknél - 48 órával később - már EGYIKNÉL SEM volt pozitív a teszt.
Vagy a tesztek nagyon szarul működnek, vagy a vírus viselkedik nagyon furán. Igen érdekes lenne megtudni, hogy akiket elsőre pozitívnak hoztak ki azok valóban fertőzöttek-e, vagy csak valami katyvasz van a tesztelésnél.
Tisztelt kérdező! Itt vannak egységnyi (1 millió lakosra) vetített adatok is: [link]
Bármely oszlop szerint lehet növekvő és csökkenő sorrendben történő rendezést is végezni.
Bármely ország nevére kattintva láthatók grafikonok, mikortól, hol tart a járvány a lényeges adatai alapján.
Így, például, látható, hogy ha kevés az 1 millió lakosra jutó elhunyt, akkor annak az az oka, hogy még emelkedő állapotban van, várható a jelentős növekedés; vagy lecsengőben van, és ilyen jól sikerült.
Például, Németországban 36, Magyarországon 11, az 1 millió lakosra jutó elhunytak száma.
De, Németországban már csökken a naponta elhunytak száma, Magyarországon erőteljesen emelkedik; vagy, még nem tudni, jó esetben, tetőzik.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!