Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A válság miatt van rá esély,...

A válság miatt van rá esély, hogy a NAV elengedje vagy csökkentse a lakásvásárlóknak a vagyonszerzési illetéket?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 20:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#8: Nem szép dolog az irigység.

#9: Nem mondtam, hogy annyira fáj, csak feltettem egy egyszerű kérdést. Bár az a 4% azért szerintem nem olyan kevés mint ahogy most itt beállítod. Így is nehéz lakáshoz jutni annak aki nem örököl, nem hiányzik szerintem senkinek sem egy plusz ekkora adó.

#10: Nem kértem és nem is kaptam soha semmilyen segélyt. Egy adócsökkentés első lakás esetén szerintem nem nevezhető annak. De még ezt se kértem, csak megkérdeztem, hogy van-e rá esély. Nem értem tehát mi a problémád?

2020. ápr. 2. 21:26
 12/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem hiszem, hogy van esély erre. Az a 4% meg igencsak magas. Mi Januárban vettünk egy házat, sajnos nem első, és nem 15 millió alatti, így hiába nem vagyunk még 30 évesek sem, muszáj kifizetni a teljes adót, ami így 850 ezer forint. Nem kis pénz. Részletre meg csak egy évre lehet kérni kamatmentesen, ha több évre akarja az ember akkor jönnek a súlyos kamatok. Jelenlegi helyzetben és árak mellett bőven pofátlanság kategória, ezek a szabáyok elavultak, 15 millió alatt már semmit nem kapsz..
2020. ápr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Nekünk is most lesz esedékes az illetékfizetés, nem is kevés pénzt kell majd befizetni és remélem, hogy eltolják jövőre, de még nem jött ki erre vonatkozó információ sajnos. Eleve nagyon elavult a kedvezményre vonatkozó szabály, hiszen úgy ahogy írod, 15 millió Ft alatt már sehol sem kapsz semmit. (Max nagyon kisfaluban a világ végén, ahol viszont 0 munkahely van...) Nem mindegy, hogy 8 milliónak a 4%át kell befizetned, vagy 30 milliónak, aminél kb kezdődnek a lakások a városokban. Szerintem ha ki is küldik, amit kétlek, most biztosan elfogadják a mérséklésre/késleltetésre vonatkozó kérelmeket a karanténhelyzetre tekintettel. Reméljük a legjobbakat :)
2020. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Utolsó vagyok, ma megkaptuk az értesítőt, úgyhogy nincs halasztás a járvány miatt. (Lehet kérelmet benyújtani, ha nehéz helyzetben van valaki a járvány miatt)
2020. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de köszönöm, hogy leírtad. Nekünk még mindig nem jött, de akkor ez már csak idő kérdése :(
2020. máj. 6. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!