Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a felsőoktatási...

Magyarországon a felsőoktatási nyelvvizsga követelmény, arra jó, hogy csökkenteni próbálják a diplomások arányát?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint, semmi értelme a jelenlegi gyakorlatnak, hogy középfokú nyelvvizsga nélkül nincs diploma.

Illetve, később anélkül nincs egyetem.


Nekem a szlovák, cseh gyakorlat tetszik a legjobban.



Egy diák érettségizik nyélből.A nyelvoktatásnak olyan szintűnek kellene lennie,hogy a középfokú érettségi megegyezik egy b1 nyelvvizsgával.


A szakmai nyelv fejlesztése, b2 szintre fejlesztése pedig legyen az egyetem dolga.Az államvizsgával egyszerre, kelljen egy belsős egyetemi szakmai B2-t lerakni.



El is mondom,hogy ez miért jobb.

-Egyrészt nem kell a szülőknek nyelvtanárt fizetni.

-Másrészt, csökkenthető lenne a nyelvvizsga maffia, ami Magyarországon létezik.

-Nagyon sokan középiskolában nyelvvizsgáznak,ezzel letudják a követelményeket, DE mire kézhez kapják a diplomájukat és belépnének a munkaerőpiacra annyira elfelejtik a nyelvet,hogy használhatatlanná válik.



Viszont, ha az egyetemen folyamatosak a nyelvi kurzusok, akkor jobban megmarad a nyelv.



Magyarországon a jelenlegi gyakorlat tudjátok mire való?

A diákok sz_patására, hogy minél kevesebb legyen a diplomás.


2020. ápr. 7. 12:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

"A diákok sz_patására, hogy minél kevesebb legyen a diplomás."


Aki nem tud lerakni egy alibi nyelvvizsgát azt magyarázd már el miként tudott volna elvégezni egy alapszakot? Itt nincs a fejedhez tartva egy pisztoly, miszerint angol, német, francia, stbből tehetsz csak. Akinek van esze az alapból letol egy alibi nyelvvizsgát és kész.

2020. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Az előző jól írta. Aki ezt nem tudja összehozni valahogy, kérdéses, hogy valóban érdemel e diplomát. Amúgy a szlovák eset amit leírtál szimpatikus, valóban több értelme lenne, de sajnos Magyarországon vagyunk.
2020. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1#


A nyelvvizsga csak egy papír.


Magyarországon meg annyira ragaszkodnak a certifikációkhoz, kemény táblás papírihoz,hogy az beteges.

Más országokban nincsen ilyesmi.



Az én munkahelyemen komoly gond volt a gyakornokokkal, ugyanis nem tudták rendesen a nyelvet, pedig volt mindnek nyelvvizsgája.


Ezért tartom a jelenlegi gyakorlatot értelmetlennek, csak szívatásnak.



Szlovákiában,Csehországban az egyetemeken van rendes szakmai nyelvoktatás, kredites tárgyként.A végén pedig belsős egyetemi nyelvvizsgát kell lerakni.

A diplomák nem csúsznak még nyelvet is tudni fog használni a diplomás.

Milyen szörnyű, nem?

2020. ápr. 7. 12:23
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

"A nyelvvizsga csak egy papír."


Ha csak egy papír a nyelvvizsga és azt nem sikerül összehoznod, akkor miként akarsz diplomát szerezni, ami ezerszer nehezebb?


"Magyarországon meg annyira ragaszkodnak a certifikációkhoz, kemény táblás papírihoz,hogy az beteges.


Más országokban nincsen ilyesmi."


Hát nagyon nem így van. Angliában hiába van szakmád, azt ott érvényesítened kell. Különvizsgákat, stbt tenned. Kanada dettó ugyanez.


"Az én munkahelyemen komoly gond volt a gyakornokokkal, ugyanis nem tudták rendesen a nyelvet, pedig volt mindnek nyelvvizsgája."


Ha már dolgozol, akkor téged mit zavar, hogy nelvvizsga kell a diplomához?


"Szlovákiában,Csehországban az egyetemeken van rendes szakmai nyelvoktatás, kredites tárgyként."

Majd szerinted idehaza lenne még erre is tanári kapacitás? Főleg vidéki egyetemeken? Mikor ígyis mindenki már csak elit gimikben akar tanítani?


"A diplomák nem csúsznak még nyelvet is tudni fog használni a diplomás."


Nyelvet te akkor fogsz tudni használni, ha éltél kint egy olyan országban, aminek az adott nyelv az anyanyelve. Attól, mert te megtanulod az irodalmi nyelvet más országokban meg leszel halva. Magyarországnak pont ez a baja. Irodalmi nyelv meg csak nyelvi képzéseken létezik.

