Azok akik úgy gondolják, hogy maradjotthon, azok szerint miként lehetne megoldani a problémát?
Csak mert a vírus nem fog magától megszűnni, akármeddig is maradunk otthon. El lehet laposítani a görbét, de akkor ez évekig tart, (ilyen ütemben évszázadokig), de nem fog annyi ember megfertőződni, hogy fel lehessen oldani a korlátozást. Oltás nem lesz csak legjobb esetben is egy-másfél év múlva. Ha gyógyszer lesz is, azzal nem csökken a fertőzöttek száma, csak a kezelésükre lesz több módszer, tehát a korlátozások akkor is kellenek. Ha pedig néhány hónapnál tovább fennmaradnak a jelenlegi korlátozások, akkor abba úgy beleroppan a gazdaság, hogy soha sem fog talpra állni. Nem tarthatók a boltok és éttermek zárva sokáig, mert rengeteg cég megy csődbe, milliók veszitik el az állásukat, megélhetésüket stb. Ez polgárháborúhoz vezetne, de legalábbis több halálos áldozathoz, mint a vírus szedne. Aztán az egészségügyi ellátások is fel vannak függesztve, rengeteg rákos és egyéb beteg nem kapja meg a kezelését most, ha sokáig így marad azok haláláért ki fog felelősséget vállalni?
Szóval akik a maradjotthonra szavaznak, azok milyen hosszabb távú kilábalási lehetőséget gondolnak megoldásként?
Látom továbbra sem értitek a lényeget. Ha ilyen ütemben lassítjuk a járványt, úgy sosem lehet vége, nemhogy pár hónapon belül. Ha csak párszáz új fertőzött van naponta vagy hetente ezer, az 10.000.000/1000=10.000 hét. Ha a 60% elég, akkor 6.000 hétig kellene otthon maradnia mindenkinek. Az több mint 100 év? De ha tíszer annyian betegek, mint amit a kormány bevall, akkor is 10 évig el fog tartani így. Az embereknek nincs megélhatésük, kisebb gondjuk is nagyobb annál, mintsem hogy pár olyan ember, aki amúgy is beteg volt és megváltás már neki a halál, pár hónappal korábban hal meg. Itt sokkal nagyobb a tét.
Mivel tehát évekig nem lehet maradjotthont játszani, a kérdés továbbra is fennáll: Hogyan gondolják megoldani?
Sokáig már nem lehet ezzel az otthonmaradósdival szórakozni, mert az ország egyik fele bekattan, a másik fele éhen hal
ez nem állapot, hogy tömegek veszítik el a munkájukat, egyes falvakban már konkrétan éheznek; ha tél lenne, már agyon is fagytak volna! fogorvos, járóbeteg ellátás nincs, a háziorvos telefonon gyógyít... na ezt a baromságot be lehet végre fejezni! ez nem járványkezelés, ez így a lakosság kivéreztetése
nagyon rövid időn belül újra kell indítani az életet és a gazdaságot, mert Ceci néni meg a kopasz mentős nem fog ételt venni senkinek
Minden ilyen intézkedést addig lehet fenntartani, amíg a lakosság jelentős része elfogadja az intézkedés létjogosultságát. Az összes európai országban (incl.: Olaszország, Németország) lazul az intézkedések betartására irányuló fegyelem, nem véletlenül. A jelenlegi intézkedések is túlzók, ha azt vesszük, hogy bizonyos korcsoportokra semmi veszélyt nem jelent a vírus, és figyelembe vesszük az intézkedések okozta gazdasági és társadalmi károkat.
Amint az emberek nem tartják be az intézkedéseket, úgy fogják azokat visszavonni az államok, mert nekik sem érdekük, hogy a végrehajtó képességük/hatalmuk legitimációja megkérdőjeleződjön.
Hosszú távon az egyéni felelősségre, kockázatvállalási hajlandóságra lehet építeni, és el kell kezdeni a korlátozások leépítését.
"bizonyos korcsoportokra semmi veszélyt nem jelent a vírus"
A halottak 20%-a 60 alatti. Mindenkire veszélyt jelent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!