Ez a munkaalapú társadalom valami szovjet kreálmány?
Én nagyon rossznak és kártékonynak tartom, mát a kifejezést is.
Leginkább az "Arbeit macht frei" jut róla eszembe, ha meghallom.
A munkalapú társadalomban nem az a lényeg,hogy minél hatékonyabbak termeljünk és minél magasabb értéket állítsuk elő, hanem az,hogy mindenkinek legyen munkája.
Sokkal inkább a hatékonyságra kellene törekedni.
Nekem például hiába van jó diplomám, nyelvtudásom.Bizony a fejletlen gazdasági struktúra miatt csak Budapesten tudok válogatni az állások között.
Viszont így is van egy privát munkaügyi biztosításom.Ami 6 hónapig fizet nekem 180 ezret,ha munkanélküli lennék.Nagyjából ennyi kell,hogy tudjam törleszteni a hitelt, rezsit befizetni és ne halljak éhen.
Viszont, egy normális, jóléti államban, 6 hónapos munkanélküli ellátás alap.
"a munka alapú társadalom az a rabszolgatartó"
A világ összes állama munka alapú társadalom, ugye tudod? Csak Orbánék ezt ki is mondják. Minden országban rabszolga vagy. Vagy éhen halsz.
#2 "Lehet tudás alapú is, de abból van itthon a legkevesebb. "
Nem állíthatod szembe a munka alapú társadalom fogalmát a tudás alapú-val.
A munka alapú társadalom ellentéte a segélyezésre alapuló társadalom lehet, vagy a spekulációra alapuló.
A tudás alapú társadalom is csak akkor eredményes ha munkával párosul, mert egy rakás magasan kvalifikált eszmetörténész, filozófus vagy nagyon képzett de nem dolgozó agysebész és csillagász nem lesz miből megéljen.
A kormányzat azt vallja, hogy a korábbi segélyfizetések helyett mindenkinek munkalehetőséget kell teremtsen az ország és csak annak kell segélyt adni, aki nem képes dolgozni. Ahogyan a spekulációval szemben a munkajövedelmek kell hogy kedvezményezettek legyenek, emiatt a fogyasztás van jobban megadóztatva és nem a munkával szerzett kereset.
Kérdező
Eldöntötted hogy mit jelent a munka alapú társadalom és nem vagy hajlandó észrevenni, felfogni, hogy teljesen másról szól. Mint amikor a kisgyerek kitalálja, hogy nem hajlandó bevenni a gyógyszert mert az árt neki és csakis arra szolgál hogy valami nagyon rosszat le kelljen nyelnie.
Röviden: nagy hülyeséget írtál össze.
"Nekem például hiába van jó diplomám, nyelvtudásom.Bizony a fejletlen gazdasági struktúra miatt csak Budapesten tudok válogatni az állások között."
Ha nem munka alapú társadalomra törekedne az ország vezetése, - mint tették korábban a ballibek - akkor erre annyi lenne a megoldás, hogy kapsz segélyt, havi 27 ezer forintban. Vagy amit mostanában hangoztatnak, polkorrekt néven emlegetve a segélyezést, adnak neked alapjövedelmet, havi 100 ezret. Neked éppen úgy, mint annak aki a 8 osztályt sem végezte el, vagy aki nem is volt hajlandó soha munkát keresni.
A munkaalapú társadalom lényege, hogy NEKED legyen munkahelyed, ahol magad tudod megkeresni a pénzedet és ne segélyeken, mások könyöradományán kelljen élned, legyél bármilyen tanult, szorgalmas vagy értelmes.
"A munkalapú társadalomban nem az a lényeg,hogy minél hatékonyabbak termeljünk és minél magasabb értéket állítsuk elő, hanem az,hogy mindenkinek legyen munkája."
Mitől zárná ki egymást a kettő? Az elmúlt évtizedben 800 ezer legális munkahely jött létre. Ezzel párhuzamosan mindenhol a hatékonyságot erősítik és éppen a magasabb hozzáadott értéket termelő beruházásokat szorgalmazzák. Ezért lett nálunk az önjáró vezető autók tesztpályája, ezért támogatja a kormányzat hogy az autógyárak már a fejlesztéseiket is itt végezzék, hiszen az egyetemeken megfelelő szakembereket képezhetnek, ahogy ezért kap megint jelentősebb szerepet az űrtechnológiában való magyar részvétel, stb. stb.
"Szerinted mi történne, ha Orbánék felemelnék a minimálbért mondjuk 1200 euróra, mint Németországban? "
Ennyire szarul keresnek a németek? Csak volt eszem, hogy nem disszidáltam.
#18
Mit gondolsz egy mosogató mennyit kap? De megnyugtatlak, ismerek olyat is, aki felsőfokú végzettséggel, 3 nyelvtudással -jó, egyik a német- kezdőként egy kisebb városban kb. ennyivel kezdett.
Valamit összekeversz kérdező.
Amit TE "munkaalapú társadalmon értesz", az egészen más volt. Az átkosban midenkinek kellett legyen munkája, különben KMK volt (közveszélyes munkakerülő), amit büntettek. Egy kis réteg képezett kivételt -már nem emlékszem a szakszerű megnevezésre, ami a személyi igazolványukban szerepelt, ezek többnyire művészek voltak. Nem az volt a lényeg, hogy minél magasabb értéket teremtsenek csak az, hogy legyen munkahelyük. (Még az élsportolók is különböző "sportállásokban tevékenykedtek" -azaz többnyíre csak bementek a fizetésért.)
Ezért is volt a legtöbb cég ráfizetéses.
A szellemi munka, a művészet, stb. ugyanúgy értékteremtő, mint a fizikai munka. Sőt...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!