Alapból abból indulj ki, hogy sokszor egy kelet-német és egy nyugat-német is alig érti meg egymást.

2020. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Én meg azt mondom, hogy semmi köze a diplomának a nyelvvizsgához és nem is fer összemosni a kettőt.


Rengeteg remek szakember diplomázott le anno nyelvvizsga követelmény nélkül is és akinek kellett a nyelv, az magától úgyis megtanulta.


A nyelvvizsga önmagában meg nem garancia a valódi nyelvtudásra - pláne ha az 10 évvel ezelőtti és azóta nem használta a delikvens a nyelvet, még el is felejti.


Ezt csak azért vezették be, mert különben a kutya se menne nyelviskolába - akinek kell a nyelv, az papír nélkül is megszerzi A TUDÁST.


Egyébként az is jellemző, hogy még a magyar nyelv sem megy sok nyelvvizsgásnak, pedig az alap lenne a diplomához, vagy nem?!

2020. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

"Ezt csak azért vezették be, mert különben a kutya se menne nyelviskolába - akinek kell a nyelv, az papír nélkül is megszerzi A TUDÁST."


Hát pont, hogy nem. Szűrőnek rakták be, hogy ne rontsák tovább egyes diplomák értékét azzal, hogy aki nyelvvizsgát se tud lerakni az ne kapjon diplomát.

2020. ápr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskolában tanultam németül. Nem vettem túl komolyan, ebből volt a legrosszabb jegyem, hármas. Sok évvel később kikerültem Németországba. Gyorsan visszajött a hiányos nyelvtudásom, s a nyelvkörnyezet miatt könnyen tudtam azt fejleszteni.
2020. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled.


Jelenleg a nyelvvizsga nem egyenlő a nyelvtudással. Egy érettségit letettünk, minek mellé még egy nyelvvizsga is?! Elvileg érettségivel tudsz már nyelvet nem? Akkor nehezebb legyen az érettségi, inkább a "köznyelvet" tanítsák jobban a középiskolában.


Egyetemen már szaknyelv kell, ami ugyancsak nem egyenlő a nyelvvizsgával.

2020. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokan akik hurrognak, hogy "aki nem tudja megszerezni nem érdemel diplomát" és társaik. Komolyan mondom röhejesek vagytok. :). És mi értelme, ha nagy nehezen vért húgyozva megcsinálja a nyelvvizsgát utána, ugyanúgy a büdös életbe nem fogja használni, mert mondjuk a magyar cég ahol dolgozik nem követeli meg?! Ugyanez fordítva is, ha megköveteli a cég akkor tanulni fogja a nyelvet, mert önmagában a nyelvvizsga nem elengednő még annak se aki 95%-os nyelvvizsgát tett le.


Nem egy embert ismertem egyetemen, akik felsőfokú nyelvvizsgával jöttek és szakmai nyelvnél (pénzügy és számvitel) egy kukkot se tudtak mondani.


Tök érdekes nem?

2020. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

5ös: "Rengeteg remek szakember diplomázott le anno nyelvvizsga követelmény nélkül"

"anno" Anno 20 évvel ezelőtt. Ma már nem ugyanaz a világ, mint 20 éve volt.

Az EU-ban csak Nagy-Britanniában beszélnek kevesebben idegen nyelveket, mint Magyarországon, de nekik "könnyű", mindenki angolul tanul.

A nyelvvizsga valóban nem jelent tudást is egyben, de legalább valamilyen tudást ad, egy pályakezdőnek különösen nagy szüksége van a nyelvtudásra. A legtöbb diplomát igénylő munkához követelmény a min. 1 nyelv társalgási szintű ismerete. Ha nem lenne követelmény a diplomához, szerinted hányan vennék a fáradtságot, hogy tanuljanak nyelvet? Aztán meg hányan siránkoznának, hogy nem veszik fel őket sehova mert nem tudtak egy nyelvet se megtanulni?

Valóban egy jobb oktatási színvonallal rendelkező országban nem szükséges a papír, mert ott már természetes, hogy a végzősök jó része megkapja a szükséges minőségű nyelvoktatást ahhoz, hogy megfelelő szinten tudjon legalább egy idegennyelvet.

Lassan már egy angol középfokkal se ér semmit egy pályakezdő, mert egyre többen veszik a fáradtságot és megtanulnak felsőfokon vagy még egy nyelven mire végeznek, mert tudják, hogy ezzel a saját elhelyezkedési lehetőségeiket javítják.

2020. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!