Csak szerintem szánalmas ez a helyzet ami most van? Nem lenne egyszerűbb ha az állam nem vonna vagy minimálisan vonna adót\nyugdíjat stb. aztán mindenki eldöntené mire akarja költeni a pénzét?
Fizessem 33,5 % adót aztán elmegyek a boltba még levonnak 27% ot. Vonnak nyugdíjra kitudja megélem-e vonnak EÜ-re de ha jót akarsz magadnak elmész magánkezelésre saját pénzen. Ha jot akarsz a gyerekednek magán suliba kuldod Stb...
De persze mentsünk ki mindenkit aki valahol valamikor bena volt vagy nem fizette azt amit kellett volna...
Az egyik szakállas demagóg kérdés, amit minden héten megkérdeznek, páran sírnak egy kört, hogy ők a meg nem értett zsenik, akiket lehúz a prolik mocska, és kb. ennyi szokott történni.
Tessék megérteni végre, az állam éppen azért létezik, hogy újraossza a bevételeket, mert az egyén túl hülye hozzá, azok is, akik azt gondolják, hogy értenek hozzá valójában nem, csak egy pici szeletkéhez.
#10
Ezért nem kéne ilyesmibe ártania magát. Tipikusan olyan területek, ami állami szektorban egyszerűen nem tud működni, mert az állam csak újraosztani tudja a pénzt, felelősséggel használni nem.
Én 2007-ben elmentem nyugdíjba. Előtte állami szektorban dolgoztam, ahol a magánnyugdíj pénztárba befizetett összeget a cég 50 %-kal kiegészítette.
A pénztárat felszámolták, a jogutód -egy nagyobb biztosító társaság- vette át az ügyfeleket.
Nyugdíjba menetelem után kértem a "megtakarításaimat". Csak az általam befizetett összeg kb.70 %-át kaptam vissza. Nejem is több évig fizette -ő egy fillért sem kapott. Hosszas levelezésre kapott válaszok lényege az volt, hogy a felszámolt cégtől kapott dokumentumok, adatok alapján ennyi jár.
Ennyit a magán nyugdíjpénztárról. Ha becsődöl, futhatsz a pénzed után.
Minden rosszhiszeműség nélkül.
Válasz NEM, nem lenne egyszerűbb.
A pályázosdikat valahol én is megkérdőjelezem a pántlikázott pénzekkel. A korrupciót meg, meg a kormánypropagandára költötteket meg nem is mondom.
De vannak olyan dolgok, ami mindannyiunk érdeke, hogy legyen, de az emberek külön-külön nem tudnák megvalósítani. Pl. Közbiztonság, igazságszolgáltatás, mentőszolgálat, katasztrófa elhárítás, környezetvédelem, tiszti orvosi szolgálat, honvédség, közoktatás, stb-stb. És nem azért mert buták az emberek, nem azért nem tudják ezeket önerőből megvalósítani, egyszerűen csak azért, mert ennyi mindenre egyszerre képtelenség figyelniük.
És ezek nem olcsók.
#13
Az öngondoskodás nem ott ér véget, hogy aláírsz egy szerződést valahova, aztán elfelejted, hogy létezett. Rengetegen csinálják így mobil előfizetésekkel, bankszámlacsomagokkal, különböző biztosításokkal. Egyszer aláírják a szerződést, aztán a szolgáltatóra bízzák. Az eredeti szolgáltatás megszűnik, átkerülnek egy másik csomagba, aztán kiderül, hogy sokkal jobban jártak volna, ha már évente új szerződést kötnek, akár másik szolgáltatónál.
Az öngondoskodás egy életre szól és oda kell rá figyelni, ez tény. Ha viszont ezt megteszed, messze lekörözi az államit. Például elszúrtátok, hagytátok, hogy történjenek a dolgok maguktól és elvesztettetek egy halom pénzt. Ha meg odafigyeltek, valószínűleg többet kaphattatok volna, mint amit az állam valaha hajlandó volna visszaadni a befizetésetek után. Plusz a magánbefizetés örökölhető. Ha időközben valamelyikőtökkel történik valami, az állam lenyeli a befizetéseteket, a magánból meg megkapják a gyerekek.
Arányosabban kellene vonni, akinek sok van, onnan többet, akinek kevés, attól kevesebbet.
Akkor mindenki nagyjából az átlagot kapná, nem lennének komoly vagyoni különbségek, nem lennének putrik meg villák ugyanabban a városban 2-3 kilométerre egymástól, nem lenne félmilliós fizetés meg minimálbéres mert ki lenne egyenlítve.
Ez lenne az igazságos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!